Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cep Telefonlarımızla Çektiğimiz Fotoğraflardan Para Kazanma Yolları

-
Abone ol

Akıllı Telefonlarımızla Çektiğimiz Fotoğraflardan Nasıl Para Kazanabiliriz?

Akıllı Telefonlarımızla Çektiğimiz Fotoğraflardan Nasıl Para Kazanabiliriz?

Bu yazıda akıllı telefonlarımızla çektiğimiz fotoğraflardan nasıl para kazanabileceğimize değineceğiz. Hemen herkesin elinde artık akıllı telefon var. Yüzlerce binlerce fotoğraf çekilip sosyal medyada paylaşılıyor. Çektiğimiz kaliteli fotoğraflardan para kazanmak mümkün, nasıl mı?

Öncelikle kaliteli fotoğraflar çekmemiz gerekiyor. Sosyal medyada dolaşan binlerce gereksiz fotoğraf var, bunlardan para kazanılacak değil elbette. İnsanları etkileyecek ilham verebilecek kişi, yer, panorama, günün anı gibi fotoğraflar olabilir. Tabii en önemlisi özgün olması. Örneğin şimşeklerin yere indiği Ankara fotoğrafları oldukça ilginçti.

Telefonlarımıza bazı uygulamaları eklememiz gerekiyor:

1- Instagram :

Dünyaca ünlü uygulamayı sanırım herkes biliyordur. Burada esas olan “Önerilen Kullanıcı” olmak.

2- Twenty20 :

Önceden Instacanvas olarak bilinen fotoğraf uygulaması. Burada fotoğraflar alınıp satılabiliyor. ( IOS / Android)

3- UPLO :

Fotoğrafların alınıp satılabildiği IOS uygulaması.

4- Snapseed :

Fotoğrafları editlemek için kullanabilecek önemli bir uygulama. ( IOS / Android)

Bu uygulamaları telefonlarınıza indirdikten sonra tek yapacağınız orjinal fotoğraflar çekip yüklemek ve beklemek. Fotoğraflarınız beğenilirse size ücret ödeniyor.

Scoopshot Uygulaması

Son olarak Scoopshot uygulamasını tanıtmak istiyorum. Bu uygulamanın diğerlerinden ayrılan özelliği habercilikle ilgili olması. İnsanların sıcak gelişmeleri anında fotoğraflayıp dünyanın medya devlerine ulaştırmasını sağlıyor. Scoopshot bunu yaparken fotoğrafı çeken kullanıcıların fotoğraflarda imzasını yayınlayarak karşılığında para kazandırıyor. Örneğin, büyük bir siyasi protesto, bir trafik kazası, futbol maçındaki olaylar, doğal afet gibi birçok farklı kategoride fotoğraf paylaşmak mümkün. Söz konusu fotoğraflar, Scoopshoot ile anında dünyanın önde gelen medya devlerine ulaşıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir