Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dağlıca Saldırısı'nın Ardından Türkiye'de İl İl Yaşananlar

 > 
180PAYLAŞIM

Dün Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde yaşanan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan olayın ardından halk sokaklara döküldü.Dağlıca'dan gelen acı haberin ardından Türkiye'nin dört bir yanında "tepki" yürüyüşleri gerçekleştirildi.

Sivas'ta, Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları üyeleri, saldırıları protesto etti.

Dev Türk Bayrakları açarak İnönü Bulvarı üzerinde yürüyüşe geçen grup sloganlar attı. 50'inci Yıl Kavşağı üzerinde İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra sloganlar atarak kent meydanına kadar yürüdü. Gruba yoldan gelen araçlar ve bazı vatandaşlar da evlerinin balkonlarından destek verdi. Daha sonra şehitler için dua eden grup dağıldı.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde toplanan bir grup Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocakları önünde toplandı.

www.haberturk.com

Caddeyi trafiğe kapatarak burada açtıkları dev Türk Bayrağı ile birlikte bir süre slogan attı. Ardından, Türk bayrağı asılı araçlarla ilçede korna çalarak dolaştı ve tepkilerini gösterdi.Sosyal medyada yapılan paylaşımlarla, bugün 17.30'da yeniden bir etkinlik düzenleneceği haber edildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde MHP mensupları gelen şehit haberleri üzerine sokaktaydı.

Sosyal paylaşım siteleri ve sms yolu ile haber verilmesi üzerine yaklaşık 500 kişi terör saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit ve yaralı olduğu haberleri üzerine toplandı. Alanda dev Türk Bayrağı açılırken, bazı vatandaşlarda üzerlerine Türk Bayrağı sardı. Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Bursalılar, şehitler için Kent Meydanı'nda toplandı.

www.haberturk.com

Kent Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, lastik yaktı ve yolu trafiğe kapattı. Meydanda okunan İstiklal Marşı'nın ardından grup, ateşi söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin önünde barikat kurdu. Meydanda süren yaklaşık 2 saatlik eylemin ardından grup, sloganlar eşliğinde Pınarbaşı Şehitliği'ne yürüdü. Şehitler için dua eden grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Çorum'da da halk ayaktaydı.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'nın düzenlediği yürüyüş, Saat Kulesi meydanından başladı. Yaklaşık 100 kişilik kalabalık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Çorum uyuma şehitlere sahip çık", "Kahrolsun PKK, işbirlikçi AKP" sloganları atarak yürüdü. Tekbirler getiren ülkücülerin yürüyüşü, Gazi Caddesi üzerinden Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binasına kadar sürdü.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Dalar vatandaşlarla birlikte Atatürk anıtı önünde toplandı.

Dalar, "Tüm vatandaşlarımızı ve Ödemiş halkını yarın akşam Salı Pazarında şehitler için düzenlenen yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla katılmalarını istiyoruz.  Hakkari Dağlıca'da şehit düşen, biri albay olmak üzere tüm askerlerimiz için burada toplanmış bulunuyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını siyasi partileri saat 18.00'da yarın akşam Salı Pazarında ellerinde Türk bayraklarıyla toplanarak şehit düşen askerlerimiz için hep birlikte tepkimizi dile getirmek için, yürümek istiyoruz. Burada bu nedenle toplandık" dedi.

Karabük'te de Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler terörü lanetledi!

www.haberturk.com

Karabük Merkez'de bulunan Çevik Kuvvet Amirliği önüne gelen gençler İstiklal Marşı okudu. Sonrasında Karabük'ün çeşitli mahallelerini 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez.', 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sloganlarıyla ve korna basarak gezen gençler düzenlenen hain saldırıya tepki gösterdi.

Gaziantep'de gergin anlar yaşandı.

www.haberturk.com

Yeşilsu Parkı'nda toplandıktan sonra Ordu Caddesi boyunca sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Orduevi önüne gidip saldırıyı lanetleyen sloganlar attı.  Saldırıyı protesto eden gruba çevrede bulunan vatandaşlar ve sürücüler de destek verdi.  Polis, Sigorta Kavşağı'na ilerlemek isteyen grubun yürüyüşünü engellemek istedi. Yürüyüş yapmakta ısrar eden grup ile polisler gerginlik yaşandı. Grup yürüyüşüne devam edince Çevik Kuvvet Ekipleri çağrıldı. Slogan atan grup ile polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbedeyi araya giren polis amirleri engelledi. İnönü Caddesi girişinde durdurulan grup İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Afyon'da hem CHP'liler hem de MHP'liler yürüyüş gerçekleştirdi.

www.zaman.com.tr

Şehit haberleri üzerine CHP İl binası önünde toplanan CHP'liler, saat 00.00'da yürüyüşe geçti. Yeşilyol ve Ordu Bulvarı caddelerinde slogan atarak yürüyen grup, yürüyüşünü 10'uncu Yıl Marşı ile sonlandırdı. CHP'lilerin protestosu esnasınsa, PTT önünde toplanan Ülkü Ocakları üyesi gençler de yürümeye başladı. ‘Afyon uyuma şehidine sahip çık' sloganı atan grup, PKK ve Abdullah Öcalan aleyhinde de slogan attı. Milli Birlik, Ordu Bulvarı, 2'inci Dumlupınar ve Yeşilyol caddeleri boyunca yürüyen ülkücü grup, bu sırada kafelerde oturanları da alkışlarla protesto etti.

Çankırı'da da olayları öğrenen vatandaşlar sokaktaydı.

img1.cihan.com.tr

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı yürüyüş, Çankırı Anıt alanından başlayarak ‘Çankırı uyuma şehidine sahip çık’, ‘Kahrolsun PKK, işbirlikçi AKP’ sloganları ve tekbirlerle kucaklama taşına kadar yürüdü.

Evlerinde bulunan vatandaşlar ise camlardan Türk bayrakları sallayarak ve slogan atarak yürüyüşe destek verdi. Yürüyüş yapan grup, Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Başkanı Metin Memiş tarafından dua edilmesinin ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Zonguldak Ereğli'de dev Türk bayrağı açıldı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Atatürk Anıtı önünde yapılan teröre tepki eylemine çok sayıda vatandaş katıldı. Alanda dev Türk bayrağı açıldı. Dağlıca'daki terör saldırısında şehit olduğu belirtilen askerler için Kur'an-ı Kerim okundu. Kalabalık, bir süre slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.

Mersinli vatandaşlar, gece boyunca sokaktaydı.

www.haberturk.com

Mersin'in Erdemli merkezinde gerçekleştirilen yürüyüş esnasında zafer işareti yapan bir otomobil ve otobüs şoförünün araçlarını grup üzerine sürmesiyle ilçede gerginlik yaşandı. Olayı duyan vatandaşlar Mersin-Antalya D-400 Karayolu üzerinde toplanmaya başladı. Bir süre sonra yaklaşık 600 kişi yolu trafiğe kapadı. Ambulans ve güvenlik güçleri dışında araç trafiğine izin verilmedi. Gurup yol ortasında İstiklal Marşı okudu.

Eskişehir'de yaklaşık 500 aracın katıldığı bir teröre tepki konvoyu oluşturuldu.

www.haberturk.com

Yaklaşık 500 araçlık konvoy, teröre tepki göstermek maksadıyla çaldıkları kornalar eşliğinde Üniversite Caddesi üzerindeki bir alışveriş merkezi önüne gelerek burada kontak kapattı. Türk Bayraklarıyla araçlarından inen vatandaşlar, bir süre "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak tekbir getirdi. Burada saygı duruşunda bulunduktan, İstiklal Marşı'nı okudu ve şehitler için dualar okudular.

Tekirdağ'da yaklaşık 150 araçlık konvoy oluşturuldu.

www.haberturk.com

Gece saatlerinde sokağa dökülen halk ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü. Ardından bu gruba eklenen yaklaşık 150 araçlık konvoy eşlik ederek yaşanan olaylara tepki gösterildi.

Dağlıca'da yaşananların ardından, illerde gerginlikler büyüyor.

Yaşananlarla beraber, siyasi görüş farklıları birtakım nefret gösterilerine dönüşmeye başladı. Teröre tepki yürüyüşlerinin yanı sıra bazı illerde, HDP binalarına saldırılar gerçekleştirildi.

Edirne'de HDP il binasına gece saatlerinde saldırı gerçekleştirildi.

Türkiye’yi yasa boğan olayın ardından kimliği belirsiz kişiler, Londra Asfaltı üzerinde bulunan HDP İl Başkanlığına saldırıda bulundu. İl başkanlığının kapısını kırarak içeri giren şahıslar, içerideki eşyaları tahrip etti. Daha sonra il başkanlığına Türk bayrağı asan şahıslar bölgeden uzaklaştı.

Sabah saatlerinde Eskişehir HDP binasına saldırıda bulunuldu.

i.milliyet.com.tr

Sabah 08.30 sularında gerçekleşen saldırıda parti binası camları kırıldı, eşyalar yerle bir edildi. HDP bayraklarının ve pankartlarının yere atıldığı saldırıda, apartman içerisindeki güvenlik kameralarının da ters çevrildiği görüldü. Konuyla ilgili açıklamada bulunan HDP Eskişehir İl Başkanı Ahmet Uluçelebi, saldırıyı kınadıklarını dile getirdi.

Balıkesir'de bir grup, HDP İl Başkanlığı binasına girdi.

Yaşanan terör olaylarına tepki gösteren grup, parti binasında bulunan eşyaları balkondan aşağı attı. Grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları attı. Olaya engel olmak için gelen sivil polisler, kalabalık grup tarafından yuhalandı. Balkona Türk bayrağı asan grup, daha sonra parti binasını boşalttı.

İstanbul Sarıyer'de bulunan ilçe binasına gece saatlerinde saldırı gerçekleşti.

Saldırganların kapıyı zorlayarak içeri girdiklerini belirten HDP'lilerin güvenlik sebebiyle binaya alınmadıkları aktarıldı. HDP Sarıyer örgütü tarafından yapılan açıklamada, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı söylendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından, gece saatlerinde medya kuruluşlarına da saldırılar düzenlendi.

Hürriyet Gazetesi'ne taşlı sopalı saldırı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "400 vekil" açıklamasının veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik bir grup Hürriyet Gazetesi’nin Bağcılar’daki merkez binasına saldırdı. Hürriyet'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini Dağlıca'daki terörsaldırısıyla ilgili söylemiş gibi paylaşması tepki çekmiş ve AK Partililer protesto çağrısı yapmıştı. Hürriyet, saldırıyı 'çirkin saldırı' başlığıyla duyurdu. 

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Hürriyet Gazetesi önünde yaşananların ardından, sosyal medyada Zaman Gazetesi önünde de prostesto yapıldığı öğrenildi.

Umarız, daha fazla can kaybı yaşanmadan barış söylemleri gerçekliğe kavuşur ve ülke içerisindeki gerginlik daha da artmadan her şey son bulur...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kenan-yamac

turkıye partısı olmuslar ıste her sehırde çok populer oldular.

mira-teksoy

istanbulu neden yazmadın kardeş valla buralar gece boyu susmadı

cnsfrd

Akp'nin 13 yılda ülkeyi getirdiği nokra budur. teşekürler Akp,

hiphopryhme

Yüzyıllardır Dünyayı kasıp kavuran yeri göğü inleten Türk milleti ne zamandan beri göt korkusuna yenik düştü kendi içine çekildi eli kolu bağlı birşey yapamıyor kendi ülkemizde kendi şehitlerimizin cenazesini bile itlerin elinden alamıyacak konuma geldi ? Bu ülkede 70 degıl 70000 askerde ölse anca yürüyüş yapıp lanetlemekten başka bişey yapamıyoruz artık. İnsanlarımız artık robotlaşmış damarlarımızda ne kadar asil Türk kanı var desekte o kan gün geçtikte kuruyor evden dışarı çıktığımda çevremde bunları duysa bile umursamayan içi titremeyen insanlar var artık gururla ne mutlu Türküm diyene demek gelmiyor içimden kendi insanlarımızdan utanıyorum artık bunları söylemeye. artık lanetlemek miting yapmak değil kan dökmek istiyoruz kan Türk milletinin asaletini birkez daha göstermek istiyoruz dünyaya.

aynenbea

Şu akpliler Hürriyet ve Zaman gazetelerine saldırarak bu olayların sebebinin kendileri olduğu gerçeğini unutturmaya çalışıyolar

Görüş Bildir