Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

DC Comics Hakkında Birbirinden İlginç ve İlgi Çekici 28 Bilgi

 > 
151PAYLAŞIM

Justice League Türkiye sayfasından alınmış birbirinden ilgi çekici ve güzel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Gayet keyifli bir galeri sizleri bekliyor.  Bir bakın derim. Güzel bilgiler var...

Kaynak: https://www.facebook.com/JusticeLeagueTu...

1. Batman, bir Superman zırhı üretmiştir.

Bu zırh onun Superman gibi görünmesini sağlar. Sırt bölgesinde bulunan Jet ile uçabilir. Bir kaç Superman özelliğini daha bu zırhı giydikten sonra kullanabilir.

2. Batman'in tüm Justice League üyelerini yenmek için bir planı vardır. O planlar bu kutularda saklıdır.

3. DC Comics'in Türk Karakterleri

Detective Comics'in Yeniçeri isimli Türk bir karakteri vardır. İsmi Selma Tolon. Normal hayatında Doktorluk yapan Selma 1999 Depreminde Kızılay görevlisi olarak İzmit'e depremzedelere yardıma gidiyor. Kazara bir mağaraya düşüyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın kılıcını ve Büyücü Merlin'in kitabını buluyor ve Süper kahraman oluyor. 

Güçleri ise; uçması, büyü yapabilmesi ve çok kuvvetli olması. 

Kötü karakter olarak ise Anka Kazım diye biri var. Malatya'da yaşıyor. Bu kişi Türkiye'yi dine dayalı bir düzenle yönetmek için darbe yapmaya hazırlanıyor. Bunu gerçekleştirmek için İblis'den yardım alıyor. İblis'in yardımıyla Türkiye'nin her bir yanından Eski Osmanlı Askerleri Zombi olarak çıkıyor. Yeniçeri zombiler ile tek başına savaşıyor. Anka Kazım bu sırada televizyona çıkıp Türkiye yerle bir oldu, yeni bir çağ başlıyor diyor. Bu haberi duyan JL üyeleri Batman, Green Lantern, Aquaman ve Wonder Woman Türkiye'ye geliyor. Yeniçeri ile tanışıyorlar ve ona yardım etmeye başlıyorlar. 

Bu arada zombilerin Atatürk Barajını yıkacağı haberi geliyor. Bizimkiler oraya gidiyor ve Barajı kurtarıyorlar. Bir asker yakalıyorlar ve Anka Kazım'ın nerede olduğunu soruyorlar. Asker Batman cevabını veriyor. Bunu duyan Batman ve diğer JL üyeleri ilk başta ne olduğunu anlamıyorlar. Ancak Selma, Batman sadece bir kahraman adı değil diye olayı açıklıyor. 

Ardından Batman ve arkadaşları Yeniçeri ile birlikte Batman'a gidiyorlar. Batmana geldiklerinde İblis'in bir camide Anka Kazımın vücudunu ele geçirdiği anlaşılıyor. İblis Selma'ya intihar ederse masumları öldürmeyi durduracağını söylüyor. Selma bu öneriyi çaresiz kabul ediyor. İblis Selma'nın vücuduna giriyor. Selma tam İblisle beraber kendini öldürecekken Batman Allah'a secde etmesini öneriyor. Yeniçeri bu tavsiyeye uyuyor ve secde ediyor. İblis ve ordusu yok oluyor. 

Batman Yeniçeriye Justice League'ye katılmasını teklif ediyor. Ancak Yeniçeri önce vatanım diyerek bu teklifi kibarca reddediyor. Bu çizgi romanın dışında Yeniçeri bir kaç sayıda daha görüldü. Fakat hiçbirinde bu kadar ön planda olmadı. En son 2005'de bir çizgi roman'da kendine yer bulan Yeniçeri o gün bugündür ortalıklarda gözükmüyor.

4. Heath Ledger The Dark Knight filminde oynadığı Joker rolüyle 32 tane en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

5. Flash yaşayan bir Paradox'tur.

The Flash (Barry Allen), Infinite Crisis çizgi romanında Anti-Monitor ile savaşırken aşırı hızlanarak bir yıldırıma dönüşür ve zamanına dönerek kendisini çarpar.

6. Bat Arrow!

Green Arrow ilk olarak çakma Batman olarak yaratıldı. Bunu ben değil bizzat Green Arrow'un yaratıcısı Mort Weisinger diyor. Batman'ın satış başarısından dolayı böyle bir karakter çıkardığını Weisinger açıkça itiraf etmişti. Green Arrow elbette Batman'ın başarısını gösteremedi ve 1969 yılında Dennis O'Neill'ın yaratıcılığına bırakıldı. O'Neill Green Arrow'u adeta baştan yarattı. Justice League of America çizgi romanında Oliver'ın kişiliği tamamen değişti. Ok atan yeşil Batman artık esprili bir kişiliğe sahip oldu. Görünüşüne de bir kaç detay eklemeyi unutmayan O'Neill Oliver'a meşhur keçi sakalını verdi.

7. İlk Flash Jay Garrick olmasına rağmen Justice League üyesi olan son Flash'da Jay Garrick'tir.

8. Barry Allen'ın Flash olduğu ana evrende Jay Garrick bir çizgi roman karakteridir. Barry Allen'ın en büyük hayali ise onun kadar hızlı biri olmaktır.

9. Deathstroke, "Justice League: Crisis on Two Earths" animasyonunda gösterilen bir başka evrende Amerika Başkanıdır.

10. Harley Quinn'in soluk teninin sebebi Joker'in onu Suicide Squad #3 çizgi romanında bir asit tankına atmış olmasıdır.

11. Green Lantern Corps'un son insan üyesi olan Simon Baz, aynı zamanda Arap kökenli bir Müslümandır. Sağ kolunda Arapça bir dövme vardır.

12. Harley Quinn'i sevmemek mümkün mü?

Harley Quinn aslında ilk olarak 4 Emmy Ödüllü efsane çizgi dizi "Batman: The Animated Series" için yaratılmıştı. Fakat televizyonda o kadar çok sevildi ve benimsendi ki Harley Quinn, televizyondan çizgi romanlara taşındı. Çizgi romanlarda ilk olarak Batman Adventures #12'de gözüktü. 1999'da ise kendi çizgi romanına sahip oldu. Çok geçmeden Harley Quinn DC Evreninin en sevilen kötülerinden biri oldu.

13. Roy Harper, Oliver Queen ile kavga ettikten sonra Team Arrow'dan ayrılır ve Teen Titans'a katılır.

Oliver'ın ölümü ile birlikte ustasının izinden giden Speedy, Starling City'nin yeni koruyucusu olur ve Red Arrow olarak adlandırılır.

14. Bruce Wayne, Daily Planet'ın sahibidir. Bu durumda Superman, Batman'ın maaşlı bir çalışanıdır.

15. "Ailenin Ölümü" serisinde Jokerin isteği üzerine Dollmaker, Joker’in yüz derisini yüzmüştür.

16. Christian Bale, Batman rolüne hazırlanmak için 4 farklı dövüş eğitimi almıştır. Batman ise 127 farklı dövüş sanatında ustadır.

17. Hal Jordan'ın nelerini gördük nelerini...

DC Comics’in 1994 yılında yayınladığı büyük hikaye Zero Hour: Crisis in Time serisinde sonuçlandı. Kendisini artık Parallax olarak tanımlayan Hal Jordan, evrensel sıkıntıların yaşandığı bir düzende, sadece kendi şehrini geri getirmenin hiçbir şey sağlamayacağına inanarak, kendi görüşüne göre “doğru” bir evren yaratmaya kalkıştı. Bu süreç içinde, çeşitli karakterleri kendi görüşüne inandırmayı da başaran Jordan, serinin sonunda tüm kahramanların ortak çalışması ile alt edildi, ve bir süreliğine ortadan kayboldu.

18. Martian Manhunter, Türkiye'de Derviş kimliği ile bir süre suçla savaşmıştır.

Yeniçeri çizgi romanında Batman, Yeniçeri'nin Manhunter'ın dünya üzerindeki değişik kimliklerinden biri olduğunu düşünür. Manhunter ise Batman'e 'Hayır. Yeniçeri gelene kadar, ben Derviş adlı bir Türk kahramanı olarak görev yaptım. Sonra ''Derviş'' sorumluluğu Yeniçeriye devretti' der.

19. Shazam'ın 1960'lı yıllarda çok yaygın olarak kullanılan bir lakabı vardı.

''The Only Hero Able To Match The Man of Steel''. Türkçesi 'Çelik Adam (Superman) ile eşleşebilecek tek kahraman' anlamına gelmektedir.

20. Düşman gibi düşman...

Action Comics #825 çizgi romanında Gog ve ordusu Superman'i öldürmeye geldiklerinde Doomsday, Gog ve ordusunu durdurmak için Superman ile aynı safta savaşmıştır.

21. Yıllarca kandırıldık...

Amazon Kraliçesi Hippolyte kilden yaptığı bir heykelin kendi kızı olarak hayat bulması için Olympos dağındaki tanrılara yalvardı. Kilden yapılan o heykel hayat buldu ve Diana doğdu. Ancak New 52'de Diana'ya annesinin yalan söylediği ortaya çıktı. Diana'nın babasının Zeus olduğunu öğrendik. Böylece Wonder Woman'nın yarı tanrı olduğu ortaya çıktı.

22. Hal Jordan küçükken babası onun gözlerinin önünde bir uçak kazasında ölmüştü.

Hal Jordan yaşadığı bu trajediye rağmen, babasının izinden gitmeye karar verdi. Ailesi Hal Jordan'ın bu yoldan gitmemesi için bir çok kez Hal'a baskı yaptı. Fakat Hal hiçbirini aldırmadı ve 18. yaş gününde Birleşik Devletler Hava Kuvvetlerine katıldı.

23. Barbara Gordon (Batgirl-Oracle)'un gizli kimliği bir kütüphane görevlisidir.

Ayrıca Barbara Gordon, Komiser Jim Gordon'un biyolojik kızı değildir.

24. Super Flare!

"The New 52" den sonra Superman'e bir çok ekleme yapılmıştır. Bu eklemelerden bir tanesi de Superman'in ısı görüşünü maksimum seviyeye çıkardıktan sonra bedeninde bulunan bütün solar enerjinin bir anda patlayıp belirli bir bölge içinde her şeyi havaya uçurmasından sonra keşfedilmiştir. Bu özelliğe "Super Flare" adı verilmiştir. Özellik güzeldir hoştur, fakat Superman patlamadan sonra 24 saat boyunca bütün güçlerinden mahrum kalmaktadır. Bu yüzden Superman bu gücünü gerekli zamana saklamaktadır.

25. Darkseid, evrendeki en güçlü orduya sahip olabilmek için bir takım genetik çalışmalar yapmıştır.

Bu çalışmaların sonunda Doomsday'in klonlarından oluşan bir ordu yaratmıştır. Bu orduyu Superman yok etmiştir.

26. Bok Böceğinin kudreti

Jaime Reyes Teksas'da boş bir arazide Scarab familyasına ait bir böcek bulur. Yani bizim dilimizde bok böceği. Böceği incelemek için eve götürür. Bok Böceği Jaime Reyes'in omurgasını deşer ve içine girer. Jaime Reyes sabah uyandığında bir takım gariplikler hisseder. Daha sonrasında ise Blue Beetle olarak Teen Titans ve Justice League gibi takımlarla birlikte kötülükle savaşır.

27. Superman'in Bizarrosu varsa, Batman'ın da Batzarrosu var !

Bu karakter de aynı şekilde Bizarro gibi, ama bu sefer Batman'in tersi. Gördüğünüz üzere Batzarro, Batman'in aksine silah kullanıyor. Batzarro, Bizarro gibi çok ilgi çekemedi ve sadece 24 sayıda kendine yer buldu.

28. İlk insan Lantern Alan Scott ve ilk Flash Jay Garrick çok yakın arkadaşlardır.

BONUS: Bu arada Marvel veya DC sevenler bu fotoğraf çok şey anlatıyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doctor-what

çizgi romanlarla aram yoktur ama bu tür galerileri mitoloji galerilerini okur gibi okumayı seviyorum

barney-stinson

bonusta "dc"yi temsil eden superman ve batman hayranı çocukların "marvel" karakteri spiderman tarafından izlenme ihtimali?

atabey-mehmet

Superman o :)

mavibiryarasa

Son fotoğrafı anlamayanlar varmış. Aslında Marvel ne alaka anlamadım, bence daha çok Batman vs Superman olayını anlatan bir resim.

mehmet-atabey

Evet Batman v Superman olayını anlatıyor ama işin temelinde saçma bir çizgi roman sayfasından neden ayrı düşelim mantığı var yani bir bakıma doğru ve yerinde.

mavibiryarasa

Doğru. Ne deyim yani doğru :D

enda

batman candır gerisi heyecandır .D

karekafa

"İlginç" ve "İlgi Çekici" kelimeleri zaten aynı anlama gelir. yani ki içerik başlığı saçma olmuş. çok saçma ve boktan olmuş.

Görüş Bildir