Görüş Bildir
Haberler
Çevre Bilinci Desen Var(!) Kumsala Loca Kondurup Foseptik Çukurları Açtılar

Çevre Bilinci Desen Var(!) Kumsala Loca Kondurup Foseptik Çukurları Açtılar

Ulaş
10.05.2021 - 10:50

İstanbul’un cennet sahillerinden Şile’nin Akçakese Köyü’nde yapımı süren otel inşaatı vatandaşları ayağa kaldırdı. AKP’li Başkan, “Nitelikli turizm hedefimizin yansıması” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre İstanbul'un doğa harikası sahillerinden biri olan Şile'ye bağlı Akçakese Köyü yapılaşma tehditi altında. Sahile yakın mesafede bir otel inşaatını sürdüren firmanın, sahile uzanan yola beton dökerek kumsalda kamelyalar yapması, kumsalda foseptik çukuru açması köy sakinlerini ayağa kaldırdı.

CİMER'e başvurdular...

CİMER'e başvurdular...

Şile'ye 17 kilometre mesafede bulunan Akçakese Köyü'nün sakinleri, bir otel inşaatının uzantısı olarak kumsalın bazı kısımlarına beton dökülüp foseptik çukuru açıldığını, kamelyaların kayalıkların tahrip edilerek yapıldığını, tüm bunlar yapılırken de milli koruma altında olan kum zambaklarının zarar gördüğünü söyledi. Köy halkı ‘sarı alanlar' içinde kalan arazilerin birilerinin üzerine geçirildiğini buralarda her biri 100 yıllık olan bu ağaçların da yine rant uğruna kesildiğini söyledi. Dava açmaya hazırlanan köy halkı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne de başvurdu.

AKP'li Şile Belediyesi Başkanı İlhan Ocaklı ise “Akçakese sahilinde yapılan çalışmalar nitelikli turizm hedefimizin bir yansımasıdır. Belediyenin kontrolü altındadır. Kanun dışı bir durum yoktur” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
14
4
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Akp, seçmenlerine yine güzel sürprizler yapıyor :D

Kal El

Adamlar nitelikden kasti doganin ve ulkenin icine sicip, sivamak ve tuy dikmek.

Art Ankara

“Nitelikli turizm hedefimizin yansıması” aynen katılıyorum özellikle foseptik çukuru tam olarak yansıtmış...