Bir Dönem Yoğun Bakımda Tedavi Gören ve Bitkisel Hayatta Yaşam Mücadelesi Veren Ünlülerin Sağlık Durumları

174PAYLAŞIM

Acil şifalar diliyoruz!

Kenan Işık

2014 yılının Mart ayında, yani yaklaşık altı yıl önce gittiği otelin saunasından çıkarken ayağının kayması sonucu düşen ve kafasını sert zemine çarpan Kenan Işık, altı yıldır bitkisel hayatta... 

Geçirdiği beyin kanamasıyla birlikte hastaneye kaldırılan ve yaşam mücadelesi veren Kenan Işık, Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmüştü ancak bir süre sonra yeniden Türkiye'ye getirilmişti. Yoğun şekilde fizyoterapi ve ergoterapi gören Kenan Işık'ın son durumunu Beril Işık şöyle aktarmıştı: "Bakışlarıyla etrafındakini takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu."

Burada detayları anlatmıştık: 👇

Beyin Kanaması Geçiren ve Yaklaşık Altı Yıldır Bitkisel Hayatta Olan Kenan Işık'ın Sağlık Durumu ve Yaşananlar - onedio.com
Beyin Kanaması Geçiren ve Yaklaşık Altı Yıldır Bitkisel Hayatta Olan Kenan Işık'ın Sağlık Durumu ve Yaşananlar - onedio.com

Mehmet Ali Erbil

Yakalandığı 'kaçış sendromu' nedeniyle iki yıldır sıkıntılı günler geçiriyor Mehmet Ali Erbil... 

Tedavisi süren ve üç haftada bir doktor kontrolüne giden Mehmet Ali Erbil fizik tedavi görürken aynı zamanda hemşire gözetiminde her gün egzersiz yapıyor.

Kaçış sendromundan burada bahsetmiştik: 👇

Mehmet Ali Erbil'i Sürekli Yoğun Bakıma Sürükleyen Hastalık: Kaçış Sendromu - onedio.com
Mehmet Ali Erbil'i Sürekli Yoğun Bakıma Sürükleyen Hastalık: Kaçış Sendromu - onedio.com

Nur Yerlitaş

Beynindeki tümör nedeniyle geçtiğimiz yıl ameliyat olan ve herkesin yüreğini ağzına getiren modacı Nur Yerlitaş'ın keyfi yerinde...

Arda Kural

Genç yaşta büyük başarı yakaladıktan sonra şöhretin getirdiği birtakım zorlukları kaldıramayan ve 2012 yılının sonunda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan kaldırılan Arda Kural'a şizofreni teşhisi konulmuştu. Son olarak Tutunamayanlar dizisiyle ekranlara dönen oyuncunun açıklamaları kendisinin son durumunu da ortaya koyuyor: "Ben şöhreti kaldıramamış biri değilim sadece şöhretin mecbur bıraktığı şeyler var onları kaldıramadım. İnsanları seven, kardeş gibi gören biriyim. Kendimde aşamadığım şeyler vardı, insan hataları önce kendinde aramalı ben de öyle yaptım ve sorunları aştım."

Kadir İnanır

2018 yılında beynine pıhtı atması sonrası hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Kadir İnanır da zor günleri atlattı ve sağlığına kavuştu.

Muhterem Nur

Müslüm Gürses'le yaşadığı aşkın etkilerini halen hissettiğimiz Muhterem Nur geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırıldı. Organ yetmezliğiyle mücadele eden ve tedavi gören 87 yaşındaki Muhterem Nur'un bugün uyandırılması bekleniyor.

Deniz Baykal

2019 yılında beyin damarlarındaki tıkanma sonrasında hastaneye kaldırılan ve 51 gün yoğun bakımda kalan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Geçtiğimiz ay ise solunum yolu enfeksiyonu teşhisiyle hastanede tedavi altına alınan Deniz Baykal'ın sağlık durumu iyiye gidiyor.

Cem Özer

Sinan Çetin'in yönettiği 'İstasyon' filminin çekimleri sırasında sahne gereği bir çukura atlayan ve ayağını üç yerden kıran Cem Özer, oksijen tedavisi sonrası kaldırıldığı yoğun bakımdan 42 gün sonra çıkmıştı. Özer'in sağlığı yerinde...

Nejat İşler

Sedef hastalığıyla birlikte ruhsal olarak hayatının muhasebesini yapan ve griple birlikte gelen kanlı öksürük sonrası hastaneye kaldırılan Nejat İşler, üç ay yoğun bakımda kalmıştı. Parmaklarının siyahlaşmasıyla birlikte kesilmesi gündeme gelse de ameliyatla sıkıntılarından kurtulan Nejat İşler'in sağlık durumu gayet iyi.

Michael Schumacher

2013 yılında geçirdiği kayak kazası sonrası bitkisel hayata giren ve çeşitli tedaviler uygulanan Michael Schumacher'in sağlık durumunda herhangi bir gelişme yok.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Arkadaşlar yanlış anlamaın ama Ben baykal gibi ciddi sağlık sorunları bulunan kişiler bulundukları mevkinin önemli olduğunu ve bu mevkilerin bırakılması gerektiği kanaatindeyim. O mevkide o hale birileri olmamalı. Belli bir oranın üstünde engel durumu olan insanlar bu işi yapmamalı. ENgelli bireyleri temsil edecek bir kapasite ayrıca verilmeli. Ayrıca LGBTİ gibi 3. kimlik verilmesinin (hındıstan gibi) uygun oldugu kişiler için de ayrıca ayrılmalı. Bu kişiler için meclisin en az yuzde 10' u ayrılmalı. Bilmem fikir münazaraya ve gliştirilmeye açık. Sizin fikirleriniz varsa eklemek çıkarmak istediğiniz lütfen yazın. Her birini sevmem ama, hepsine ayrı ayrı acil şifalar dilerim.

Görüş Bildir