Görüş Bildir
Haberler
Balon Balığı Gemi Kaptanını Öldürdü, Dört Denizci Hastanelik Oldu

Balon Balığı Gemi Kaptanını Öldürdü, Dört Denizci Hastanelik Oldu

Ulaş
11.02.2021 - 12:02

Hatay'da Balon balığı yiyen kuru yük gemisinin ikinci kaptanı hayatını kaybetti. Zehirlenen 4 denizci ise hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hatay'ın İskenderun ilçesine gelen kuru yük gemisinin mürettebatı, Finike açıklarında yakalanan balon balığını yedi. Zehirlenen geminin ikinci kaptanı Muhammer Alak öldü, 4 denizci ise hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

İzmir’den aldığı yükü İskenderun’a götüren M/V Ali Işık adlı kuru yük gemisindeki denizciler, 27 Ocak günü Finike açıklarında balık avlarken birkaç balon balığı da yakaladı. Geminin ikinci kaptanı Muhammer Alak ve makine yağcısı Nazmiye Aldemir’in tuttuğu balıklar, yenilmek üzere geminin derin dondurucusuna konuldu.

30 Ocak sabahı, İskenderun Metalurji Limanı’na ulaşan geminin aşçısı Şahin Yılmaz, ikinci kaptan Alak'ın isteği üzerine balon balıklarını temizleyerek pişirdi.

30 Ocak sabahı, İskenderun Metalurji Limanı’na ulaşan geminin aşçısı Şahin Yılmaz, ikinci kaptan Alak'ın isteği üzerine balon balıklarını temizleyerek pişirdi.

Alak, baş çarkçı Asım Cort, aşçı Şahin Yılmaz ve makine yağcıları Nazmi Aldemir ile Cüneyt Keleş, saat 10.00 sıralarında balıkları yedi. Balıkları yiyen kişilerde bir süre sonra zehirlenme belirtileri görülmeye başlandı. İkinci kaptan Muhammer Alak, saat 13.00 sıralarında fenalaşarak yere yığıldı. Büyük panik yaşanan gemide kaptan Şerafettin Yılmaz, kalp masajı ve oksijen takviyesiyle Alak’ı hayatta tutmaya çalıştı. Ancak ikinci kaptan Alak, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Zehirlenen diğer 4 denizci, askerler tarafından hemen İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Asım Cort, durumunun ciddiyetini koruması üzerine Adana’daki Çukurova Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı ve yoğun bakımda süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
5
4
3
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
SittingBull

Bu balon balığı akdeniz sularına ait olmayan suveyş kanalı açıldıktan sonra akdeniz sularına gelen bir balık ve akdenizdeki habitata büyük ölçüde zarar verdi... Devamını Gör

feyk

denizci adamin balon baligini bilmemesi cok ilginc. ne oldugunu bilerek yiyorlarsa daha buyuk geri zekalilik. balon baliginin cigerinde tetradodoxin vardir, ... Devamını Gör

Develop ER

Gemiye gizlice çıkan sinsi balon balıkları geminin kaptanı ve 4 denizciyi öldürüp kaçtılar. Nasıl başlık be o öyle.. Adamlar yemiş de zehhirlenmişler..