Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biyoloji Dersinde Kan Gruplarını İşlerken Babasının Aslında Amcası Olduğunu Öğrenen Kız

-

Bir üniversite öğrencisi, hayatı boyunca unutamayacağı bir Biyoloji dersi aldı. BoredPanda'dan derlediğimiz habere göre kız, babasının gerçek babası olmadığını öğrendi.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/how-a-girl-in...

Kaliforniya State Üniversitesi'nde kan grupları ve genetik aktarım hakkında ders gören bir öğrenci bir tuhaflık fark etti.

Hikaye şu şekilde başlıyor:

"Biyoloji dersimde bir kız, profesör sayesinde babasının gerçek babası olmadığını nasıl öğrendi..."

"Pazartesi günü kan gruplarını tartışıyorduk ve bu kız Punnett karesinde kan grubunun neden mantıksız olduğunu anlamaya çalışıyordu."

Punnett karesi bu arkadaşlar. A ve B grupları baskın gen ve 0 çekinik gen.

"Profesöre babasının 0 annesinin A olduğunu, ama yine de kendi kan grubunun AB olduğunu söyledi."

"Profesörüm bunun imkansız olduğunu açıkladı. Belki de kan gruplarından kızın kafasının karıştığını söyledi. Hatta kıza göstermek için farklı Punnett kareleri çizdi."

"Kan gruplarını karıştırmadığı konusunda ısrarcıydı kız ve profesörün hata yaptığından emindi."

"Profesör de ebeveynleriyle konuşup kan gruplarını kontrol etmesini, bilginin doğru olduğundan emin olmasını söyledi. "

"Sonra, bugün derse geri geldi ve profesörüm de hata yapıp yapmadığını sordu."

"Kız t*şaklı söyleyeyim. 243 kişilik sınıfa bunu duyurdu."

"Anlaşılan o ki, annesi kocasının erkek kardeşiyle bir ilişki yaşamış. O da üvey erkek kardeşi."

"Yani teknik olarak hayatı boyunca babası değil de amcası tarafından yetiştirilmiş. Annesi bunu 21 yıl boyunca ikisinden de saklamış."

"Profesörüm kan gruplarının hatalı olduğunu söyleyince amcasının aslında babası olduğunu anlamış."

"Şimdi boşanıyorlar."

Bu çılgın hikayeye insanların tepkisi şu şekilde oldu:

"Biyoloji profesörüm neden artık eküvyon çubuğuyla DNA testi yapmadıklarını anlattı çünkü 3 yıl önce bir öğrenci evlatlık olduğunu öğrenmiş."

"Kız kardeşim onu yetiştiren babasının gerçek babası olmadığını 7. sınıf bilim ödevimden anladı. Ödev göz renkleri ve kalıtsal özellikler hakkındaydı."

"Hikayenin özü: Biyoloji, yıkılan yuvaların en büyük sebeplerinden."

"İşte bu yüzden biyoloji almak istiyorum. Bu tarz şeyler felsefede hiç yaşanmıyor. 'Sınıfımdaki bir kız Nicomachean okurken evlatlık olduğunu öğrendi.' Çok saçma, kulağa eğlenceli geliyor."

:(

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
koalanda

Arkadaşlar kan gruplarının belirlenmesi o kadar basit değil ilk okul ve benzeri dönemlerde olayı basitleştirmek için eksik bilgiler verilebiliyo fakat bazen extrem durumlar ortaya çıkabiliyo. Basitçe anlatırsak normalde A ve B kan grupları içinde belirli şekerleri bulunduran kan gruplarıdır 0 da ise şeker yoktur. Bazen kan gruplarında şeker üretiminde görevli olan genin çalışmaması durumunda kan şekeri üretemiyo ve kan grubu normalde A, B veya AB olması gereken durumlara kan testi sırasında çökelme gerçekleşmediğinden 0 olarak algılanıyo. Yani annenizin A babanız 0 ve siz B kan grubuna sahipseniz direkt bir sonuca ulaşmadan önce düzgün bir test yaptırın

shawlockwood27tgmail.com

Sshaw Lockwood'dan nasıl kredi aldım. adım Shaw Lockwood, bu aracı tüm kredi arayanları çok dikkatli olmaları konusunda uyarmak için kullanmak istiyorum çünkü her yerde dolandırıcılık var. Birkaç ay önce çok gergindim ve çaresiz olduğum için birkaç çevrimiçi borç veren tarafından dolandırıldım. Umudumdan vazgeçtim ve bir arkadaşım beni 72 saatlik çalışmadan sonra stressiz olarak 145.000 Euro tutarında krediyle ödünç veren Bay Steve Money (Tanrı'dan korkan bir adam) olarak çok güvenilir bir borç verene yönlendirene kadar sinirlenmiştim. Postayla şirkete açıklarım ve bana tek söyledikleri, artık ağlamak değil çünkü bu şirketten borcumu alacağım ve onlarla bağlantıya geçme konusunda doğru kararı verdim. Kredi başvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her şeyle devam ettim. ve sürprizlerim için bana borç verdiler. Herhangi bir kredi türüne ihtiyacınız varsa, şu numaradan bize ulaşın: unitedloanservice@yahoo. com

feyk

benzer bir olayi yasamistim. yakin bir arkadas babam a grubu annem sifir ben b grubuyum diyince az kalsin olmaz oyle sey diye cikis yapacaktim, soyliyeceklerimim nerelere gidecegini dusununce, "olabilir tabi, resesif cekinik genler, genotip fenotip farklari falan filan..."

lucinda-yumi-kane

Bu hikayede hangi tarafa şaşırayım, kime daha çok üzüleyim bilemedim. Babasının kim olduğunu bilmeyen kıza mı, kendi kızı zanneden amcasına mı?

rabia-hiz

Bunun aynısı bizim okulda oldu. Biyokimya dersinde kan grubu tayini yapıyorduk. Bir arkadaşımızınkine baktık ve 0 kan grubu çıktı. İşin kötü yanı, annesinin yahut babasının kan grubu AB idi. Zaten kız sürekli ''Anne ve babamın gözleri renkli, benimki neden kahverengi? Ben kesin evlatlık alındım.'' deyip dalga geçiyordu. Zavallım. :/

gintoki-sakata

olay ilginç ama yorumlar daha ilginç kimi troll kimi beyin yoksunu :d

Görüş Bildir