Görüş Bildir
Haberler
Bakan Koca: 'Mutasyonun Türkiye'deki Oranı Şu Anda Yüzde 75'lere Ulaştı'

Bakan Koca: 'Mutasyonun Türkiye'deki Oranı Şu Anda Yüzde 75'lere Ulaştı'

Batuhan
30.03.2021 - 16:44

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Mutasyonla ilgili her geçen gün artıyor ve ağırlıklı şu an mutasyonun Türkiye’deki oranı yüzde 75 ulaştı'' dedi.  Bakan Koca, Türkiye'de hakim virüsün İngiltere varyantını olduğunu da açıkladı. Koca, AK Parti kongrelerindeki kalabalık eleştirilerine de yanıt verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar:

''Mutasyonla ilgili her geçen gün artıyor ve ağırlıklı şu an mutasyonun Türkiye’deki oranı yüzde 75 ulaştı. Bunun yüzde 50 ila 95 arası değiştiğini görülüyor.

Bunun dışında da ülkemizde ağırlıklı olarak İngiliz mutantı söz konusu. Var olan virüsün yerine İngiliz mutantı geçti. Bu varyantın en önemli özelliği bulaştırıcılığının çok yüksek olması.

AKP kongreleri

AKP kongreleri

''Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirme de bir değişiklik söz konusu değil dolayısıyla herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Burada bir ayrıcalık çıkarma hikayesini oluşturmanın doğru olmaz.

Alman aşısı Türkiye'de

Alman aşısı Türkiye'de

Pfizer-BioNTech aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak.

Aşı sırası gelen, 'Ben BioNTech aşısı olmak istemiyorum.' dediğinde, bir başka, SinoVac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak.'

Teravih namazı

Teravih namazı

Geçen seneki gibi Ramazan’da teraviler kapalı olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek önlemler alınarak kılmaya devam edilecek.

Toplu organizasyonlar iftar ve sahur gibi toplanmalar Cumhurbaşkanımızın açıkladığı şekliyle yasaklandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
135
90
24
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
demet saygılı

Türkçesi: Cenaze/düğün/kongre/iftar/sahur 2. ve 3. sınıf vatandaşlara yasaktır.... 1. sınıf vatandaşlar için her hangi bir yasak söz konusu değildir. Bunu g... Devamını Gör

SO_FAR_SO_GOOD

mutasyonlunun adı "LEBALEB-19"

Ibrahim Can Gemici

hafta içi serbest hafta sonu yasak bu amına koduğumun virüsü hafta içi bulaşmıyor mu yani. cafeler restoranlar onlar bunlar her şey yasak, kongreler serbest ... Devamını Gör

ikizim gelmiş :D