Görüş Bildir
Haberler
CHP, HDP ve Sol Gençlik Örgütlerinden Ankara Garı Önünde Ortak Anma

CHP, HDP ve Sol Gençlik Örgütlerinden Ankara Garı Önünde Ortak Anma

Onedio Medya
26.10.2015 - 14:00

CHP ve HDP gençlik örgütleri, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Öğrenci Kolektifleri ve Gençlik Muhalefeti üyeleri Türkiye’deki en büyük saldırının gerçekleştiği Ankara Garı'nda saat 10.04'te ortak anma gerçekleştirdi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına gökyüzüne 102 adet siyah balon bırakıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğrenci Kolektifleri

10 Ekim tarihinde ‘Barış Mitingi’ öncesi Ankara Tren Gar’ında yaşanan canlı bomba saldırısına ilişkin CHP Gençlik Kolları, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Gençlik Muhalefeti, HDP Gençliği ve Öğrenci Kolektifleri saldırının gerçekleştiği 10.04’te ortak bir anma gerçekleştirdi. Saldırıda hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından ortak basın açıklaması okundu.

Grup adına ortak basın açıklamasını okuyan Fikir Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erçin Fırat, “Ülkemizin başındaki çete Türkiye’yi kan gölüne çevirmek istiyor. Ankara’da gerçekleşen katliam çok üzücü bir şekilde bize bunu tekrar yaşattı. Bıçak kemiğe dayandı. İstedikleri bizi düşmen haline getirip sokaklarda, üniversitelerde birbirimizi öldürmemiz. İnsanca yaşanacak bir ülkenin umuduyla yaşayan tüm gençlerin bu karanlığa karşı bir araya gelmesinden başka yol kalmadı. Savaşa karşı bir araya geleceğiz. Karanlığa karşı kol kola gireceklerinin altını çizen Fırat, şöyle devam etti:

“Bizler insanca yaşanacak bir Türkiye’nin hayalini kuran gençleriz. Ölümlere alışmayacağız. Yaşatmak için mücadele edeceğiz. Birliğimizi bozamayacaklar. Seçimlerde sandıkları hep birlikte koruyacak, ilçelerimizde, üniversitelerimizde güvenlik komiteleri oluşturacağız. Okul okul, mahalle mahalle, üniversite ve sokakta yan yana geleceğiz. Kadınlara yönelik saldırılara birlikte yanıt vereceğiz.”

‏@BatmanGnclk 

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlı Aka ve CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da katıldığı anmada yapılan basın açıklamasının ardından saldırıda hayatını kaybeden 102 kişinin anısına gökyüzüne siyah balon bırakıldı. Ayrıca patlamanın yaşandığı noktaya kırmızı karanfil ve hayatını kaybeden 102 kişinin isimlerinin yazılı olduğu dövizler koyuldu. 

DHA 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
16
5
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sex onth3 beach

Ulu önderimiz ATATÜRK'ün kurduğu partimiz ülkemizi bölmeye çalışanlarla aynı sırada yazıklar olsun. Partimizdeki millet vekilleri ailecek hdp oy verdik diyor... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

AĞLAMA ATAM