Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Deniz Tekin'in Anne ve Babalar İçin Yaptığı Eleştirel Paylaşım İnsanları İkiye Böldü

860PAYLAŞIM

Bahsettiği konularda uzun uzun düşünmeye sevk ettiği kesin...

'deniz the unprecedented' isimli Twitter kullanıcısı; bizim bildiğimiz adıyla Deniz Tekin, anne babaların çocukların üzerindeki genel davranışları ve dayatmalarıyla ilgili böyle paylaşımlarda bulundu.

sen uyurken odana teklifsizce dalıp elektrik süpürgesi çalıştırabilirim çünkü sen bir hiçsin.
ben seslendiğimde elindeki işi bırakıp odağını direkt gösterdiğim yere taşımak zorundasın. önemli bir işle uğraşıyor olmanın önemi yok çünkü sen bir hiçsin.

⬇️

rıza almadan sana sarılabilir, beden sınırlarını hiçe sayabilirim. doğumuna ben sebep olduğum için benim uzantım ve mülkümsün. bir hiçsin.

⬇️

yapacağın mesleği senin için belirledim. bunun bir milim dışına çıkarsan hiçsin.
senden beklediğim şeylerin tamamını kafamdaki ideal sene yaraşır şekilde yapmak zorundasın. kendin olmaya hakkın yok sen bir hiçsin.

⬇️

ne okuyon sosyoloji mi, üzülme kızım. edebiyat mı? öğretmen olursun hem yarım gün eksik de olsa ev hanımı olursun, çocuğuna bakarsın. hiçsin. bir araçsın. bir tarlasın.

⬇️

yıllardır yaşadığın evde hiç temizlik yapmadığını, yapmayı bilmediğini varsayabilirim çünkü sen bir hiçsin.
bir şey bana çöp gibi gözüküyorsa atabilirim, senin için önemli miydi? umrumda değil çünkü bir hiçsin

⬇️

25 yaşına kadar hem akademik kariyere müsait bir ortalama hem de 7 senelik iş tecrübesine sahip olman gerek ve sana orospu dememem için yetişkin bir insan olarak bira içmeye falan çıkmaman gerek. bir hiçsin.

⬇️

sana bitir bitir dediğim okulun vize final dönemlerinde gelip öğrenci evinin altını üstüne getirebilirim. oğlumun/kızımın evinde de kalmayacak değilim ya. hiçsin çünkü.
madden manen bana hizmet etmen için doğurdum seni. ilerde bana yazlık alacaksın. bir hiçsin.

⬇️

sözün özü senden hep bir şeyler talep edeceğim ve beni eleştiremezsin.
beni sorgulayamazsın.
seni ben doğurdum, eski türkiye'yi bilmiyorsun
seni ben doyurdum, yol yaptım, bak herkes bize imreniyor, daha ne istiyorsun
SEN BİR HİÇSİN.

Bu paylaşıma destek verenler oldu...

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Aynı fikirde olmayanlar da oldu...

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Günün sonunda yine ortaya goygoycular çıktı ve bu konuda da dalga geçecek bir nokta buldular ve konuyu kapattılar. 😂

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerikler de ilginizi çekebilir; 🚀

İstanbul Sözleşmesi İçin Yürüyen Kadınlardan Pandemide Bozulan Arkadaşlıklara Son 24 Saatin Viral Paylaşımları - onedio.com
İstanbul Sözleşmesi İçin Yürüyen Kadınlardan Pandemide Bozulan Arkadaşlıklara Son 24 Saatin Viral Paylaşımları - onedio.com
'Fındık' Teyzenin Dokunaklı Ad Hikayesi Okuyanları Hem Duygulandırdı Hem de İsyan Ettirdi - onedio.com
'Fındık' Teyzenin Dokunaklı Ad Hikayesi Okuyanları Hem Duygulandırdı Hem de İsyan Ettirdi - onedio.com
Televizyon Dünyasıyla İlgili Attıkları Komik Tweetlerle Hafta Boyunca Güldürenler - onedio.com
Televizyon Dünyasıyla İlgili Attıkları Komik Tweetlerle Hafta Boyunca Güldürenler - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moydinerzya

Bu arkadaş ve ona destek olanlara gerçekten üzüldüm. Aileleri tarafından kabul edilmemek böyle birşey olsa gerek. Ancak şunu belirteyim ki evladın için en iyi mesleği arzu etmek, ona sevgini gösterebilmek için sarılmak, doğal ve olağan şeylerdir. Ailede gösterilen karşılıksız sevgi çok önemli zamanında gösterilmeyen saf sevgi ileride bu tarz dışa vurumlara sebep olabiliyor.

selin_nothanks

Evebeynlerin çocuklarının kişisel alanına ve tercihlerine saygı duyması tabi ki önemli ama bu bayan kendi yaşadıklarını genele projeksiyon şeysi yapmış sanki... Tamam herkes çocuğunu muntazam yetiştirmeyi bilmiyor olabilir ama bu onların her yaptığının arkasında bir çıkar veya artniyet olduğunu göstermez. Çoğu insan çocuklarının geleceği için yaşadığı kaygıyı nasıl dışa vuracağını bilemiyor ve o yüzden kontrolü ele almaya çalışıyor bence. Hayatta yapmak istedikleri ama yapamadıkları şeylerin hayal kırıklığını bilinçaltında çocuklarıyla gidermeye çalışıyor da olabilirler. Ve bu evrensel bir davranış şekli, sırf bizim kültürümüzle alakası yok.

oneydiyo

Bu ne saçma paylaşım lan. Yazarken de üşenmemiş.

oylummm

Deniz tekin abla, pandemide işler kesat tabi. Prcı bi tanıdık mı tavsiye verdi. Şöyle tartışma yaratacak bi konuda flood yap beybi, herkesi ilgilendirecek bi konu olsun, mesela mesela hah ebeveynlerle ilgili olsun, sonuçta herkesin ebeveyni vardır, ya da kendileri bizzat ebeveyndirler di mi? Evet. şahane, bazen böyle süper şeyler geliyo aklıma, uçuruyorum etrafı, şöyle kantrıvörşıl bişiler yaz tamam mı, z kuşağısın sen, ailelerin çocuklarına uyguladıkları baskıları filan yaz, ama sert ol. Sen yaz, gerisi bende. Hadi bakalım. Paylaşmadan önce beraber bi okuyalım editleriz, belki katkıda bulunurum.

badcatsero

ana babasına kızan ergen aklı sıra akım mı yaratıyor? evet sen bir hiçsin

Görüş Bildir