Görüş Bildir

Bakan Kasapoğlu: 'Yurt Konusunda Milletimizi Kandırmaya Çalışıyorlar'

Anasayfa > Gündem

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, 'Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, 8 milyon öğrenci üzerinden bu yurt konusunu belli bir amaçla, milletimizi kandırmaya çalışıyorlar.' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da Fatma Hanım Kız Öğrenci Yurdu'nda konuştu.

"182 binden 720 bine yükselmiş bir kapasite var"

"182 binden 720 bine yükselmiş bir kapasite var"

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

2002-2021 arasında 768'e yükselen yurt sayısı var. 182 binden 720 bine yükselmiş bir kapasite var.

2017-2018 döneminde başvuran öğrencilerimizin yüzde 90'ı yurtlarımıza yerleşti. 2018-2019'da yüzde 89, 2019-2020'de yüzde 88, 2020-2021'de pandemi nedeniyle öğrenci almadık. 2021-2022’de yeni bir süreç başlattık. O süreç akabinde de yerleştirmelerimiz başladı.

"Milletimizi kandırmaya çalışıyorlar"

"Milletimizi kandırmaya çalışıyorlar"

Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, 8 milyon öğrenci üzerinden bu yurt konusunu belli bir amaçla, algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Çok iyi bilsinler ki her bir öğrencimiz, her bir gencimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal bir devlet olma bilinciyle, devletimizin, hükümetimizin güvencesi altındadır.

"Bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yaptık"

"Bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yaptık"

Pandemi sonrası aldığımız başvurularla inanıyoruz ki geçtiğimiz yıllardaki oranlara hızlı bir şekilde geleceğiz. Her bir öğrenci başvuruyor. Başvuran öğrencilerin bir kısmı hak kazandığı halde kaydını yaptırmıyor. Bu sayı bu yıl 35 binde oldu. Yine kaydını yaptırdığı halde vazgeçip başka imkanlara giden, 1 ay sonra arkadaşlarıyla buluşup başka bir alternatif ortaya koyan… Gençlik dinamik bir kitle. O yüzden gençlerin bu alandaki tercihlerini il il, ilçe ilçe anbean takip ediyoruz. O yüzden yedek yerleştirmelerimiz var. Bu hafta 35 bin yedek yerleştirme yaptık. Yarın yine yedek yerleştirmelerimiz olacak. İnanıyoruz ki geçtiğimiz yıllardaki bu kapasiteyi inşallah en güzel şekilde yakalayacağız.

Yıllardır bu sürecin en mükemmel şekilde yönetilmesine rağmen maalesef konuyu istismar eden muhalefet anlayışı bu manada kendilerinin gerçek yüzünü ortaya koyması açısından bir kara tabloyu sergilemektedir.

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
51
43
18
6
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Hint Fakiri

Tabi canııım göt içi kadar yerlere 8 öğrenci sığdırırsan kapasiteni yükseltirsin. apartman dairelerini bozup yurt yapıp bi ev odasına 6 öğrenci sokuşturursan... Devamını Gör

Harun Sinanoğlu

Üniversitenin ilk yılı 12 kişilik odada kaldım. Yurt binası dedikleri yer de hastaneden bozma bir yerdi. Çok geçmiş bir zaman değil 2017'de mezun oldum. Ve h... Devamını Gör

kuduz doktor hektor

Tarikat batakhanelerini de yurttan sayıyorlarsa demek ki.

Mr Logical

Zaten amaç sanki o gibi. Öyle veya böyle kalacak yer bulamayan çocuklar ya okumaktan vazgeçecek ya da tarikatların eline düşecek...

Semih Karakaş

zaten bir siz dogru konuşuyorsunuz diğerleri hep yalan