Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

5PAYLAŞIM

1. Mustafa Koç Hayatını Kaybetti...

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonucu 56 yaşında hayatını kaybetti. Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet Hastanesi’nde hem de Amerikan Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik" denildi. 

Ayrıca Bakınız:

Haberin Tamamı İçin:

2. İmam Hatip Lisesinde Cinsel İstismar İddiası

Başkentteki Keçiören İmam Hatip Lisesi’nde bir öğretmen hakkında 12 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Af Örgütü: Güneydoğu'da 200 Bin Kişinin Hayatı Tehlikede

İnsan hakları kuruluşu Amnesty International | Uluslararası Af Örgütü, Türkiye'nin Güneydoğu illerinde süren operasyonları eleştirerek, "Hükümetin saldırıları 200 bin kişinin hayatını tehlikeye atıyor" yorumunda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

4. İstanbul'da Terör Saldırılarına Karşı 800 Kişilik 'Koruma Timi'

İstanbul’da olası terör saldırılarına karşı önlemlerini artıran Emniyet Müdürlüğü, 800 kişiden oluşan ‘koruma timi’ kurdu. İstihbarat birimleri tarafından bilgilendirilen özel ekipler, kalabalık semtlerde 24 saat devriye gezecek.

Haberin Tamamı İçin:

5. ABD, Sınır Güvenliği İçin Türkiye'ye Teknoloji Desteği Teklifinde Bulunacak

Üst düzey ABD'li yetkililere göre ABD, Türkiye'nin Suriye sınırını kapatmaya yönelik çabalarına yaptığı yardımı hızlandırırken, Ankara'ya sınırı güvenlik altına alması için ilk defa teknoloji desteği teklifinde bulunacak.

Haberin Tamamı İçin:

6. Ülkemiz Yeni Bir Soğuk Hava Sisteminin Etkisine Giriyor

Yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu ve Orta ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve yoğun kar yağışları bekleniyor.

Ayrıca Bakınız:

Ankara'da Okullar Yarın da Tatil

Haberin Tamamı İçin:

7. Davutoğlu: 'Terör Gruplarının Temsilcileri Masanın Etrafında Olmamalı'

Davos'taki Dünya Ekonomi Forumu'na katılan Başbakan Davutoğlu, 'Türkiye'nin Küresel Rolü' oturumundaki konuşmasında, aralarında Rusya'nın da olduğu bazı çevrelerin YPG'yi masaya davet etmeye çalışarak Suriye barış görüşmelerinin altını oymakla suçladı. Ayrıca Davutoğlu, IŞİD'le mücadele için Türkiye'nin destek verdiği ılımlı güçlerin Rus uçakları tarafından vurulmakta olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

8. Robert Fisk: 'IŞİD, Türkiye'de Devlete Sızmış Gibi Görünüyor'

İngiliz Independet gazetesinin tecrübeli Ortadoğu muhababiri Robert Fisk, Pakistan'da yaşanan gelişmeler üzerinden Türkiye'deki terör sürecini değerlendirdi. Pakistan istihbaratının bir dönem Taliban'a destek verdiğini ve bu süreçte Taliban'ın devlet kurumlarına sızmayı başardığını belirten Fisk, benzer durumun şu anda da IŞİD'in Türkiye'deki devlet aygıtlarına sızarak yaşandığını vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Sokağa Çıkma Yasağı Söylentisi, İdil'de Göçe Yol Açtı

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı söylentileri üzerine, birçok kişi ilçeyi terketmeye başladı.  İlçedeki görevli bazı öğretmenlerin de izin veya rapor alarak yarın yapılacak karne dağıtımını beklemeden ayrıldığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

10. Güneş Sistemi'ne Yeni Bir Gezegen Ekleniyor

Gök bilimciler, Güneş Sistemi'nin dış kısmında Plüton'un ötesinde 9'uncu gezegenin olduğuna işaret eden "güçlü bir kanıt" elde ettiklerini açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir