Bakan Kararını Verdi: Göktaşı Satan Köylüye Vergi Yok

-
Abone ol

Maliye Bakanı Şimşek, "Bir taşın satışından elde edilen kazancın gelir vergisine tabi olması için, bu işin ticari organizasyon dahilinde yürütülmesi gereklidir" dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir taşın satışından elde edilen kazancın gelir vergisine tabi olması için, bu işin ticari organizasyon dahilinde yürütülmesi gerektiğini belirterek, “Bingöllü vatandaşlarımızın, kendi topraklarından topladığı göktaşının satışı ticari organizasyon olarak değerlendirilmezken, ticari amaçla başka illerden gelerek bu işi yapanlar vergiye tabi olacak” dedi.

Bakan Mehmet Şimşek'ten Twitter'da Göktaşı Anketi: Vergi Alınmalı mı? - onedio.com
Bakan Mehmet Şimşek'ten Twitter'da Göktaşı Anketi: Vergi Alınmalı mı? - onedio.com

Buldukları göktaşı parçalarını satan Bingöllü köylülerin elde ettiği gelir basına yansımış ve çok geçmeden maliyenin vergi için köylülerin peşine düştüğü haberi gelmişti

Maliye Bakanı Şimşek de, Twitter’da bir anket yayınlayarak, “Gök taşı satışına vergi tartışması. Bingöl Sarıçiçek köyünde gök taşları satışı vergiye tabi mi? Ne düşünüyorsunuz?” diye sormuştu. 

Şimşek’in anketine şu ana kadar 28 binin üzerinde yanıt geldi. Ankete katılanların büyük çoğunluğu, “Bu satıştan vergi alınmamalı” yönünde görüş bildirdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir