Çobanlık Yaparak Okuyan ÖSYM Mağduru Genç: İmkânsızlıklarla Sınava Girdim, Yetkililerden Yardım İstiyorum'

 > 
65PAYLAŞIM

ÖSYM'nin geçtiğimiz günlerde puanların yanlış açıklandığını duyurmasıyla mağdur olan adaylardan biri de Urfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Ahmet Dağ oldu. Çobanlık yaparak imkansızlıklar içinde okuyan Dağ, Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandığını öğrenince büyük sevinç yaşadı ancak sevinci ne yazık ki uzun sürmedi. ÖSYM'den gelen mesajla sevinci hayal kırıklığına dönüşen Dağ, "ÖSYM’nin bana haksızlık yaptığını düşünüyorum ve üniversiteye gidebilmek için yetkililerden yardım istiyorum" dedi.

Siverek'in Taşağıl Köyü'nde ailesi ile birlikte yaşayan 7 kardeşin en küçüğü 23 yaşındaki Ahmet Dağ, ilkokulu bitirdikten sonra babasıyla birlikte çobanlık yapmaya başladı. Bir yandan koyun güden Dağ, diğer yandan da açıktan ortaokul ve liseyi okudu. Liseyi bitirdikten sonra koyun otlatırken ders çalışmayı sürdüren Dağ, üniversite sınavına girdi. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla hayalini kurduğu İlahiyat Fakültesi'ne girmeye hak kazanan ve büyük sevinç yaşayan Dağ, daha sonra ÖSYM'nin gönderdiği puanlama hatasıyla açıkta kalan 1499 adaydan birisi olduğunu belirten mesajla büyük üzüntü yaşadı.

ÖSYM'den 'Sonuçlar Yanlış Hesaplandı' Açıklaması: 1110 Adayın Yeri Değişti, 1499 Kişi Açıkta Kaldı - onedio.com
ÖSYM'den 'Sonuçlar Yanlış Hesaplandı' Açıklaması: 1110 Adayın Yeri Değişti, 1499 Kişi Açıkta Kaldı - onedio.com

"40 derece sıcak güneşin altında ve dondurucu soğukta ders çalıştım"

Üniversite hayali yarım kalan Ahmet Dağ köyde çobanlık yapmayı sürdürüyor. Hayalinin gerçeğe dönüşmesi için yetkililerden yardım isteyen Dağ, şöyle dedi:

"İlahiyat Fakültesini kazandığımda çok sevindim. Çünkü 40 derece sıcak güneşin altında ve dondurucu soğukta azimle koyun otlatırken ders çalıştım. İmkansızlıklar içinde ders çalışarak sınava girdim. Üniversiteyi kazandım ama daha sonra bana gelen mesajda hayallerim yıkıldı. Puanlama hatası nedeniyle herhangi bir programa yerleştirilemediğim mesajı sonrası çaresizlik içindeyim. ÖSYM’nin bana haksızlık yaptığını düşünüyorum ve üniversiteye gidebilmek için yetkililerden yardım istiyorum."

Ahmet Dağ’ın babası Mehmet Emin Dağ da tek arzusunun oğlunun üniversiteye gidebilmesi olduğunu söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir