Görüş Bildir

CHP'nin '128 Milyar Dolar Nerede?' Afişleri 4 İlde Daha Söküldü

Haberler
> CHP'nin '128 Milyar Dolar Nerede?' Afişleri 4 İlde Daha Söküldü

Bursa'nın Mudanya ilçesinde sökülen ‘128 milyar dolar nerede?’ afişleri Kastamonu, Kırşehir, Ardahan ve Edirne'de de valilik kararları uyarınca söküldü. Afişleri asanlar hakkında da Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatıldı.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde CHP'nin reklam panolarına verdiği '128 milyar dolar nerede?' afişlerinin toplatılmasının ardından Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatılması Türkiye’nin gündemine oturmuştu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm CHP'li belediyelere bu afişlerden asmaları için talimat verdiği öne sürülmüştü.

Detaylar için 👇

Mudanya'dan sonra Kastamonu'da da kaldırıldı

Mudanya'dan sonra Kastamonu'da da kaldırıldı

Kastamonu Valiliği dün kentte iki reklam panosuna asılan afişlerin kaldırıldığını duyurdu.

Valiliğin yazılı açıklamasında, reklam panolarına “128 milyar dolar nerede” yazılı afiş astığı belirtilerek afişlerin suç teşkil ettiği savunuldu.

Açıklamada, başsavcılığın el koyma kararı vermesi üzerine afişlerin güvenlik güçleri tarafından kaldırıldığı belirtildi. İlgililer hakkında da ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan işlem başlatıldığı dile getirildi.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, "Savcı, suç unsuru yoktur dedi; Vali, toplayın dedi. Parti devlet olmuş, devlet parti olmuş. 128 milyar doların hesabını soracağız!" dedi. 👇

Basına yansıyan haberlere göre Kastamonu dışında Kırşehir, Ardahan ve Edirne gibi kentlerdeki afişler de kaldırıldı.

Basına yansıyan haberlere göre Kastamonu dışında Kırşehir, Ardahan ve Edirne gibi kentlerdeki afişler de kaldırıldı.

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
206
88
16
10
5
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Koray

Cumhurbaşkanına hakaret :) :) :)

Adam

105.5 milyar euro nerede?

tahsin tepek

Bu para buhar olmadı birine satıldı. Önemli olan kime kaçtan satıldı? Normalde bunun gibi işlemlerde merkez bankası kime kaçtan sattığını açıklar. Belki 4 TL... Devamını Gör