Görüş Bildir
Haberler
FT: 'Çipras Şartları Kabul Edecek'

FT: 'Çipras Şartları Kabul Edecek'

Batuhan
01.07.2015 - 12:59
İçeriğin Devamı Aşağıda

Financial Times, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın kreditörlerin hafta sonu masaya koyduğu şartları kabul edeceğini duyurdu.

Yunanistan müzakerelerinde önemli bir gelişme yaşandı. Financial Times, Çipras’ın dün gece Eurogroup’a yolladığı mektuba ulaştı.

Gazete, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın kreditörlerin hafta sonu masaya koyduğu şartları kabul edeceğini duyurdu.

Habere göre, Çipras neredeyse tüm konularda taviz verecek. gazeteye göre, Yunanistan Başbakanı kreditörlerin kurtarma teklifini birkaç koşulla kabul ettiğini yazılı olarak iletti. Reuters’a konuşan bir Euro Bölgesi yetkilisi, Yunanistan ile yeni kurtarma programı üzerinde uzlaşının Atina'nın AMB'ye borcunu ödemesi gereken 20 'dan önce teorik olarak mümkün olduğunu belirtti.

https://twitter.com/reportedly/status/616186221715435520

PİYASALARDA HAVA POZİTİF

Haberin ardından piyasalarda hava pozitife döndü. Almanya'nın 10 yıllık devlet tahvilinin getirisi 3 bp yükselişle günün zirvesi olan yüzde 0.81'e yükseldi. İspanya, İtalya ve Portekiz'in 10 yıllık tahvillerinin getirisi günün dip seviyesine geriledi. Avrupa borsalarındaki yükseliş hız kazandı, Euro Stoxx 50 endeksi yüzde 1.7 yukarıda. Euro, dolar karşısında günün zirvesi olan 1.1172'ye yükseldi.

Milliyet

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0