Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu'ndan Silopi'ye Sürpriz Ziyaret

Davutoğlu'ndan Silopi'ye Sürpriz Ziyaret

Onedio Medya
04.03.2016 - 12:40 Son Güncelleme: 04.03.2016 - 15:14

Başbakan Davutoğlu, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Çarşı Camisinde vatandaşlarla Cuma namazını kıldı.  Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Davutoğlu, ilçeye yönelik imar ve kredi planlarını anlattı ve Silopi'de kentsel dönüşümün gerçekleşeceğini belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başbakan Davutoğlu, bugün gerçekleştireceği İran ziyareti öncesi, Şırnak'ın Silopi ilçesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Davutoğlu'nu, Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanında Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve diğer ilgililer karşıladı. Davutoğlu, buradan Silopi ilçesine hareket etti.

Cuma namazını Silopi'deki Çarşı Camisinde vatandaşlarla beraber kılan Davutoğlu'na ziyaretinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de eşlik etti.

"Çanakkale ruhu birçok provokasyonun üstesinden gelecektir"

"Çanakkale ruhu birçok provokasyonun üstesinden gelecektir"
aa.com.tr

Başbakan Ahmet Davutoğlu Silopi'de Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamada, 'Sınırlarımızın ötesinde yaşanan kardeş kavgası, Suriye'de, Irak'ta, kesinlikle ülkemize getirilmeyecek. Evet, bir ateş çemberinin ortasındayız. Evet, yüreğimize her şehit haberiyle, bugün de aldığımız şehit haberleriyle ateş düşüyor. Bu ateşi söndürecek olan yegane şey, bu ateşe su dökecek olan yegane unsur muhabbet ve sevgi unsurudur' ifadelerini kullandı.

'Önümüzdeki günlerde, birtakım provokasyonlarla karşı karşıya kalabiliriz' diyen Başbakan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

'Mart ayı kritik ay gibi gelir ama bizim için mart ayında en sembolik gün 18 Mart günüdür. Yani Çanakkale, İstanbul'u savunmak için bütün milletin omuz omuza verdiği, Çanakkale birliği ruhudur. Ve bu ruh eminin diğer birçok provokasyonun da üstesinden gelecektir.'

'Silopi'yi yeniden inşa edeceğiz'

Bütün zarar gören binalar gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra, az hasarlıysa yardım yapacağız, vatandaşımız kendisi bu binaları onaracak diyen Başbakan Davutoğlu, 'Çok hasarlıysa kentsel dönüşüm çerçevesine alacağız ve Silopi'yi yeniden inşa edeceğiz. Bu şehri yakanlara, yıkanlara karşı, bu şehrin nasıl imar ve inşa edildiğini de cümle aleme göstereceğiz' şeklinde konuştu.

Esnafa 100 bin TL'ye kadar kredi

Esnafa 100 bin TL'ye kadar kredi
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Davutoğlu şunları söyledi: 

'Esnafımızın zararları tazmin ediliyor. Bu çerçevede de bir müjde olarak esnafımıza ifade ediyorum. İlgili arkadaşlarımız da buradaydı. Yarından itibaren 100 bin liraya kadar olan krediler için esnafımıza bu krediler serbest bırakılacak. Daha önceki borç veya başka sebeplerle kredi almalarının önünde engel teşkil eden hususlar gözardı edilecek. Bütün esnafımıza Silopi'nin ekonomik hayatının canlandırılması için kredi yardımı yapacağız.'

'Silopi tehlikede ve risk altındaysa ben Ankara'da rahat uyumam'

Başbakan Davutoğlu, 'Biz burada hiçbir şeyden çekinmeyiz. Ülkemizin hiçbir toprak parçasına güvenlik tedirginliği içinde gitmeyiz. Ailemizle buradayız, kardeşlerimizle buradayız, vatandaşlarımızla buradayız. Eğer Silopi tehlikede ve risk altındaysa ben Ankara'da rahat uyumam, ailem rahat uyumaz. Eğer Silopi'de huzur olmayacaksa, bize Türkiye'nin hiçbir yerinde, dünyanın hiçbir yanında huzur olmaz. Cizre'de olmayacaksa olmaz, Sur'da olmayacaksa olmaz. Bu herkesçe böyle bilinsin' dedi.

Silopi ziyareti AA objektiflerine böyle yansıdı:

Silopi ziyareti AA objektiflerine böyle yansıdı:
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
15
6
6
2
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dromaeosauridae

yine din içerikli vıcık vıcık şovlar başladı! terörü bitiremeyen Akepe denen zehirli oluşum din ajitasyonu silahını kullanıyor,kullanıyor da bakalım nereye k... Devamını Gör

tatlış penguen

:) akepe cehape mehape :)) amann hepsi böyle en iyisi bizi kendi halimize bıraksınlar