Görüş Bildir
Haberler
Bayramda Tatil Yapmak Yerine Okulunu Boyayan Fedakâr Öğretmen

etiket Bayramda Tatil Yapmak Yerine Okulunu Boyayan Fedakâr Öğretmen

Deniz Gök
29.10.2015 - 20:21 Son Güncelleme: 30.10.2015 - 14:42
İçeriğin Devamı Aşağıda

Van'ın Gürpınar ilçesindeki bir okula yeni atanan öğretmen Yusuf Açar, 5 günlük 29 Ekim tatilinde izin kullanmak yerine okulun tadilatını yapıyor.

Tüm ülkede cumhuriyetin 92'nci yıl dönümü törenlerle kutlanırken, Van'a 98 kilometre uzaklıktaki Dolaylı Köyü'nün tek öğretmeni Yusuf Açar, 10 gün önce atandığı okulda önce çocuklara Cumhuriyet'i anlattı, ardından da okulda tadilata başladı.

'Biz öğretmeniz, fedakârlık yapmalıyız'

Okulun birçok yerinde döküntüler olduğunu belirten öğretmen Yusuf Açar, sınıfta tezek sobasını yakıp, hemen işe koyularak yıkık yerleri tamir edip, boyamaya başladı. Gece gündüz çalışarak okulu en kısa sürede eğitime açmaya çaba gösterdiğini belirten fedekar öğretmen Açar şöyle konuştu:

'Okula geldiğimde tek dersliğimizin eğitme hazır olmadığını gördüm. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden malzeme aldım. İlk olarak bazı bölgelerin alçı tadilatını yaptım. Şimdi de boyamasını yapıyorum. Tatil yapmadım.'

'Bir tatilimi de burada geçirmek istiyorum. Çünkü bu okulun en kısa sürede eğitim öğretime açılması gerekir. Burada 9 öğrenci var ve bunlar bizim geleceğimiz. Onlara sahip çıkmalıyız. Biz öğretmeniz fedakârlık yapmalıyız'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1485
218
39
21
20
13
0