Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim Konuşuyor, Susalım: Büyük Popolu Kadınlar Daha Zeki!

8.7bPAYLAŞIM

Birçok kişinin halihazırda büyük popoları sevdiğini biliyoruz. Eğer hoşunuza gitmiyorsa bile fikrinizi değiştirebilecek iki nedenimiz var: Eğer büyük bir popoya sahipseniz, muhtemelen diğerlerine göre daha zeki olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda kronik hastalıklara karşı çok daha dirençlisiniz.

Nasıl mı?

Cevap içeriğimizde 👇

Kaynak: https://pizzabottle.com/61013-big-booty-...

Oxford Üniversitesi'nden bilim insanları, temel olarak tüm yağların eşit olmadığı sonucuna ulaştılar.

Poposu ve uyluklarında yağ barındıranlar (armut biçimi) karnında yağ barındıranlardan farklı olarak (elma biçimi) daha düşük kolestrol seviyesine sahipler ve şekeri metabolize etmeye yarayan hormonları salgılamaya daha meyilliler. Bu da daha düşük diyabet ve kalp hastalığı oranı anlamına geliyor.

Araştırmacılar, 16,000 kadından alınan verileri analiz ettiler.

Ulaştıkları sonuca göre poposunda daha fazla yağ olan kadınlar, daha düşük kolestrol ve glikoz seviyesine sahipler. Ayrıca vücut ağırlığını düzenlemekten sorumlu olan leptin hormonu seviyesinin daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Araştırmacı Konstantinos Manolopoulous:

Vücut yağ dağılımının sağlık için önemli olduğu fikri bir süredir biliniyor. Ancak, uyluk yağının ve geniş kalça çevresinin sağlığa katkıda bulunduğu ve düşük vücut yağının koruyucu olduğu yeni öğrenildi.

Dahası, büyük bir popo beyin gelişimine büyük katkısı olduğu bilinen Omega 3 yağlarının fazla olduğunun bir göstergesi.

Araştırmacılar ayrıca daha geniş kalçaya sahip olan kadınların dünyaya getirdiği çocukların entellektüel olarak diğer çocuklara göre daha üstün olduklarını ortaya çıkardı.

Anne sütünün yağ içeriğinin kadınların vücutlarının alt kısmından kaynaklandığı kanıtlandığı için vücutlarının alt kısmında daha fazla yağ birikimi olan kadınların Omega 3 seviyelerinin daha yüksek olması ve böylece bebeklerini daha yağlı sütle beslemeleri anlam kazanıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysegul-yildiz18

tecrübeyle sabit

felisha

yeeeyy sonunda işe yaradın be popom

norveclitalyan

Bu içeriğe dislike atanlar kuru götlüler asdasdasdas

klinikpsikolog

bence doğru, popolarıyla ünlü olmak onların aklına geliyor ve milyonları onlar kazanıyor.

seda-eda

iyi de popo büyüyen bir şey zeka sabit .. akılla doğru orantılı deseniz olurdu ..

jennesis

Senin popo büyük herhalde epey akıllıca yazmışsın :D

Görüş Bildir