Çinli Doktorlar, Hastanın Kolunda 'Yapay Kulak' Geliştirdi

 > -

Bilim dünyasında yaşanan yeni gelişmeler, herhangi bir şekilde uzuvlarını kaybetmiş insanlar için umutlandırıcı çözümler sunuyor. Bunun son örneği ise Çin'den geldi. Çinli doktor, kulağını kaybeden bir hasta için, hastanın kolunda yapay kulak geliştirdi.

Çinli estetik cerrahlar kulağını kaybetmiş bir hastanın kolunda yapay kulak üreterek büyük bir başarıya imza atmış oldular.

Web Tekno'nun Daily Mail'e dayandırdığı habere göre; Hasta Ji, bir kazada sağ kulağını kaybetmişti. Xi'an hastanesinden Doktor Guo Shuzhonh, hastanın kaburgasının kıkırdak dokusundan bir örnek aldı ve bunu hastanın koluna çeşitli işlemler yaparak yerleştirdi.

Kulak şuan istenilen büyüklüğe yakın ve yaklaşık 4 ay sonra hastanın kafasına monte edilecek

Hasta Ji'nin geçen yıl geçirdiği kazada yüz derisinin bir kısmı zarar görmüş ve kulağı kopmuş. “Kulağım koptuğundan beri bir yanım eksikmiş gibi hissediyorum” diyen hastanın bu organı kurtarılamamış.

Geleneksel yöntemlerle kulağı kurtaramayacağını tespit eden doktordan farklı bir yöntem

Birçok doktor dolaşan hasta, en sonunda Doktor Guo’ya gelerek derdini anlatmış. Doktor kulağın geleneksel yollarla dikilemeyeceğini söyleyerek, bu yeni yöntemi kendisine önermiş. Bu teklifi hemen kabul eden hasta Ji, adım adım bir dizi ameliyattan geçmiş.

Gelinen noktada hasta Ji’nin kolunda bir kulak büyüyor. Umarız, daha önce Amerika'da da denenen tedavi yöntemi tüm dünyaya yayılır.

Benzer yöntem 2012 yılında bir kanser hastası için Amerika'da denenmişti

Kulak kanseri  Sherrie Walter yapılan operasyonlardan sonra '4 ay kolumda bir kulak taşımak bilim kurgu filmi gibiydi' demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir