Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Basit Teste Göre Senin Gizli Zayıflığını Söylüyoruz!

-

Bu testimizdeki sorulara göre senin gizli zayıflığını söyleyeceğiz. Bakalım sonuç ne çıkacak?

Hazırsan testi çöz ve sonucu öğren.

1. Gördüğün rüyalarla ilgili bir soruyla başlayalım. Genellikle nasıl rüyalar görürsün?

Hayatın içinden sahneler görürüm.
Gerçek hayatta olmayacak şeyler görürüm.
Bir yerlerden düşerim, bağırırım sesim çıkmaz falan.
Bilmem, genelde karışık oluyor.

2. Hayatını genel olarak incelersen, ne kadar çabuk sıkılırsın onu da söyle bize.

3. Peki bu yaşadığın hayattan ne kadar memnunsun?

Hiç memnun değilim.
Bir iyi bir kötü geçiyor işte günler.
Her şey daha güzel olabilirdi tabii.
Genel olarak memnunum ya.

4. Aşağıdaki özelliklerin birini dünyadaki tüm insanlardan silmek istesen bu hangisi olurdu?

5. Kendinizi iyi hissetmek için yaptığınız hobileriniz var mı?

Evet tabii ki var.
Canım sıkıldığında yaptığım şeyler var.
Hobim yok benim ya. Gelişine takılıyorum.

6. Gezip tozmayı sevenlerden misin yoksa bir ev kuşu musun?

Tam bir ev kuşuyum ben.
Çok severim dışarı çıkmayı.
Her şey zamanında güzel benim için.
Bilmem, duruma göre değişiyor o.

7. Cebine yüklü bir miktar para koyduk. Vize derdini de düşünme. Nereye gideceğini söyler misin bize?

8. Hangi kelime senin içini darmadağın edip modunu düşürmeye aday?

Monotonluk
Sıkıcılık
Asosyallik
Kötümserlik

9. Son olarak, sevgiline yazacağın mektubu hangi dizeyle bitirirsin?

Mutlu aşk yok ki dünyada...
Durma, göğe bakalım.
Ben böyle canlı saç görmedim ömrümde, her telinin içinde ayrı bir kalp çarpıyor.
Seviyorum seni “Yaşıyoruz çok şükür!” der gibi.

Yalnızlık korkun!

Testimize verdiğin yanıtlara göre senin gizli zayıflığın yalnızlık korkunun olması! Ve bunu pek belli etmiyorsun çevrendeki insanlara. Ben ayağımın üstünde rahat rahat dururum ve hiç kimseye ihtiyacım yok imajı veriyorsun. Aslında gerçek öyle değil. Yalnız kalmaktan gerçekten çok çekiniyorsun. İnsanların senin hayatında çok büyük önemi var. Mutlu olduğunda da mutsuz olduğunda da bunu insanlarla paylaşma ihtiyacı duyuyorsun. Bunu yapamamak ve yalnız kalma ihtimalin seni gerçekten çok üzüyor. Ama üzülmene gerek yok. Çünkü yalnız kalman pek mümkün değil. Sevmeyenin olabilir tabii ama sevenin de çok. Sen sıkma canını böyle şeyler için bize sorarsan.

Kararsızlığın!

Testimize verdiğin yanıtlara göre senin gizli zayıflığın kararsızlığın! Bu huyun hayatının her alanında bir şekilde kendine yer buluyor. Kıyafet almaktan tut da, insanlara söyleyeceğin sözlere kadar hep bir kararsızlık halindesin. Bir kıyafeti alıp da sonra ondan vazgeçtiğin zamanlar da çok olmuştur. Düşününce bize hak vereceksin eminiz. Bu durumu pek de belli etmek istemiyorsun ama. İnsanların sana vereceği tepkilerden de biraz çekiniyor gibisin. Yine de yakın çevrendeki insanlar bu huyunun farkında. Bazen sana kızıyor olsalar da, aslında seni sen olarak kabul etmişler. O yüzden sen biraz kendini törpüle tabii ama, bunu sadece kendin için yap. :)

Mükemmeliyetçi olman!

Testimize verdiğin yanıtlara göre senin gizli zayıflığın mükemmeliyetçi olman! Bu yönün aslında kötü değil tabii ama kendini aşırı yıpratıyorsun böyle olarak. Kendi kendini yiyorsun en ufak bir şeyde. Bir aksiliği kabul etmiyorsun, neden böyle oldu diyorsun falan. Bu kadar da takılma yani. Sen zaten yaptığın işlerde gerçekten çok başarılısın. Aşamalara bu kadar takılırsan asıl sonucu kaçırırsın. 'Bu sefer de neden istediğim gibi olmadı ya?' der durursun. Sen bizi dinle tamam mı, bu kadar kafaya takmak da iyi bir şey olmayabilir. :)

Güvensizlik!

Testimize verdiğin yanıtlara göre senin gizli zayıflığın güvensizlik! Tabii sen doğuştan itibaren böyle değilsin. Seni hayat şartları böyle yaptı desek yeridir. İnsanlardan çok fazla darbe almışsın sen. Böyle olunca da içten içe insanlara güvenmemeyi kendine öğretmişsin resmen. Kalbin çok kırılmış senin. İnsanlar seni çok yıpratmış. Sen de kendince böyle bir çözüm bulmuşsun. Sana söylenen her şeye, kesin gerçek böyle değildir diyorsun. Belki de gerçek tam olarak söylendiği gibidir. Sen böyle yaparak sadece kendini yoruyorsun. Düşününce durumun böyle olduğunu göreceksin. Temkinli olman konusunda sana katılıyoruz ancak sadece dozunu ayarlaman gerek. Etrafındaki herkes sana yalan söyleyecek değil ya. :)

Aşırı duygusallık!

Testimize verdiğin yanıtlara göre senin gizli zayıflığın aşırı duygusallık! Biri seni üzdüğünde o kadar kolay ağlıyorsun ki... Bazen karşı tarafa belli etmeyeyim artık bunu zayıflık olarak algılayacak desen de, aslında sen de biliyorsun belli ettiğini. Etrafındaki sorunlara çok fazla tepki veriyorsun. Bu tepkiler de genelde duygusal tepkiler oluyor hep. Kendini bu kadar üzme ama. Olan sana oluyor. İnsanlar seni anlamıyor diye üzülüyorsun bu sefer de. Duygusal olmak kötü bir şey değil tabii ama, sen yine de biraz daha az tepki vermeyi öğren olur mu? :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sematrm

Bildi ya evet çok kararsızımdır

Gizli Kullanıcı

Kararsızlığın!alakası yok👎

selaminko

aşırı duygusallık. doğru çıktı. bir de belli etmemeye çalışmak çok yoruyor insanı.

oznsmrc

Güvensizlik! çok doğru bildi çok zor güveniyorum mutlaka kelimelerde bir art niyet olabilir mi acaba diye düşüncelere kapılıyorum.

simple-aydan

Evet ya gerçekten çok kararsızım

Görüş Bildir