Cringe Alert! Çukur Dizisinin Seyirciye Ben Ne İzlettiriyorum Dedirten Gariplik Dolu Anları

136PAYLAŞIM

Cringe: Başkasının yerine utanma, rahatsız olmak hali. Çukur'un bazı anlarında şu çekyat yarılaydı da bazanın içine gireydim diyenlere efsane sahneler geliyor.

Öncelikle günah çıkaralım, biz Aras Bulut İynemli'ye bayılıyoruz. Oyunculuğunu eleştirmek bir yana, en başarılı genç oyunculardan biri olduğu konusunda da iddialıyız.

Hatta 7. Koğuştaki Mucize filmindeki performansıyla da kanıtladı ki, şu an drama konusunda genç erkeklerde rakipsiz.

Çukur dizisi başladığında da ağır bir dramanın içinde bir şekilde kendi yolunu çizen, eğlenceli bir adam olarak gördük onu.

Kulağına kulaklığını takıp oynaya oynaya düşmanlarına yargı dağıtan bir adamı canlandırması, orijinal hem de güzeldi.

Sonra dizinin 2.5 saat sürmesi yetmezmiş gibi bir de sezon üstüne sezon uzamasıyla, sanırız ekip biraz sıkıldı.

Özenli aksiyon sahneleri yerini Allah'a sığınarak lastiğin içinde yuvarlana yuvarlana 100 tane silahlı adamın arasına giren conolara bıraktı.

Misal düşünün; İdris ortama adeta bir dayı olarak giriyor ve taaa anasının evladiyelik çeyizinin oradan adam indiriyor. Aynen.

Ama mafyanın içine liyakatsiz bir şekilde sızmış heriflerden birinden biri bile dayıyı tutturamıyor. Adamın bıyığı bile koca hedef, su tabancasıyla bile vurursun.

Bu sırada da mahallede marulunu, kıvırcığını, sapanını, kurşun geçirir tenekesini getiren savaşa giriyor. Yahu oyunda bile düzgün cover almayınca alnımızın ortasına mermi yiyoruz, adam açık hedef ve kevgire dönmüyor...

Zaten tüm bunlar olurken polisin mahalleden haberinin olmaması bile seyircinin gözüne batmaya başladı. Mahalleye giren tek polis de, ters kelepçe yapıp otomobile atması gereken adama Mozart-Türk Marşı çalıp kim olduğunu soran bir sarsak. Ağzına kürdan alan orijinal oluyor ya, o da çok orijinal adam.

Sonra işin ucu Yamaç'a kadar dokundu. Canımız ciğerimiz Yamaç, kendini deli gibi etti.

Hatta şunu açıp izleyin, cringe olmaktan boynunuz bile tutulabilir.

Sonra da tertemiz delirdi zaten adamcağız. Son travmasından sonra kontrol edilemez bir hale geldi. Ama gerçekten izlemek bile o kadar rahatsız edici ki, bu eğretilik insanın tüylerini diken diken ediyor.

Daha kötüsü olamaz derken geçen hafta bir hadise yaşandı. Kamusal alanda 'Tüyler Diken Diken Şov'.

Deli manyak Nehir'i kendine arkadaş edinen Yamaç, onunla beraber Erik Dalı gevretti.

Diyoruz ya, biz Aras Bulut'u seviyoruz. Ama artık cringelerden cringe beğenmek de istemiyoruz.

Doğal olarak tepki topluyor. Ciddi olarak söyleyebiliriz, Çukur en iyi dizilerden biri olarak bitebilirdi ama uzatılarak mahvedildi.

Yamaç'ın şimdiki halinden daha iyi yalan değil.

Bunu dedirtmeyin, canımızı yiyin...

Ahahaahaha dümdüz fön, aşırı makyaj ve eşofmanla kolbastı oynayanların tek rakibi.

Yine de o kadar değil, hiç 'Dostlar Mahallesi' izlememiş birisisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meltem-arslan9

Ve son olarak dizinin iyi gösterilen kahramanları aslında birer suçlu. Sanırım silah tüccarları, kabadayılar vs... Kolayca adam öldürebilen tipler. Vartolu'yu ve Yamaç'ı anlıyorum. İkisi de kendilerince bu pisliğe girmek zorunda kaldı ama Cumali, Kahraman, Selim ve ailenin geri kalanı hayatını bunlarla sürdürüyor Allah'ın cezaları. Tabi suç dünyasının gözünden de bakılacak hikayelere ama bu karakterlere bu kadar hayranlık niye? Vatandaşın çıkarını kollayan polislere ve savcılara kötü gözle bakmaya başladık bunlar yüzünden. Sanki onlar düşmanmış, kötüymüş ,bozguncu imiş gibi bir izlenim de verilmiyor değil.

meltem-arslan9

Vallaha o kadar güvenlik uzmanları, bu işlerde çalışmış eski devlet görevlileri var , sorun yazın, 2.sezon adamın röportajını izledim, neymiş haftalık 100 küsür sayfa yazıyormuş , ama bakarsan çöp. Tamam 2.30 saat , doldurmak zor ama ne bileyim ... Bence en iyi çözümlerden biri de set çalışanları , oyuncular falan bir araya gelsin bu süreleri azaltmak için uğraşsınlar. Aslında denemşlerdi kaç yıl önce ama olmadı. Uf yazık ya, saçma sapan şeyler izliyoruz, ülke Netflix 'e falan kayıyor, bizde de kaliteli ve özgün yapımlar olsa da para bizim ekonomiye katkı yapsa 😔😔🙏🏼🙏🏼 Ülke her yönden battı artık

meltem-arslan9

Bakın bu dizinin yapım şirketi ülkenin en iyi işlerini işlerini yapmış en ünlü şirketlerden biri olan Ay Yapım... Kadrosundan ise ün ve yetenek akıyor, sanki bir Manchester United ... Aras Bulut'tan Öner Erkan'a , Necip Memilli'den Erkan KeKa'ya kadar bir sürü yetenekli oyuncu var. Bu kadroya yazık, izleyicilerin zamanına, aklına ve beyin gelişimine yazık, yapımın şerefine yazık . Çok iyi yapımlara imza attı, şanına yazık. Tek sorun senarist , (artık senaristler oldu orası ayrı ) Adam olay örgüsünde tıkandı, sahnelerde tıkandı ( siyaset mezunu adama çatışma sahneleri falan yazdırmayın, adamın mantıktan, fizik kurallarından ,silahtan falan haberi yok. Bilen birisinden danışmanlık alsınlar. Çünkü artık çatışmadan dizi yürüyormuş.)

meltem-arslan9

Bir oyuncu Çukur'a katılıp katılmayacak mı haberini alabilmek için ( o oyuncunun kim olduğunu sana yazdığım yorumlardan bilirsin editör reis :) Eylül'e kadar azıcıktakipp ettim bu diziyi. Aslında duygusal, biraz değişikmiş. Vartolu hikayesi falan ... Ama saçma sapan şeyler üzerine temelini atmış bu dizi. "Herkesi korkutan ,çok değerli " bir mahalle, müzikle kudurup adam döven, kavgaları hep o kazanan, bir genç adam, Türk marşı peşinde olan bir komiser , intikam için ailenin sırf kadınlarını öldüren bir sarı yılan ve neler neler .

ozzggee

Bir bölüm bile izlemediğim için kendimle gurur duydum 🥰❤️

Görüş Bildir