Dayatılmaya Çalışan Güzellik Standartlarını Yıkarak Vücut Çatlaklarıyla Barışan Kadınların Söylecek Bir Çift Lafı Var

292PAYLAŞIM

Tabulara meydan okuyacak, çatlakları sonsuza dek savunacağız!

Özellikle hamilelik döneminde ya da çok hızlı kilo alıp verildiği takdirde vücutta çatlaklar meydana gelebiliyor. Birçok kadının başına gelen vücut çatlaklarıyla kimisi barışıyor, kimi çareyi başka yollarda arıyor. Örneğin bu kadınlar vücutlarıyla barışmış, kimin ne söyledikleri de umurlarında değil:

twitter.com

"Bu vücuttan 3 bebek dünyaya getirdim. Anoreksiya problemiyle başa çıktım. Uzun bir süre kilo problemi yaşadım. Bu izler de benim hikayemi taşıyor. Bazıları derin. Bazıları çatlakların çirkin olduğunu düşünüyor ama benim tek gördüğüm güzellik. Çizgilerinizi sevin."

"Her zaman 'mükemmel' bir karna sahiptim, çizgilerim yoktu ve çatlaklarım olduğunda günlerce ağladım. Ama sonunda onları sevmeyi öğrendim."

"Bu benim kendi tenim."

"Doğum yaptıktan 15 gün sonra, vücudumun şu anki hali ve bugün tekrar spor yapmaya başladım. Karın kaslarımın tekrar düzelmesi için doğum sonrası bir rutine ve zorlayıcı egzersizlere başladım. "

"Bu vücudumu da yavaş yavaş sevmeye başlıyorum, vücudumdaki çizgiler beni o kadar da rahatsız etmiyor. Bu çok güzel ve doğal bir şey ve yavaşça alışıyorum."

"Bu görüntü yıllar önce gözlerime ağır acılar veriyordu. Ama şu an aynada gördüğüm vücudumla gurur duyduğum bir noktadayım."

"Çatlaklarımı seviyorum. Vücudumun yaşadığı serüveni temsil ediyorlar; yemekle, vücudumla ve ben olmamla ilgili."

"Çatlaklarım... Onları değiştiremem bu yüzden kabullenmek zorundayım. Zor gelebilir ama bu tamamen onları nasıl gördüğünüzle alakalı. Vücut sizin vücudunuz. Eğer birisi sizin nasıl göründüğünüzle ilgili küçümsüyorsa muhtemelen o kişiler zaten kendileriyle mutlu değillerdir."

"Kendi tamamen seven ve kendisiyle mutlu ve barışık olan insanlar, başkalarının nasıl göründüğüyle ilgilenmez. Bu yüzden onları yok sayın. Kendinizi sevin. Kusurlarınızı sevin."

"Bu dünya tatlısı küçük insanın eviydim. Bu ne kadar inanılmaz bir şey? Aldığı her nefes, her esneme, tuvaleti geldiğindeki her tekme, karnımdaki her yumruk, vücudunun her santim büyümesi...Hepsi benim benim güvenli ve rahat vücudumda oldu."

"Bu çatlaklar bana karnımda büyüyen küçük bir insanın mucizesini ve onu bu dünyaya getirme fırsatı bana verildiği için ne kadar şanslı olduğumu hatırlatıyor."

"Sevin ya da nefret edin. Şu an olduğum yerden çok mutluyum. Benim serüvenime hoş geldiniz."

"Her bir çizgi çok özel ve her çatlak bir maceramı anlatıyor. Bu çizgilere sahip olduğum çok gurur duyuyorum."

"Her zaman iyi tarafından bakacağım çünkü kendime güvenmemden daha güçlü bir şey daha yok."

"Kızıma hamileyken onun benim gibi olmaması için dua ederdim. Daha doğmadan önce bile güvensizliklerimi bir liste yapmış ve dünyaya gelir gelmez onu bu konuda zorlamaya hazır haldeydim."

"Sonra onunla tanıştım ve beni değiştirdi. Çünkü o kendimde görmek istediğim her şeye sahipti. Kendimi sevmeyi öğrenmem çok uzun zaman aldı. Ama bu süreçte en önemli işimin onun kim olduğu konusunda bir şeyler ummak değil, toplumun beklentilerini ve inandıklarımı engellemek olduğunu anladım. Onu kaçınılmaz olan güne hazırlamak zorunda olduğumu anladım.

O da benim gibi olmayı seviyor, örneğin bu fotoğrafta olduğu gibi, ben de her gün onun gibi olmak için çabalıyorum."

Yıllardır kadınlara 'mükemmel vücut' kavramı öyle bir dayatılıyor ki kimisi çareyi bıçak altına yatmakta ya da photoshopla rötuşlamakta buluyor.

Çoğu zaman kendi vücuduyla barışık olan kadınlar bile çevredekilerin kötü bakışlarına ve acımalarına maruz kaldıkları için bedenlerini saklama ihtiyacı hissediyor.

Her halimizle güzeliz, bu çatlaklar bizim bir parçamız. Yaşadığımız şeylerin bizde bıraktığı son derece doğal izler aslında.

Kilo vermiş olmak, almış olmak, çocuk doğurmak... Bunların hiç ama hiçbiri utanacağımız ya da utanmak zorunda olduğumuz şeyler değil.

Kadın erkek fark etmeden, herkesin vücudunda olabilecek doğal bir süreç. Toplumun bir kesimi tarafından dayatılmaya çalışan güzellik standartlarıyla sonuna kadar savaşacağız. Çünkü evet, biz her halimizle güzeliz. ❤️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Modellerinin Fotoğraflarını Çatlak İzlerine Müdahale Etmeden En Doğal Haliyle Yayınlayan Giyim Markaları - onedio.com
Modellerinin Fotoğraflarını Çatlak İzlerine Müdahale Etmeden En Doğal Haliyle Yayınlayan Giyim Markaları - onedio.com
Instagram'da Filtreler Kullanmak Yerine Kıvrımlarıyla Barışık Olmayı Aşılayan Cesur Kadın - onedio.com
Instagram'da Filtreler Kullanmak Yerine Kıvrımlarıyla Barışık Olmayı Aşılayan Cesur Kadın - onedio.com
Siz Her Halinizle Güzelsiniz Ama Biz Yine de Anlatalım: Hamilelikte Çatlakları Önlemenin Yolları - onedio.com
Siz Her Halinizle Güzelsiniz Ama Biz Yine de Anlatalım: Hamilelikte Çatlakları Önlemenin Yolları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cihan-meral1

Yani bunlarla barisik olmak ok ama kabul etmek gerekir ki hos bir goruntu degil. sen yine barisik ol saygimiz var, bikini de giy, poz da ver ama kotu gozukuyor

anil-cagliyan

doğrusu zaten bu gidip photoshop ile görsel atıp milleti kandırıyorlar

mahirrihamahirriha

Tabulara meydan okuyacak, çatlakları sonsuza dek savunacağız! başlığını yazacak kadar çatlak sahibi içeriği hazırlayan. Sen barış çatlaklarınla ama şunu kabul etmek gerekirki güzel bir görüntü değil.

whypush

1.fotinin kıvrımları iyiymiş, 4.foti de iyiymiş

papichulopapichulo

Libjdom dustu aq bu ne

Görüş Bildir