Ben Yaptırdım, Neler Yaşadım? Dışavurumcu Ter Bezlerine İnat Koltuk Altı Botoksu

 > 
804PAYLAŞIM

Kıyafetlerinizi kifayetsiz bırakan koltuk altlarına sahipseniz bu içerik sizin için! 

Sadece havaların ısınması veya yaz gelmesiyle değil, her mevsim popüler olmaya çalışan koltuk altlarınız mı var? İstediğiniz hiçbir şeyi giyemiyor, sürekli siyah veya beyaz mı giyiniyorsunuz? Hatta hava ne kadar sıcak olursa olsun, insanlar koltuk altınızdaki ter izini görmesin diye üstünüzdeki ceketi, hırkayı çıkartamıyorsunuz değil mi? İş yerinde sunum yapmak, sevgilinizle yemeğe gitmek veya arkadaşlarınızla buluşmak bile sizin için bir külfet. Kendinizi bildiniz bileli böyleyseniz, "Napim yani onlar da ter bezlerim benim, atsam atamam, satsam satamam" diye başınızı öne eğip, koltuk altlarınızın size hayatı zindan etmesini kabullenmek zorunda değilsiniz. Eminim ki bu konuda herkes bir çözüm önermiştir size: Normalde 20 tanesini alabileceğiniz paraya aldığınız ve hiçbir işe yaramayan o deodorantlardan tutun, bol bol domates suyu içmeye kadar denemediğiniz şey kalmadı ve hala terliyorsunuz biliyorum. Belki de çareniz bu içeriktedir!

Ben sizleri dışavurumcu ter bezlerinizi sindirmenin kesin çözümü ile tanıştırayım: Koltuk altı Botoksu!

Öncelikle şunu bilin; yalnız değilsiniz!

Öncelikle şunu bilin; yalnız değilsiniz!
Öncelikle şunu bilin; yalnız değilsiniz!

Siz farkında olmasanız da aslında, çevrenizdeki bir sürü insan da aynı dertten muzdarip. Buna ünlüler de dahil ve inanın bana onlar da botoks yaptırıyorlar.

Merhaba Botoks!

Resimde gördüğünüz botoks ilacı. Çoğu insan botoksun sadece estetik -yüzdeki kırışıklıklar - için kullanıldığını sanıyor. Ama aslında botoks, göz ve nörolojik hastalıkların tedavisi ve aşırı terleme problemi olan insanlarda terlemeyi durdurmak için - el, ayak ve kol altında - muhteşem bir çözüm!

En önemlisi!

Uygulamayı yapacak kişinin mutlaka doktor olması gerekiyor. Son zamanlarda botoks uygulaması çok popüler olduğundan asla tahmin edemeyeceğiniz yerler bile bu uygulamayı -normalden daha ucuza- yapıyor. 

Botoks çok pahalı bir ilaç. Uygulama fiyatı ise size yapılacak olan doza göre değişiyor. Bir kaç yerden fiyat alın ve uygulamayı yapacak kişinin doktor olduğundan emin olun.

İşte başlıyoruz...

Önce asi koltuk altlarımı bir güzel mayıştırdılar...

Bu uyuşturucu özelliği olan bir krem. Sırf bu krem yüzünden sabahın köründe kalktım. Çünkü kremin etkisini göstermesi için sürüldükten sonra yarım saat - bir saat beklemeniz gerekiyor. Yani randevunuza tam saatinde değil, daha erken gitmeniz gerekiyor.

Koltuk altlarım bayılma kıvamına gelince de terleme testi yapıldı

Bu sürülen turuncu renkli şey, bildiğiniz batikon.

Bu beyaz madde de bildiğiniz nişasta...

"E ben bunu evde de yapardım; amaç ne?" düşüncesi benim de aklıma geldi evet.

Aman ya Rabbim! Batikon ve nişastanın muhteşem birleşimiyle terleyen bölge karalar bağladı!

Böylece en çok terleyen bölge ortaya çıkıyor ve doktor oraya daha yoğun bir uygulama yapabiliyor.

Ak koyun kara koyun da ortaya çıktığına göre, şimdi sıra uygulama yapılacak bölgeyi işaretlemekte...

Genelde beyaz veya herhangi bir renkte göz kalemiyle işaretliyorlar, böylece uygulama sonrasında da kalem izi kalmıyor.

Şekil A, Figür 1

Çok önemli not: Bu benim koltuk altım değil ona göre :) 

Neyse devam ediyorum.

Benim "tatlış" doktorum "koltuk altında S.O.S oynamak" başlıklı bir kaç muhteşem espri patlatmıştı.

Zaten ellerim havada, koltuk altımda nişasta, kumsala uzanmış kurbanlık koyun misali sedyede yatıyorum. Yemin ediyorum sinirden güldüm. Neyse...

Doktor ve ekibinin komiklik ve şakaları bittikten sonra iğneler çıktı meydanaaaa...

Hooaaaydaaaa!

Bir nevi iğneyi kendinize batırtıp, elinizde çuvaldızla kalakaldığınız bir an hayal edin

Ben: Keşke SOS oyanasaydın be doktor!

Doktor: Kişki SOS ıynasıydın bi dıktır!

(Adam komik beyler dağılın...)

Biliyorum; kafanızda deli sorular var şu an:

  • Acı var mı acı?

  • Ortalama kaç iğne yapılıyor?

  • Uyuşturucu krem işe yarıyor mu?

  • İşlem ne kadar sürüyor?

  • Beni direk bayıltsalar da yapsalar olmaz mı?

Şimdi şöyle...

OĞLUM ÖYLE BÖYLE ACIMIYO VAR YAA! 

Tamam şaka bir yana; çok fena acıyor 😁 Şahsen yaptırırken, "Allahım neden ben kendime böyle bir şey yapıyorum yeeaaaa?" diye isyan ettim. 

AMA

Acımasının sebebi iğneler değil, ilacın kendisi yakıyor. Dolayısıyla aslında krem işe yarıyor. Ama yinede özellikle bazı bölgeler çok acıyor; sonuçta koltuk altı hassas bir bölge. Ancak 20 - 30 dakika süren işlem sırasında sadece belirli bölgelerde acı oluyor.

Bazı yerlerde canınız acımasın diye lazer yapılırken kullanılan bu soğuk hava üfleyen alet eşliğinde botoks yapılıyor

Şimdi gidip fellik fellik bu makineden olan botoksçu aramayın sakın. Ben yaptırırken de ara ara koltuk altıma buzla kompres yapmışlardı. Böylelikle daha az acımıştı. 

Doktordan çıkar çıkmaz normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Sadece koltuk altınızda ufak tefek morarmalar olabilir. Ama bunlar canınızı sıkmasın, nasıl olsa geçiyor.

Editörünüzden minnak bir tüyo:

Botoks yaptıracağınız gün beyaz bir şey giymeyin; leke olabilir. Kan revan içinde kalacak haliniz yok tabii ki; ama yine de ufak tefek izler, lekeler olabiliyor.

Peki ya sonra?

"Oldu da bitti maşallah, bir daha terlemez inşallah" tezahüratları eşliğinde eller üstünde tutulduğum doktordan çıktım. (Ya da botoks bende kafa yaptı hatırlamıyorum; ama bana aynen böyle oldu gibi geliyor.)

Etkisini bir iki gün içerisinde gösteriyor; artık koltuk altı turşusu kurmanıza gerek kalmadan insan içine çıkabiliyorsunuz!

Botoks etkisi yaklaşık 6 ay sürüyor. Sonra maalesef yavaş yavaş eski halinize dönüyorsunuz. Ancak eğer düzenli bir şekilde her sene yaptırırsanız, ilacın etkisi uzuyor. Ama tabi ki sonsuza kadar sürmüyor.

Bu çilekeş editörünüz 6 yıldır botoks yaptırıyor. Rahatlıkla söyleyebilirim ki artık ilacın etkisi 1 yıl sürüyor. Yılda bir kere acımı çekip, göz yaşlarımı içime akıtıyorum sonra kafam rahat. Terliyorum terliyorum, koltuk altlarım kuru kalıyor.

Böylece 7'den 77'nin elinde akıllı telefonla gezdiği 21. yüzyılda böyle deli saçması icatlar, işe yaramayan deodorantlar vs hak ettikleri gibi tarihe karıştı!

Ha siz hala yoook benim canım seninkinden tatlı, ben almayayım botoks motoks diyorsanız da;

Hayatta başarılaaar diliyorum, hayatta başarılaaar diliyorum. Laf olsun diye değil, samimiyim, iyiliğinizi istiyorum...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cumhur-sayar

Koltuk altı terleme sorununu bende yaşyıyorum daha önce aplusestetik te yaptırdım etkisi 4 ay sürüyor yaz aylarına girmeden önce yaptırıyorum yazın rahat ediyorum. Ofis ortamında diğer insanları görüntüsü ile rahatsız etmek istemediğim için yaptırdım yoksa koku falan olmuyor.

bengisu.

Terlemekten neden utanılır insanlar terleyen bir insanı görünce neden bir değişik yaklaşır anlamış da değilim. Altına yapmamış ya bilerek ne olacak terlemek hepimizde olan bir durum ve kimsenin elinde değil.

beyazgozluksefa

Mal lan bunlar. :/

yasin.kavraz

Canlıların doğal olarak sahip oldukları hiç bir yetenek boşuna gelişmemiştir.Bir şeye sahipsen-hastalık boyutunda olmadığı sürece-mutlaka gereklidir.Başka canlılarınki bitti bir de kendinizinkini başladınız bozmaya!

saladass-chan

şahsen çok fazla terlemeyen bir insanım ve bence çok kötü terlememek.Onun sıcaklığını içinde hissediyorsun.Ayrıca zararlı maddelerden kurtulmanın yönü terlemektir.Doğal bir şeydir bu ve bence bunu engellemek iyi değil

Görüş Bildir