Çin'de Hayvansever Kılığında 'Kurtarıyorum' Dediği Sokak Kedilerini Restoranlara Satan Cani

146PAYLAŞIM

Çin'in Çengdu şehrinde yaşayan Huang Fuping yıllardır bir kedi mezbahası işletiyor. Dailymail'den derlediğimiz habere göre ise cani adam 'hayvansever' olduğunu öne sürerek sokak kedilerini kurtardığını iddia ediyor. Adamın deposuna yapılan baskında ise kedileri orada kesip restoranlara sattığı ortaya çıktı...

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Güneybatı Çin'de bulunan Çengdu şehrinde bir adama ait olduğu tespit edilen depoda onlarca öldürülmüş ve hatta kafası kesilmiş kedi bulundu.

Yapılan gizli bir operasyon sonucunda yerel esnafın ifadesine göre deponun sahibi Huang Fuping, kedileri tavşan eti diye kilosunu 20 yen karşılığı restoranlara satıyordu.

Baskında bu çarpıcı görüntüler ortaya çıktı. Depo yerel görevliler tarafından hemen kapatıldı ve kediler tutuldukları daracık kutulardan kurtarıldı.

Çengdu Aizhijia Hayvan Kurtarma Merkezi kurucusu Sn Chen'e göre Huang Fuping'in kedi mezbahası 23 Kasım 2016'da orada çalışan gönüllülerin durumu fark edip ihbar etmesi sonucu kapatıldı. 

Chen kendi Facebook sayfası üzerinde yaptığı ve 'hepimiz için bu acılı gün' diye anlattığı hikayenin yanında ayrıca şunları da ekledi;

"Bu kedi mezbahası 30 yıldır faaliyet gösteriyormuş. Aizhijia'nın gönüllüleri yerel otoritelere bu yerin kapatılmasında destek olmuşlardır. Mezbahadan 49 kedi canlı olarak kurtarılmış fakat yaklaşık 2 ton ölü kedi bedeni çıkarılmıştır."

Başka bir hayvan hakları aktivisti ise baskın yapılmasından bir gün önce, adamın 13 ton kedi eti sattığını ifade etti.

Bölgenin yerel gazetesi olan Chengdu Business Daily kedi mezbahasının sahibini bulmak için gizli bir araştırma yapmıştı. Gazetede daha sonra yayınlanan habere göre ise bu vahşet dolu mezbahanın sahibi Huang Fuping komşuları ve yakın çevresi tarafından kendini kedileri kurtarmaya adamış bir hayvansever olarak biliniyordu.

Huang Fuping tanıdıklarına 50 metrekarelik evinde sokaktan kurtardığı kedilere baktığını ve onlara 24 saat konforlu bir hayat sunduğunu söylüyordu.  

Fakat bölgedeki hayvanseverlerin ve gazetenin ortak çabasıyla adamın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Rapora göre Huang aldığı kedileri 10 metrekarelik bir depoda tutuyordu. Canlı hayvanlar sıkışık bir şekilde 20 cm yüksekliğindeki kafeslerde kalıyordu. Raporda ayrıca Huang'ın günde yaklaşık 100 kediyi boğarak öldürüp daha sonra derilerini yüzdüğü ortaya çıktı.

Daha sonra ise aynı zamanda köpek eti festivalinin yapıldığı Guangxi bölgesinden gelen et toptancılarına satıyordu.

Video 28 Kasım günü paylaşıldı ve 3 milyondan fazla izlendi.

Hayvansever olduğunu iddia eden Huang videoda et alıcısı ile konuşurken kediyi yıkıyor ve ne kadar taze olduğundan bahsediyor.

Gıda ve ilaç dairesinden görevliler, Xindu ve Longquan Yiqu bölgesi halk sağlığı müdürlüğü ve diğer bir çok otorite Huang'ın deposuna yapılan baskına katıldı.

Rapora göre Huang hayvanlara eziyet ederken suçüstü yakalandı. Kendi açıklamasına göre ise sahte hayvansever kedileri tavşan eti olarak satıyordu.

Qiming Küçük Hayvanları Koruma Merkezi temsilcisi ise Huang'ın yakalanmasının 'sokak bazında çalışan hayvanseverleri zor soktuğunu' ifade etti.

'İyi kalpli insanların güvenini kazanmak için yalan söyledi, kedileri evinde toplayıp onları vahşice öldürdü ve tavşan olarak sattı. Bu Çin'in gıda güvenliğini de ciddi bir tehdit altında bıraktı. Umarız ilgililer bu kişiye çok ciddi bir ceza verir ve kara borsaya son vermek için ellerinden geleni yaparlar."

Öte yandan Çengdu otoritelerinin Huang'a ceza verip vermeyecekleri henüz netleşmedi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Çinlileri anladım(?) nerde ahlaksız şeyler var onları yapıyorlar ama bu toplumda bu gönderiye alkış gülen surat kalpli göz atacak insan insan değildir. Sen hayvana merhamet etmezken Allah sana nasıl merhamet etsin?

deli-sabit

Ne yazık ki Çin zulmü bitmiyor. Peru'da da tıpkı Çin'in "köpek yeme festivali "gibi "kedi yeme festivali" var. Hindistan'da kedi büryan çok yaygın bir yemek. Japonya, Kore, Vietnam vs. tüketen ülkelerden. Evet, biz de koyun, keçi, inek yiyoruz ama hayvanı canlı olarak kaynar suya atıp haşlamak, alev makinasıyla yakmak, lezzetli olsun diye tersten bağlayıp haşatı çıkana kadar dövmek.... Bunları kim savunabilir? Lanet olsun Çin ırkına!

alienca

bu ne abi tüylerim diken diken oldu

sevgbutuner

Sadece kediler değil. Bir ton hayvan var bu şekilde kesilip yiyilen. Üzüntü verici.

gercegibul

yecüc mecüc başka bir halt değil bu çinliler, bölgedeki tüm nehirlerin debisini yüzde 60 düşürdüler, havayı solunamaz hale getirdiler, canlı hayatına zaten zerre saygı yok, rezil bir ırk

Görüş Bildir