Burçlarına Göre 12 Hayat Şarkısı Karakteri ve Özellikleri

-

Hayat Şarkısı dizisi bir sene boyunca ekranlarda entrika, drama, yılanlık ve gıybet ihtiyacımızı fazlasıyla karşıladı. Şimdilerde final yaparak ekranlara veda etmek üzere olan bu şahane dizimizin derinlikli ve çok boyutlu karakterlerini hatırlarken bir taraftan da işin içine astrolojiyi katalım, biraz eğlenelim dedik! :)

1. Kerim Cevher, Kova burcunun ete kemiğe bürünmüş hali!

Diziye ilk girdiğinde dünyayı değiştirme derdindeydi. İdealist, zeki, özgür ruhlu bir bilim insanıydı. Bu özellikleriyle Kova erkeği nasıl olurmuş herkese gösterdi. 

Maalesef ki, daha Hülya ortaya çıkmadan önce bile Filiz'e soğuk ve mesafeli tavırları, ardından gelen sürekli dengesiz halleri ile de Kova burcunun ne kadar zor bir burç olduğunu yeniden hatırlattı.

Ama ne demişler; dinsizin hakkından imansız gelir!

2. Hülya Cevher elbette ki Aslan! 🦁

Bu kadar güzel, gösterişli, sıcak kanlı, herkese kendini sevdirebilen, ama biraz da ilgi manyağı, egoist, deli ve drama kraliçesi bir karakter başka hangi burç olabilirdi ki?!

Hülya Cevher, "kötü" olmasına rağmen kendisini sevdiren o sıcak, şipşirin havasıyla tam bir Aslan, güneş kızı!

3. Kova burcu kardeşi "hayallerini ve ideallerini" kovalarken, Oğlak burcu Hüseyin Cevher, gerçek hayatın dertleri ile boğuşuyor elbette!

Çünkü Oğlak zodyaktaki emekçidir; Kovalar, Yaylar, Koçlar kimseyi umursamadan burunlarının dikine ilerlerken; geri kalanlarla ve gerçek hayata dair sıkıcı detaylarla uğraşacak biri lazım. O da Hüseyin Abi işte! 

Gerçekçi, akıllı, kontrollü ve birazcık karamsar bir Oğlak beyefendisi...

4. Zaten dünyadaki her yenge, azcık da olsa biraz Boğa burcudur... 😂

Diva ruhlu Zeynep Cevher, konağın süslü yengesi, Boğa burcu kadını... Sabırlı, akıllı, birazcık cadoloz fakat gerçekçi... Fazlasıyla da domestik!

5. Adı üzerinde "Melek"... Evet, doğru tahmin ettiniz; Yengeç burcu.

Ailesi için her şeyi yapan, her daim affeden, içine çok kapanık ve duyguları derin; çocukları çok seven, dünyanın en anaç insanı!

Melek dizi boyunca hep ama hep iyi niyetinden, şefkatinden kaybetti. Onun en büyük zayıflığı, ailesine duyduğu sevgi oldu. Yengeçlik işte!

6. Baba gibi baba Bayram Cevher, klasik bir Yay erkeği!

Herkesi koruyabilecek kadar güçlü kolları ve büyük kalbiyle, her ne kadar bazen biraz zorba olabilse de, gerçek bir "kral", Bayram Cevher...

Zenginliği, bolluğu seviyor. Her Yay gibi onun da işleri yaver gidiyor. Şanslı, neşeli, bilge bir adam. Üstüne bir de çapkın... Ne yaparsa yapsın her zaman kendisini affettiriyor. İnsanların akış danışmak ya da yardım istemek için koşa koşa dizinin dibine gittiği bir karakter o! Alın size Yay erkeği işte!

7. "Relax olacaksın yaa" lafını dillerimize dolayan en sinsi, en matrak, en sevimli yılan karakter Mahir; İkizler tabi ki!

Zehir gibi akıllı, her şeyden haberi var ve insan doğasını çok iyi anlıyor. Hızlı düşünüyor, hızlı kararlar alıyor ve ne olursa olsun her durumda sakin kalmayı becerebiliyor. İstese dünya savaşları çıkarır, imparatorluklar yıkar ama o ufak meselelerle uğraşmayı tercih ediyor. Çünkü eğlence her şeyden önemli! Seni unutmayacağız Mahir!

8. Gözünün yaşı dinmedi be Filiz! Tıpkı bir Balık burcu gibi...

Kendi halinde bir hippi kızdı aslında. Ufak tefek bağımlılıkları vardı. Yanlış kararlar aldı, yanılgılara düştü; aşık olduğu insana saplantı derecesinde bağlandı. Bağımlılıklardan yine kurtulamadı. Filiz maalesef ki bir Balık burcuydu. Ona Kerim gibi değişken bir Kova değil, Başak - Oğlak gibi kaya misali güçlü ve sabit durabilen biri lazımdı!

9. Zarafet, asalet ve yerden göğüe kadar sabır: Terazi burcu Süheyla Hanım!

Başka kim böylesine kaotik bir ortamı dengeleyebilirdi ki? 

Süheyla Hanım bu dizide esip gürleyen ve her daim kendini düşünen karakterlerin aksine, hep başkalarını ön plana koydu. Yeri geldi özür dilemesini bildi; yeri geldi en sert ihanetleri bile affetti. Çok yıprandı, çok!

10. Gizemli, karanlık Hazer, elbette ki Akrep!

Bir insan düşünün ki Hülya ve Mahir gibi zeki insanlar dahi asıl niyetini anlamasın, oynadığı oyunları göremesin... İşte o büyük manipülatör, gizli plancı Hazer bir Akrep.

11. Evin enerjisi, neşesi, büyümeyen çocuğu Bade Koç burcu!

Lafını esirgemez, bazen sinir bozucu olsa da fesatlık bilmez. İçi dışı bir, enerjik, biraz deli olsa da masum... Tıpkı bir Koç gibi :)

12. Dertsiz başına dert alan, herkesin işine koşturan bir hemşire Nilay... Başak'tan başka bir burç olması imkansız!

Kendi halinde yaşayıp gidebilecekken sırf dostlarına yardım etmek için, o saf ve temiz haliyle bin türlü derdin içine daldı. Bir Başak'tan başkası bunları yapmazdı :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-kilic39

yeeee😎🦁aslan olan hülyaaaa😎

_naz_semra_

11. Evin enerjisi, neşesi, büyümeyen çocuğu Bade Koç burcu! Evin enerjisi, neşesi, büyümeyen çocuğu Bade Koç burcu! Lafını esirgemez, bazen sinir bozucu olsa da fesatlık bilmez. İçi dışı bir, enerjik, biraz deli olsa da masum... Tıpkı bir Koç gibi :)

hastalik-hastasi

#12 :P

ece-dolunay-danisman

nilayin basakligini hic gormedim ya da her seferinde yaptiginiz gibi ilk bos buldugunuz yere basak burcunu soktunuz

kerem-ozen

İlk maddede kendi burcumu görünce geri kalanı okumadım.(Diziyi izlemiyorum burçla ilgili şeyleri okumak hoşuma gidiyor. Buradan aileme selamlar.)

Görüş Bildir