Görüş Bildir

Borsa Bugün de İki Kez Devre Kesti

Haberler
> Borsa Bugün de İki Kez Devre Kesti

Borsa İstanbul'da dün olduğu gibi bugün de sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 7'lik düşüşler nedeniyle iki kez işlemlere geçici olarak ara verildi. Birçok hisse yüzde 10 kayıpla taban yaptı ve devre kesiciler çalıştı.

TCMB başkanının görevden alınmasının ardından hükümetin ekonomi politikalarına olan güvensizlik nedeniyle Türk varlıklarının yeniden fiyatlanmasına paralel BIST-100 ‘de dün görülen sert satışlar bu sabah da devam ederken, endeks yüzde 7 geriledi.

Tarihi kayıplar yaşayan Borsa İstanbul’da işlemlere dün de olduğu gibi bugün de seans içinde ara verildi.

Dün %9.79 gerileyen endeks bugün yüzde 5.4 düşüşle açıldı ancak açılışın ardından hisse senedi piyasası ve vadeli kontratlarda tüm işlemler durduruldu. Saat 1030’da tekrar işleme açılan endekste kayıplar yüzde 7’ye yükseldi, işlemler aynı gün ikinci defa durduruldu.

Borsa İstanbul Dün de 2 Kez Devre Kesmişti

BIST-100 endeksi dün 3 Haziran 2013 tarihinden bu yana en sert düşüşü kaydederken, iki günlük düşüş yüzde 16.13 ile finansal kriz döneminde görülen seviyeleri aştı ve 21 Şubat 2001’den bu yana en yüksek düzeyi gördü.

Bankacılık endeksi dün yüzde 9.89 düştükten sonra bugün de yüzde 9.01 geriledi. En yoğun işlem gören banka hissesi olan Garanti Bankası yüzde 9.9 düşüşle 7.19 liraya inerek art arda ikinci günde de taban oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?