Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyin Tümörüne Yenilen En Yakın Arkadaşının 4 Kızını Evlat Edinen Güzel Yürekli Kadın

 > -
Abone ol

Bu hayatta güzel ve kocaman yürekli insanlar da var. Onlar sayesinde biz de insana ve insanlığa dair umutlarımızı korumaya ve büyütmeye devam ediyoruz belki de. 

Gelin şimdi hem yürek burkan hem de insanlığa dair umutlandırımızı yeşerten bu hikâyeye daha yakından bakalım.

Her şey 2014 Ağustos'unda bir sanatçı, yazar ve konuşmacı olan ve dört çocuğunu yalnız büyüten Elizabeth Diamond'a beyin kanseri teşhisi konulmasıyla başlar.

Kanser ileri bir aşamadadır. Acı haberi alan Diamond, kendisinin vefat etmesi ihtimali sebebiyle, çocuklarının geleceğine dair büyük bir kaygıya kapılır.

Bunun üzerine 5. sınıftan beri tanıdığı, en yakın arkadaşı Laura Ruffino'ya hastalığını anlatır ve kendisine kötü bir şey olması hâlinde kızlarını almasını söyler.

Eski dostu Laura'da hiç duraksakmaksızın "tamam", der arkadaşına.

Laura, Elizabeth'in tedavi sürecinde de en büyük destekçilerinden biri olur...

Ve Elizabeth'in moralini sürekli yüksek tutmaya çalışır.

Ancak Elizabeth Diamond'un korktuğu maalesef başına gelir...

Nisan 2015'te, 40 yaşında kansere yenik düşer ve geride en küçüğü 5 en büyüğü 12 yaşında olan Tara, Samona, Ella, and Lilyan isimli kızları kalır.

Bunun üzerine Laura, bu konuyu eşi Rico ile konuşur. Bu acı durum karşısında Laura ve eşi Rico Ruffino dostları Elizabeth'in dünya tatlısı kızlarını evlat edinir.

Ruffino Çiftinin iki biyolojik kızları vardır. Bir anda 4 çocuk evlat edinmeleriyle beraber, aile nüfusu katlanarak 8'e ulaşır!

Evlat edinmek normal şartlarda düşündükleri bir konu değildir.

Ancak hayat onları bu noktaya getirir. Rico âdeta itiraf eder: "Bundan 10 yıl önce böyle bir hayatım olacağını asla tahmin edemezdim ama hayat bazen sizin dışınızda gelişiyor. Böyle zamanlarda durumu kabullenmeye ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsunuz."

Ancak bir sorun vardır: Ruffino çiftinin 8 kişilik koca bir aileyi geçindirebilecek maddi imkânı yoktur.

Kızların okul ve diğer eğitim giderleri ile birlikte, yaşam giderleri, eve yeni gelen dört genç hanım için yeni odaların inşâ edilmesi, yeni eşya ve araçların alınması gibi zorunluluklar ailenin bütçesini epey zorlar.

Bunun üzerine Laura ve eşi Rico, çocuklarına iyi bir yaşam ortamı ve gelecek sunabilmek adına kitle fonlama yöntemine başvururlar. İhtiyaçları olan 100 bin doları toplamak üzereler.

Böylelikle bu sevimli çocuklar, annelerini kaybetmiş olmalarına karşın, en azından hayata daha güvenli bakabilecekler.

Biz de başta ahde vefa eden Laura olmak üzere, bu güzel insanları tebrik ediyor, duyarlılıkları ve insanlığa olan umudumuzu yeşerttikleri için çok teşekkür ediyoruz ve bu büyük ailenin bundan sonra hep güzellikler için yaşamasını temenni ediyoruz. 👍👏

Peki siz böyle bir durumla karşılaşsanız ne yaparsınız?

Ben de aynısını hiç düşünmeden yapardım.
Evlat edinmeyi isterdim ancak, bu sorumluluğu alabilir miydim, bilmiyorum.
Evlat edinemezdim fakat, başka şekillerde yardım etmeye çalışırdım.
Üzülürdüm ama elimden bir şey gelmezdi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-kurun

kızların esas babası nerde

drnnfrys

insanın evladı olunca olaya başka bakıyor...bende bakardım açıkçası en yakın arkadaşım ölüm döşeğinde bana güvenecek ve ben sırt çevireceğim ha...ayrıca sözde inanaçlı müslüman bir toplumuz...

gwen-ryder

valla herkesin bu fedakarlığı yapabileceğini hiiç sanmıyorum. en azından arkadaşıma sordum 4 tane çocuğa nasıl bakayım ben dedi. amaaaaan yapmayın çocuk falan aslkfja

simurggul

Aileyi tebrik ediyorum harbiden de şu oylamaya baktım ben de aynısını yapardım diyenler %50de Türkiyede böyle iyilik melekleri var mı ya cidden.Sokakta gördüğü aç insanı bi çorba parası bile vermeyen milletimiz.Ki hepsinden geçtim ordaki maddi olanaklarla Türkiyede ki bir değil.İnsanlar bir çocuğa bile zor bakıyor.

silan-devrim

Valla aynısını yapmak isterdim ama tek bir çocuk bile çok büyük bir sorumluluk bence.4 kızı birden almam için yeteri kadar maddi durumumun da olması gerekir.Dahası onlarla yeteri kadar ilgilenebilir miyim acaba? Daha tek bir çocuğun bakamayan çiftler görüyorum,benim de onlar gibi olmayacağımın garantisi yok.

Görüş Bildir