Balon Patladı! Çiftlik Bank Ofisleri Boşaltıldı, CEO Mehmet Aydın'a Ulaşılamıyor: 'Başınızın Çaresine Bakın'

 > 
19bPAYLAŞIM

Bazı kişilerin kolay para kazanma hevesiyle dahil olduğu Çiftlik Bank battı. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Başınızın çaresine bakın' dedi.

Kısa süre önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, piyasadan yaklaşık 500 milyon lira toplayan Çiftlik Bank'ın nitelikli dolandırıcılık yaptığını açıklamıştı.

Bakan Tüfenkçi ise Çiftlik Bank'ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin olduğunu ve yüksek kâr vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı.

Yapılan son uyarılara da öncekilerle benzer tepki veren üyeler açıklamayı ciddiye almamıştı.

Para yatıranlar için kötü haberi genel müdür verdi: 'Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum.'

Hürriyet'ten Kazım Ataer'in haberine göre, dün Beykoz'ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç adeta itiraf niteliğinde sözler söyledi.

Toplantıya katılan bir bayii yetkilisinin aktardığı bilgilere göre Karakoç, 'Ben de kandırıldım' diyerek şu sözleri söyledi: "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın."

Şirket Ümraniye'deki ofisi boşaltmış...

Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye'deki binasına çok sayıda kişi gitti. Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı.

Facebook sayfasından Çiftlik Bank'a ulaşmak isteyenler 'bu içeriğie ulaşılamıyor' uyarısıyla karşılaşıyor.

Vurgunun boyutu ne?

SPK'nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs'a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti.

Çiftlik Bank mağduru bir grup, Bursa'nın İnegöl ilçesindeki büyükbaş hayvan tesislerinin önünde toplandı.

📷 AA

Kaybettikleri paralara karşılık kamyonlarla gittikleri tesisten hayvan almak isteyen üyeler, jandarma tarafından engellendi.

Çiftlik Bank sosyal medyanın da gündeminde. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

Peki bir yakınınız Çiftlik Bank'a para yatırdı mı?

Evet
Hayır
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir