Görüş Bildir
Haberler
Beykoz'daki Otobüs Kazasında Sebep Kalp Krizi Değilmiş

Beykoz'daki Otobüs Kazasında Sebep Kalp Krizi Değilmiş

ATKN
04.08.2015 - 13:02

Beykoz'da Özel Halk otobüsünün yol kenarındaki ağaç dallarını toplayan 2 kadına çarpıp birinin ölümüne neden olduğu kazada otobüs şoförünün direksiyon başındayken uyuduğu ortaya çıktı. Şoför hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz Nisan ayında Kavacık-Alibahadır köyü hattında sefer yapan özel halk otobüsü, yol kenarında budanan ağaçlardan düşen dalları toplayan kadınlara çarpmış, kazada 2 çocuk annesi Hanife Güneysu(55) hayatını kaybederken kardeşi Şengül Gürsoy(53) ise yaralanmıştı. 

Otobüsün bağlı olduğu şirket 'kalp krizi' demişti

Olayın ardından İstanbul Özel Halk Otobüsü Şirketleri tarafından yapılan yazılı açıklamada kazanın şoförün kalp krizi geçirmesi sonucu meydana geldiği bildirilmişti. Şoförün başının önüne düştüğü anda kameraya yansıyan görüntülerinin de kriz anını gösterdiği belirtilmişti.

Savcı: Şoför direksiyon başında uyudu

Olayla ilgili soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Mustafa Gülşen'in (55)sevk ve idaresindeki otobüsün Beykoz'da bulunan Tepetarla Caddesi üzerinde seyrettiği sırada yol kenarında odun toplamakta olan Hanife Güneysu ve Şengül Gürsoy'a çarptığı belirtildi. Şoför Gülşen'in direksiyon başında uyuyakalması sonucunda kazanın gerçekleştiği kaydedilen iddianamede, Hanife Güneysu'nun hayatını kaybettiği Şengül Gürsoy'un da yaralandığı ifade edildi. Şoför hakkında 'Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma' neden olma suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0