Görüş Bildir
Haberler
CHP 29 Ekim'de Anıtkabir'e Yürüyecek

CHP 29 Ekim'de Anıtkabir'e Yürüyecek

ATKN
20.10.2016 - 11:12 Son Güncelleme: 20.10.2016 - 13:14

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, '29 Ekim'de 1. Meclis'ten Anıtkabir'e yürüyeceğiz' dedi. Yürüyüşe Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yılı nedeniyle yapılacak etkinliklerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Tekin Bingöl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 1. Meclis'ten Anıtkabir'e yürüyüş yapacaklarını açıkladı.

Yürüyüşe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

Bingöl, 'Terör var diye geri adım atmayacağız, sinmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Etkinliğimizi yapacağız. Kendi güvenliğimizi de alacağız. Arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Aynı nitelikle emniyetinde gerekli önlemi alacağına inanıyoruz. İzin başvurusu yapıyoruz. Ancak bazen başvurudan öte görüşmeler yapıyoruz. Vali ile görüştük. Vali'den olumlu dönüşler aldık. Yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Herkesi davet ediyoruz' dedi.

Ankara Valiliği il genelinde toplantı, gösteri ve yürüyüşleri 30 Kasım'a kadar yasaklamıştı

Ankara Valiliği il genelinde toplantı, gösteri ve yürüyüşleri 30 Kasım'a kadar yasaklamıştı

Ankara Valiliği, umuma açık alanlarda toplantı, gösteri ve yürüyüşleri güvenlik gerekçesiyle 30 Kasım'a kadar yasaklamıştı.

Valiliğin duyurusunda 'Valiliğimize ulaşan istihbarı bilgilere göre, yasa dışı terör örgütlerinin ilimizde eylem arayışı içinde oldukları ve bazı hazırlıklar yaptıkları tespit edilmiştir' ifadeleri kullanılmıştı.

Çarşamba günü düzenlenen operasyonda öldürülen IŞİD'li bir teröristin Anıtkabir ve Meclis'te keşif yaptığı ortaya çıkmış, kameralara yansıyan fotoğrafları valilik tarafından paylaşılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
136
58
12
3
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Narki

haber olacak birşey değil bu..normalde her türk vatandaşının yapması gereken bu zaten

the-crown

Atalarına düşman oldukları içi anormal geliyor işte

Melih Ugur Oktar

Chp Mhp Akp farketmez 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramımızı kutlamalıyız,10 Kasım da da Atamızı anmalıyız

Pasif Kullanıcı

CHP'li olmaya gerek yok. Tabii ki Cumhuriyet Bayramımızda Anıtkabir'de yani olmamız gereken yerde, Atatürk'ümüzün yanında olacağız. Buna KHK'lar da teröristl... Devamını Gör