Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çukur’da Büyük Yüzleşme! Vartolu ve İdris Baba Karşı Karşıya

-

Çukur'da bu hafta büyük yüzleşme gerçekleşti. Vartolu ve İdris Baba yine Mihriban eşliğinde içimizi parçaladı. Bakalım bu hafta neler nolmuş?

Geçen hafta neler olmuştu merak edenleri şöyle alalım.

Anlatırken E-Devlet Soyağacı Dokümanlarına İhtiyaç Duyduğumuz Çukur'un 18. Bölümü - onedio.com
Anlatırken E-Devlet Soyağacı Dokümanlarına İhtiyaç Duyduğumuz Çukur'un 18. Bölümü - onedio.com

Hatırlarsanız geçen bölümde Medet Selim'i vurduktan sonra Yamaç bunu Vartolu'nun yaptırdığını düşünüp soluğu onu sakladığı yerde almıştı. Gözü dönen Yamaç, Vartolu'yu öldürecekti ki Selim'in durumunun iyi olduğunu öğrenince vazgeçti.

Vartolu ise, "Selim'i ben vurdurtmadım, bu işin içinde bir iş var." dedi.

Vartolu'nun ölmediğini, Yamaç'ın onu kaçırıp sakladığını hepimiz anlamıştık zaten. Yamaç o kadar güzel bir plan yapmış ki, aslında kimsenin burnu bile kanamayacakmış.

Yamaç'a Aliço, Meke, Celasun ve Emmi yardım etmişti.

Ama Yamaç'ın planlarını Beyefendi bozmuş. Yamaç'ın Aliço'dan istediği kimsesiz çocuğu hatırladınız mı? Yamaç, Vartolu'nun yerine bu çocuğa koymuş ama maalesef öldü.

Tamam çok benziyor diyemesek de arkadaş uzaktan baya bir andırıyor Vartolu'yu :)

Gelelim Vartolu'ya! Meğer Vartolu saklanırken 5 gün boyunca neler olmuş neler? Bu bölümde o sahneleri flashback halinde izledik.

Yamaç ona Vartolu'yu Beyefendi'nin adamlarının öldürmek istediğini söyledi.

Emmi ise İdris Baba'nın kendisinden haberi olduğunu, onu aradığını, onun için Sultan Anamız'ı bile evden kovduğunu tek tek anlattı.

Vartolu ile Yamaç bir kez daha yüzleşti. Neden beni öldürmedin diye soran Vartolu'ya; Yamaç, "Babam için." dedi. "Bir oğlu daha ölmesin diye..."

Evet, her şey İdris Baba için... Ama İdris Baba o kadar acı çekiyor ki hiçbir şey fayda etmiyor. Dağ gibi adam yıkıldı resmen.

Hepimiz perişan olduk bu sahnede, gözlerimiz dolu dolu izledik.

Dayanamayıp mezarlığa giden İdris Baba'yı, Yamaç bir şekilde eve getirdi. Çaresiz kalan Yamaç, annesinden yardım istedi. İdris Baba'yı yine Sultan Anamız toparladı.

İdris Baba: "Ben bu evin direğiyim, Sultan da benim direğim."

Emrah Amir için İzmir'e giden güzel gelinimiz, polis babasından yardım istedi. Ama o da bir şey yapamadı, çünkü Emrah Amir'i öyle isimler o göreve getirmiş ki kimse ona dokunamıyor.

Emrah Amir ise kim bilir yine neyin peşinde? Çukur'dakilerin dosyalarını alıp, incelemeye başladı.

Berber Muhittin, Meke, Metin Kemal... Herkesi tek tek inceleyip en küçük ayrıntılara kadar öğreniyor.

Celasun, Yamaç, Beyefendi herkes Medet'in peşinde. Medet'i ise Berber Muhittin aldı. Şimdi tüm planı bozan kişiye ulaşmanın yolu Medet'ten geçiyor.

Tam Meke ile Celasun Medet'i alıyordu ki, Emrah Amir ekipleriyle birlikte Çukur'u bastı. Çizmeyi bu sefer öyle aştı ki, Berber Muhittin'e tıraş yapmaya kalkıştı. Aklınca göz dağı verecek.

Muhittin'den sonra da Metin ve Kemal'i sıkıştırdı. Hepsinin geçmişini öğrenmiş ve aileleriyle tehdit ediyor.

3 bölümdür oynamayan Vartolu ise bu bölümde 3 kişilik oynadı. Onun içindeki 2 farklı kişi olan Salih ve Saadettin'in arasında kaldığını izlediğimiz sahnelerde resmen zevkten 4 köşe olduk.

Hem Vartolu'yu özlemişiz hem de Erkan Kolçak Köstendil o kadar iyi bir oyunculuk sergilemiş ki, bu sahne defalarca izlenir.

Beyefendi Yamaç yerine Selim'in vurulduğunu öğrenince deliye döndü. Sonra da utanmadan Yamaç'ı arayıp, "Geçmiş olsun." dedi.

Selim'in durumu ise kritik hala. İdris Baba kendini topladı ve oğluna moral verdi. Sonra da Yamaç'a siz bugün kardeş oldunuz deyip abisinin elini öptürdü.

Sena gelinimiz İzmir'den döndü. Dönüşte annesiyle birlikte geldi. Sena'nın annesi Emrah Amir'le yani evlatlık oğlu ile görüştü, Çukur'dan uzak durmasını istedi. O da kabul etti. Anladık ki Sena'nın annesi Emrah Amir'i durdurabilecek tek insan.

Emrah Amir'i Sena'nın ailesi çocukken evlatlık almış. Anlaşılan zor bir çocukluk geçirmiş Emrah Amir o yüzden bu kadar manyak. Bakalım annesinin isteğini yerine getirip Çukur'dan uzaklaşabilecek mi?

Yamaç Medet'i buldu ve konuşturdu. Medet'in söylediklerinden kurulan tezgahı anlayan Yamaç hemen harekete geçti. İlk iş Beyefendi'yi aramaktı!

Meğer faulleri görmüş! Tuzak içinde tuzak gördüğümüz bu sahnede Beyefendi Yamaç'ı öldürtmek için onunla görüşmek istedi. Yamaç'ta ise bir tuhaflık var konuşurlarken yerinde bir türlü durmuyor. O esnada aynı anda Beyefendi'nin tetikçisini ve Aliço'yu gördük.

Medet Beyefendi'yi faulleri ve ayrık dişleriyle anlatmış meğer. Eyvaaaah Yamaç kulaklıkları taktı, yine Gazapizm eşliğinde delirecek Yamaç...

Emmi ve İdris Baba hastanede konuştular. Emmi'nin halinden tavrından işkillenen İdris Baba onu gizlice takip etti. Bilin bakalım kime ulaştı?

Mihriban türküsü eşliğinde Vartolu ve İdris Baba ilk kez baba-oğul olarak karşı karşıya! Biz de ciğer kalmadı, bittik biz...

Hele İdris Baba'nın Salih deyişinden sonraki Vartolu bakışı...

Çukur'un reytingleri yine zirveye oynadı.

Dün gece Twitter'da en çok Çukur'un final sahnesi konuşuldu.

Tabii Yamaç'ın Beyefendi'ye koyduğu laf da çok şıktı.

Bu Twitter'dakilerin gözünden de hiçbir şey kaçmıyor :)

Ya Çukur sen ne güzel bir mahallesin. Hadi gelecek haftayı iple çekiyoruz :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efsaneromeo33

Baykal nam-ı değer beyefendi İdris koçovalının kardeşi. Bunu önceki bölümlerde çantada yazan B.K. ve dalga geçercesine anlattığı hikayeden anlamıştık. Ama yamaç dostu bildiği Baykal'ın soyadını neden bilmez? Oğlu avukat Senanın avukatlığını yaptı. Avukatlar soyadını gizleyemez. Kendi oğluna ağlum diyemeyen döt bir piç olan Emraha oğlum dediğini gördük. Emrah'a sahip çıkan, büyüten ve okutan Senanın annesi ve babası. Senaya kötülük yapan piç emrah Baykalın niye bi dediğini iki etmiyor?

efsaneromeo33

Dizidekilerin hep birbirinin kardeşi, annesi, babası çıkması apayrı bir saçmalık zaten yakında Sena ile yamaç da kardeş çıkacak diye korkmuyor değilim. Bir başka saçmalık da intikam isteyen vartolu niye Kahraman'ı vurdu. Ulan o senin kardeşin ve sana yapılanlarda hiçbir suçu yok. Bu tür intikamlarda kimse öldürülmez hadi dizinin başı ve Yamaç'ın aileye katılmasına vesile diye esgeçtik. Beyefendinin ismini Yamaç'a verebilirdi. Çünkü beyefendi vartolu sandığı adamın götünde 2 bomba patlattı. Beyefendiden intakam için adını vermeliydi.

pedro-pascal

sanırım diğer bölümde verir.yazdıklarına katılıyorum yalnız baykalın idrisin kardeşi olduğuna eminmisin?yakında benle bile kardeş çıkacaklar aq bune?pembe diziye döndü dizi aq!!senaristler çok akıllı değil,tahmin edilebilir senaryolar yazıyolar..başkalarının fikirlerini alsalar bari..

pedro-pascal

emrah kim yauu,üzerime kuma mı getirdiz😂

kalemine

yalnız vartolunun babası gelince babasının karşısında suçlu duran çocuklar gibi minik kıpırdanlamaları ve salih deyince bakışı on numaraydı be adam oynamıyor yaşıyor

pedro-pascal

erkan kolçak farkı👍

Görüş Bildir