CHP'den Bir Aday Daha! Didem Engin Cumhurbaşkanlığına Aday Olacağını Duyurdu

 > -

CHP İstanbul Milletvekili  Didem Engin, basın kuruluşlarına ve gazetecilere gönderdiği elektronik posta ile cumhurbaşkanlığına aday adaylığını açıklayacağını duyurdu. Engin, "Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi'nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım" dedi.

CHP'de cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacağını duyuran Engin'in gönderdiği mesaj şöyle 👇

“Ülkemiz iki ay sonra tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna rağmen ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL’den medet umarak, baskın bir seçim kararıyla itiraf etmiştir. Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek, kamplaştırarak yıllardır oy peşinde koşan, kapalı kapılar ardında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, dar gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası toplumumuzun tüm kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta DUR diyeceğiz. 

Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısıyla açıklayacağım. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi, ‘Dünle beraber gitti, cancağızım; ne kadar söz varsa düne ait; şimdi yeni şeyler söylemek lazım.’ 

İşte şimdi güzel ülkemizin vatansever evlatları olarak yeni şeyler söylememizin zamanı."

Didem Engin kimdir?

13 Haziran 1977'de Ankara'da doğdu. 

Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Belçika Bruges'deki College of Europe'da Avrupa Birliği ve Ekonomi yüksek lisansını tamamladı.

Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Biriminin kurulmasında görev aldı.

26 yaşındayken kurduğu danışmanlık şirketiyle ihracat geliştirme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri verdi.

DEİK Türk-Fransız, Türk-Çin, Türk-Hint ve Türk-Hong Kong İş Konseylerinde Başkan Yardımcılığı, Türk-İngiliz ve Türk-Alman İş Konseylerinde ise Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

Çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce, orta düzeyde İspanyolca ve Latince biliyor.

İlk adaylık açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’dan gelmişti. Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aday olmadığı takdirde cumhurbaşkanlığına aday olacağını söylemişti.

CHP'li Öztürk Yılmaz 'Genel Başkan Aday Olmadığı Takdirde Adayım' Açıklaması ile Gündemde - onedio.com
CHP'li Öztürk Yılmaz 'Genel Başkan Aday Olmadığı Takdirde Adayım' Açıklaması ile Gündemde - onedio.com

Didem Engin'in adaylığı sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir