Görüş Bildir
Haberler
'Beni Türk Filmleri Korkutamaz' Diyenlere: Tüylerinizi Diken Diken Edecek Türk Yapımı 12 Korku Filmi

'Beni Türk Filmleri Korkutamaz' Diyenlere: Tüylerinizi Diken Diken Edecek Türk Yapımı 12 Korku Filmi

Mia Zona
06.03.2021 - 09:00

Türk yapımı korku filmlerine karşı büyük bir ön yargı var. Listede yer alan filmler belki de bu ön yargıların yıkılmasında faydalı olur...

Not: Film açıklamaları beyazperde.com'dan alınmıştır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Karadedeler Olayı (2011)

1. Karadedeler Olayı (2011)

1989'un Ocak ayında gazetelerde bir köyde yaşanan garip olaylar hakkında yayınlanan bazı haberler, genç gazeteci H.B’nin ilgisini çeker. Köye giden gazeteci, oldukça korkmuş ve gergin köylülerden gece köyün çevresinde dolaşan yaratıklar olduğunu, köyün bir şekilde cinler tarafından basıldığını öğrenir. H.B., birkaç hafta köyde kalır ama olağanüstü bir şey görmeyince kamerasını köydeki bir gence emanet ederek İstanbul’a geri döner. Üç gün sonra ise köyün jandarmaları tarafından gözaltına alınır: kamerasını emanet ettiği genç de dâhil olmak üzere köyden 7 kişi parçalanarak öldürülmüştür. H.B ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılır ama bütün eşyaları ormanda terk edilmiş olarak bulunur; kayıplara karışır. Tüm bu esrarengiz süreç boyunca kameralar kayıttadır…

2. Küçük Kıyamet (2006)

2. Küçük Kıyamet (2006)

Son yıllarda daha fazla konuşulan 'büyük İstanbul depremi' ve konu etrafındaki felaket senaryoları toplumsal bir depresyona sebebiyet vermiştir. Bu sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge için de katlanılmaz bir durum teşkil eder. Olması beklenen büyük depremin paranoyasını sürekli üzerinde hisseden Bilge, artık bu şehirde daha fazla yaşayamayacağına karar verir. Yeğenlerini de yanlarına alarak ufak bir Güney kasabasına taşınan aile, burada da esrarengiz olaylarla karşılaşır. Başlarına gelen son derece gizemli olaylar, kaçtıkları korkuları ile onları, burada da yüzleşmek zorunda bırakacaktır.

3. Musallat (2007)

3. Musallat (2007)

Musallat filminde, birbirlerine kalplerini vermiş ve büyük bir aşkla bağlı olan Suat ve Nurcan'ın, yaşadıkları köyde sürdürdükleri mutlu yaşamın üzerine düşen kara gölgenin hikayesi aktarılmaktadır. Herkesin gıpta ile takip ettiği aşklarını artık evlilikle taçlandırma zamanları gelmiştir. Fakat mutlu çiftin bu kararı alması ile başlarına büyük bir bela musallat olur. Tuhaf bir mahluk, çevrelerinde açıklaması imkansız olaylara neden olacak ve çiftin tüm yaşamını etkileyecektir. Artık ne yaşamları ne de aşkları eskisi gibi huzur dolu değildir. Çünkü adeta başka bir gezegenden gelmişçesine başlarına musallat olan bu ecinni, onlara rahat vermemektedir.

4. Karanlık Sular (1995)

4. Karanlık Sular (1995)

Lamia Hanım bir yandan aile yadigarı yalısını elden çıkarması için gelen ısrarlara direnmeye çalışırken, bir yandan da evlilik dışı ilişkisinden olan oğlu Haldun’u denizde yitirmiş olmaktan duyduğu hüzünle bahşetmek zorundadır. Esrarengiz bir Amerikalı tip olan Ritchie Hunter, Lamia Hanım’la ilişki kurup oğlunun yaşadığını söyler. Aslında Hunter, Haldun’un zamanında bulmuş olduğu eski ve mistik bir parşömenin peşindedir. Parşömeni tek ele geçirmek isteyen Hunter değildir. İstanbul'un eski dehlizlerinde, puslu sokak aralarında ve şehrin karanlığında dönen dolapların arkasında gizli bir tarikat lideri ve küçük bir vampir prensesi de vardır.

5. Gomeda (2007)

5. Gomeda (2007)

Kafalarına göre bir kaçamak yapmak için hafta sonu tatillerini doyasıya yaşamak isteyen 5 kişilik bir arkadaş grubu, araba kiralayıp kendilerini şehrin dışına atar. Kapadokya'daki Gomeda Vadisi, kahramanlarımız için biçilmiş kaftandır. Tabii burada başlarına gelecek olanlardan habersiz olmaları keyifli yolculuklarını bozmamaktadır. Ta ki başlarına gelen kazaya dek. Geçirdikleri bu talihsiz olay sonrasında yollarına yayan devam etmek zorunda kalsalar da, Kapadokya’ya gitmeyi kafayı koymuşlardır bir kez. Fakat en kötüsü bundan sonra başlayacaktır. Gomeda Vadisi’ne vardıklarında gece konaklamak için seçtikleri mağarada, kabuslarla dolu bir gece onları beklemektedir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Büyü (2004)

6. Büyü (2004)

Anadolu'nun ücra köşesindeki bir köye kazı yapmak için giden bir grup arkeolog 700 yıldır süregelen bir laneti yeniden canlandırmak üzeredir. Kız çocuklarının uğursuzluk getirdiğine inanan köy halkı yedi yüz yıl önce tüm kız çocuklarını öldürmüş ve toprağın altına gömmüştür. İçlerinden sadece biri kızını öldüremez ve bu kız da yaşlı büyücünün lanetli büyüsünden kurtulamaz. Arkeologlar Kral Sultan Salih'e ait olan bir el yazmasını ararlarken farkında olmadan bu antik büyünün yeniden canlanmasına sebep olacaklar, yüzyıllardır süregelen bir laneti üzerlerinde toplayacaklardır.

7. Dabbe: Cin Çarpması (2013)

7. Dabbe: Cin Çarpması (2013)

Evlilik hazırlıkları yapmakta olan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni tanımlanmayan varlıklar tarafından ele geçirilir. Başına gelen bu esrarengiz olay, yaşadığı köy Kıbledere için yeni bir şey değildir. Bu gizemli köy geçmişte define arama olayları sırasında lanetli bir olay yaşamış ve bu lanet adeta üzerine yapışmıştır. Kübra'yı tedavi etmek için yola çıkan Ebru isimli bir psikiyatrist aynı zamanda Kübra'nın eski bir arkadaşıdır. Psikiyatrist Ebru, bu tür vakalarda halkın ilk olarak başvurduğu cin çıkaran hocalardan biriyle birlikte çalışacak; Cinci Faruk Akat olarak tanınan bu adamın cin çıkarma seansı sırasında genç kıza yaptıklarını kayıt altına alıp inceleyecektir. Böylece din ve bilimsel çözümler karşı karşıya gelir. Başlarda her şey yolunda gitse de köyün geçmişinde yaşanan olayların laneti herkesin yakasına yapışacaktır.

8. Siccin 2 (2015)

8. Siccin 2 (2015)

Hicran ve Adnan çiftinin mutlu evlilikleri, iki yaşındaki çocuklarının kaza sonrasında hayatını yitirmesiyle yıkıma uğrar. İkili, artık aynı evde yaşayan iki yabancı gibidir. Tüm bunların üzerine Hicran kısa süre içerisinde esrarengiz olaylar yaşamaya başlayınca psikolojisi tümden bozulur. Hicran bir hocaya görünür ve burada birinin kendisine '41 dikiş' adı verilen bir büyü yaptırdığını öğrenir. Büyülerin en güçlüsü olarak bilinen bu büyü, 41 farklı niyetle yapılmaktadır. Genç kadının büyüden kurtulabilmesi için yapan kişiyi bulup 41 niyetten hangisini ettiğini öğrenmesi gerekmektedir...

9. htr2b: Dönüşüm (2012)

9. htr2b: Dönüşüm (2012)

Haziran ayının sakin ve güzel akşamında, aile yemeğine hazırlanan huzurlu insanlar... Fakat evlerinin bulunduğu ormanı kimlerle paylaştıklarından habersizler. Ormanın derinliklerinde saklı ve yasa dışı bir klinikten kaçmış deney kobayları kol geziyor. Zira onların doğaları değiştirilmiş ve acıma, merhamet gibi duyguları yok. Aile birbirlerini koruma içgüdüsüyle korku içinde hayatta kalmaya çalışırken kimin daha vahşi olacağını ise kimse bilemez...

10. Üç Harfliler: Beddua (2018)

10. Üç Harfliler: Beddua (2018)

Liseden arkadaş olan Melek, Burcu, Eda ve Ayla aradan geçen yıllara rağmen birbirinden kopmamıştır. Hayatta birlikte yol alan arkadaşlar acı tatlı her anlarında birbirlerinin yanındadır. Hepsi yaşantısını yoluna koymuş, mutlu bir yaşam sürmektedir. Ta ki hayatlarına Havel girene kadar. Havel, şaman olan bir kadındır. Bir gece Melek, Burcu, Eda ve Ayla tesadüf eseri Havel ile karşılaşır. Arkadaşların hayatı Havel ile tanıştıktan sonra adeta cehenneme döner. Kimin tarafından edildiği belli olmayan beddua ile hayatları kabusa dönen kızlar başlarına gelenlerle yüzleşmek zorundadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Baskın: Karabasan (2015)

11. Baskın: Karabasan (2015)

Baskın, beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alıyor.

12. Helak: Kayıp Köy (2015)

12. Helak: Kayıp Köy (2015)

Özkan ailesi bir suç olayına karışır ve başlarını bu beladan kurtarmak için bir köye kaçarlar. Köyde güvende olduklarını sanıp saklanırken, burada yaşanan bir takım paranormal olaylar hepsinin korkulu rüyası olur. Saklandıkları bu köyden çıkmaya çalıştıkça, köy hepsi için derinleşen bir labirente dönüşecektir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
16
13
10
7
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Arzu Dinç

Küçük Kıyameti Musallat ve Büyü yü izledim töbe ettim ben Türk korku filmlerine korkuyorum izlemiyorum

Ege Ergün

Küçük Kıyamet ten korkan zaten korku izlemesin korku filmi bile değil saçmalık

Ege Ergün

film değil filme korku filmi demek saçmalık

Yigit Karabey

Hepsi birbirinin hemen hemen ayni... ancak "htr2b: Dönüşüm" cok farkli ve cok iyi bir film...keske bu tur filmlerin arkasi gelse...