Görüş Bildir
Haberler
Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol'a 128 Kez Vergi ve Harç İndirimi Yapılmış

Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol'a 128 Kez Vergi ve Harç İndirimi Yapılmış

Verilen soru önergesine yanıt veren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol firmalarına son 10 yılda 128 kez vergi ve harç indirimi yapıldığını açıkladı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol firmalarına sağlanan Vergi, Resim ve Harç İstisna Belgelerine (VRHİB) kaç kez indirim yapıldığı ile ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanıtlaması istemi ile 12 Ekim'de bir soru önergesi vermişti.

"10 yılda 128 af"

"10 yılda 128 af"

Soru önergesine gelen cevaba göre; son 10 yılda Cengiz İnşaat için 30, Kolin İnşaat için 36, Makyol İnşaat için 24, Kalyon İnşaat için 19 ve Limak İnşaat için de 19 kez VRHİB tanzim edildiği açıklandı. 

Bakan Pekcan'ın cevapladığı önergede 128 ihalenin kaçına fiilen yabancı bir firmanın katıldığı bilgisi ise yer almadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başarır, 'Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği VRHİB’den yararlanmak için ihaleye muhakkak bir yabancı firmanın teklif vermesi zorunluluğu vardır. Toplam bu 128 İhaleye hangi yabancı firmaların katıldığı tarafımca takip edilerek kamuoyuyla paylaşılacaktır' dedi.

"Kamu vicdanı yaralanıyor"

"Kamu vicdanı yaralanıyor"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Verilen bazı ihalelerin 21/b maddesi ile düzenlendiğini belirten Başarır, 'Emeklimizin, memurumuzun, çiftçimizin, işçimizin geçimini sağlamakta zorluk çektiği ve ülkemizin tam bir işsiz ordusuna dönüştüğü AKP İktidarı döneminde yandaş şirketlere tanınan her türlü imtiyazlar kamu vicdanını yaralamaktadır' sözleri ile açıklamasını bitirdi.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
159
43
31
7
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?