Çiftlik Bank Vurgunu: Askerler, Polisler, Hatta Milletvekilleri de Para Yatırmış...

 > 
82PAYLAŞIM

Binlerce kişinin parasını kaptırdığı ve 'en büyük vurgun' olarak nitelendirilen Çiftlik Bank'a para yatıranlar arasında askerlerin, polislerin ve milletvekillerinin olduğu ortaya çıktı. En çok emeklilerin paralarını yatırdığı Çiftlik Bank hakkında bugüne kadar Başbakanlık İletişim Merkezi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yaklaşık 5 bin şikayet başvurusu yapıldığı öğrenildi.

Balon Patladı! Çiftlik Bank Ofisleri Boşaltıldı, CEO Mehmet Aydın'a Ulaşılamıyor: 'Başınızın Çaresine Bakın' - onedio.com
Balon Patladı! Çiftlik Bank Ofisleri Boşaltıldı, CEO Mehmet Aydın'a Ulaşılamıyor: 'Başınızın Çaresine Bakın' - onedio.com

Çiftlik Bank'ı şikayet eden 5 bin kişinin içinde toplumun her kesiminden insan var.

Yenişafak gazetesinden Cahit Saraçoğlu'nun haberine göre, şikayet başvurusu yapanlar arasında ağırlıklı olarak emekliler var. Bunun dışında askerler, polisler hatta milletvekilleri de var.

Sisteme 81 bin kadar kişi dahil oldu, 77 bini zarara uğradı.

Habere göre, Çiftlik Bank'ın perde arkasında 11 irtibatlı şirket daha var. Sisteme üye olanların sayısı 81 bin kişi, mağdur olanların sayısı 77 bin.

Uruguay'daki mal varlıkları bir inşaat işçisinin üzerineymiş.

‘Çiftlik Bank CEO’su sıfatıyla  77 bin kişiden 511 milyon lira para topladıktan sonra Uruguay'da olduğu iddia edilen Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki mal varlığının kendi üzerinde olmadığı ortaya çıktı. 

Uruguay’ın başkenti Montevideo’da aldığı ev, aralık ayına kadar kaldığı malikane, yat ve 2.5 milyonluk Ferrari’den oluşan malvarlığının Uruguay’a 10 yıl önce giden ve inşaat işçisi gözüken Osman K. adlı bir bir kişinin üzerine kaydettirdiği ortaya çıktı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir