Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biz Kim miyiz? Sorusuna En Güzel 11 Cevap

-

1. Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)

2. Ben tanrının cezasıyım. Eğer bir günah işlememiş olsaydınız, tanrı sizi cezalandırmam için beni yollamazdı. Sözüyle bilinen ve hiç savaş kaybetmeyen düşmana kök söktüren büyük Moğol imparatoru (CengizHan)

Moğolların soyu Türklere dayanmaktadır sonradan yozlaşıp benliklerini kaybetmişlerdir.

3. 40 kişiyle çin sarayını basan (Kürşad)

4. Avrupa'ya aman dileten (Attila)

5. 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)

6. 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)

7. Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)

8. 12 dakikada savaş bitiren(Kanuni)

9. 36 Cengaverle 3 Kıta 7 Denize Hükmetmiş (Osmanlı)

10. Herkesin bitti,gitti dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran (Atatürk)

11. Biz Türkler Kibir nedir? Bilmeyiz Bu yüzden Allah(c.c.) Bizi Aziz Kıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulentdogan11

kibir denilen şey şu yaptıkların değil mi yoksa kibir denilen şeyi ben mi yanlış biliyorum?

erol-yildirim

kibirlik değil övünmek

yesil-efendi

tırışka

dokoo

Ataların bunca şey yaptı.Eee sen ne yaptın hacıt? Çokmu dürüstsün? Dünyada gördüğün saygıyı söyle bi.Uluslararası bir platformda Türkiyeliyim dediğimde neden bana olan tavır bir anda değişiyor? Kusura bakmayın ama 3. dünya ülkesi bile değiliz.Hala atalarım şöyle atalarım böyle demeyi onların arkasına sığınmayı bırakın.

gorkem-guven1

Bu içeriğe sonra baktım ve gerçekten böyle bir yorum yapma gereği mi duydun herkezin ortak lafı ortak şeyini söylüyor kenarı geçiyor değişmesi için sen ne yaptın 3.dünya ülkesi bile değiliz uluslararası platformda niye değişiyor biliyomusun biz başka toprakları işgal edip karılarına kızlarına sapıklık yapmadık hiç bir zaman katliam yapmadık doğruyu savunduğumuz için garipsendik

ismail-anil-genc

O dönemde gitsen Türküm desen saygı görürmüsün avrupada barbar Türk der korkarlar halen aynı ne zaman cenk etmeyi bıraktık ozaman dalga konusu olduk şimdi değil

Gizli Kullanıcı

36 cengaver. :( Toplasan 10 tane kaliteli hükümdar çıkar Padişahlar arasında. Kanuni'den sonrakilere baktığımızda zaten 1. Ahmet, 4. Murat, Genç Osman dışında (Yeni Çeriyi ilga etme planını bi 10 yıl sonraya alsa, sistemini oturtsa büyük işler yapabilecek kapasitedeydi ve yenilikçiydi.) devlet işiyle ilgilenen, ağırlığını oturtan padişah yok neredeyse. Dağılma dönemi Padişahlarından Abdulhamid'de dış ve iç politikada iyi işler yapmıştır ancak başarısız olmuştur onu da geçmeyelim. Cengizhan'a zaten hiç girmiyorum, herif Türk bile değil. Neymiş benliklerini kaybetmiş miş. Tarihçiler güler yahu buna.

inciswf

Öncelikle Devletin imkanı yettiği sürece devlet yönetilmeye çalışılmıştır. Fakat çıkan isyanlar ve dış güçler Osmanlının imkanını kısıtlamıştır. Ve Cengiz Han Türktür. Moğol soyundan gelir Moğollar sonradan asimile yani benliklerini kaybetmişlerdir.

okan-bey

Moğolların soyu türklere dayanmaktadır fakat benliklerini kaybedip kendilerini türklerden ayırmışlardır ayrıca cengizhan ben türküm demiştir git azıcık araştır kardeşim.

savas-demir05

ben türküm -cengizhan

imdivergent

her şeyi bi nebze anladım da cengiz hanın neresi savunulabilir :(

inciswf

Cengizhan Bir Efsanedir Yüce Moğol(Türk) İmparatoru Neresi Savunulmaz ki?

Gizli Kullanıcı

Ne Türk'ü hacı? herif Moğol, Moğollarda Türk katliamı yapmış bir milettir. Cengizhan Türk dersen gülerler adama. Hafif tarihle ilgilsi olan adamın söyleyeceği bir söz değildir bu. Objektif olalım yahu.

imdivergent

türk katliamı yapmış birinden söz ediyoruz harzemşahları selçukluları bu adam yıkmadı mı? tarih hocana saygılar

inciswf

1. Cengiz Han, Moğolca ile birlikte Türkçe de konuşmakta idi. 2. Cengiz Han konuşmalarında kendini Türk olarak tanımlamıştır. 3. Cengiz Han'ın soyu Çinliler'ce ''Şa-To'' adı verilen Türkler'e dayanır ki bu Türkler, Kök-Türkler'in devamıdır. 4. Cengiz Han, (3. maddeye bağlı olarak) tıpkı Kök-Türk kaganları gibi kumral ve açık renk gözlüdür. 5. Cengiz Han avrupalılara göre barbar olarak tanıtılır çünkü Cengiz Han Türktür. Avrupalı olasaydı Şu an baş tacı ederlerdi. 6. Moğollar Cengiz Han'dan sonra asımile olmuşlardır.

imdivergent

neden türk devletlerini işgal etti/katliam yaptı o zaman?

okan-bey

Türk olduğunu iddia etmiştir cengizhan ve moğollar aslında türktür benliklerini kaybedip kendilerini ayırmışlardır

yigit-sadi-dusunceli

Hayır Cengizhan Türk Ama Sonradan Baycu Noyan Piçi Çıkınca Türkler İle Moğollar Bozuşmuş Ve Savaş Çıkmıştır.

Görüş Bildir