Görüş Bildir

Bakan Eroğlu'ndan İzmirliye: 'Ne Kadar Vekil O Kadar Müjde'

Anasayfa > Gündem

Orman ve Su İşleri Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Veysel Eroğlu, partisinin düzenlediği bayramlaşmada, AKP'nin İzmir’den 8 milletvekili çıkarttığını belirterek, '8 vekil, 8 müjde. Daha çok vekil olsaydı, daha fazla müjde olurdu.' dedi.

BirGün'de yer alan habere göre İzmir il teşkilatındaki bayramlaşma sonrası konuşma yapan Eroğlu şunları söyledi:

'Çok pişman olanlar var'

'Seçim biraz daha uzasa, çok daha iyi netice alınacaktı. Ama yüzde 41’le AK Parti birinci parti. AK Parti’siz bir koalisyon da kurulamaz. Millet öyle takdir etti. Tek başına iktidara getirmedi. İnanın çok pişman olanlar var. ’Biz ne yaptık’ diyenler var. Yatırımların devamı için Allah’ın izniyle gereğini yapacağız. Tabii ki bize bağlı değil. Diğer partilere de bağlı. Olmazsa karar milletin olacak. Seçime gideceğiz. Biz de seçime hazırız. O zaman da tek başına iktidara geliriz.'

'Daha fazla vekil daha fazla müjde'

Bakan Eroğlu, Ankara’dan gelirken İzmir’e lokum ve şeker getirecek halleri olmadığını belirterek 8 müjde ile geldiklerini söyledi. 7 Haziran 2015 Genel seçimlerinde AK Parti’nin İzmir’den 8 milletvekili çıkarttığını belirten Eroğlu, şöyle devam etti: '8 vekil, 8 müjde. Daha çok vekil olsa, daha fazla müjde olurdu. Biz bir karar aldık. İki dini bayram ve iki milli bayramda (Zafer Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı) 8 vekil bayramlaşmak için İzmir’e geleceğiz ve müjdelerimizi vereceğiz.'

Eroğlu'nun açıkladığı 8 proje ise şöyle:

  • Aliağa Kalabak Barajı ve Sulaması: Barajda 607 bin metreküp su depolanacak, 970 dekar arazi sulanacak. Toplamda 887 bin TL yıllık net zirai gelir artışı sağlanacak. Maliyeti 12 milyon TL olacak ve inşaat ihalesi 21 Ağustos'ta yapılacak.

  • Seferihisar Gödence Göleti ve Sulaması: 400 bin metreküp su depolanacak, 680 dekar arazi sulanacak. Toplamda 648 bin TL yıllık zirai gelir artışı sağlanacak. Maliyeti 9 milyon TL olacak projenin ihalesi 14 Ağustos'ta yapılacak. 

  • Balçova Terapi Ormanı: Balçova'da bin 802 dekar alan üzerine kurulacak olan terapi ormanı kent merkezine 13 kilometre uzakta olacak. Seyir noktaları, yürüyüş yolları yer alacak. 

  • Örnekköy Çocuk Ormanı: Karşıyaka'ya 1 kilometre mesafede olacak tesis 336 dekarlık alana kurulacak. Tesis çocuklara özel olacak.

  • Yakaköy Tabiat Parkı: Bornova'ya 10 kilometre mesafede, 470 dekarlık alanda yapılacak olan tesis büyük bir rekreasyon alanı olacak.

  • Kınık Otomatik Meteoroloji İstasyonu: Bu tesis sayesinde Kınık ilçesine ait meteorolojik bilgilere www.mgm.gov.tr'den anlık ulaşılacak.

  • Bayındır Meslek Lisesi: 2015 yatırım programına alınan okul 16 dersliğe sahip olacak. Projenin ön çalışmaları sürüyor.

  • Selçuk Devlet Hastanesi: 75 yataklı hastane 29 Mayıs 2015'ta Sağlık Bakanlığı tarafından ihale edildi. Değerlendirme çalışmaları devam ederken, hastanede 3 ameliyathane, 3 yoğun bakım yatağı, 17 acil müşahede yatağı, 15 poliklinik odası, 15 hemodiyaliz ünitesi, 3 doğum salonu yer alacak.

İzmir'de hangi parti kaç vekil çıkardı?

7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde CHP 12, AK Parti 8, MHP 4, HDP ise 2 milletvekili çıkarmıştı.

Kaynak: BirGün

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

O. çocuğu. Hani size oy veren de vermeyen de kardeşti. Hani herkesi kucaklıyordunuz.

ufukdiyo

Ne kadar vekil o kadar vergi deseniz ya. Vekil sayısı kriter ise İzmir'de bütün vergileri 3'te 1'e düşürmeyen cibiliyetsizdir.

ufukdiyo

İzmir kişi başı vergide ülke 3. sü, tahsilat oranında da ülke 2. si. Şimdi artisin biri İzmirli vergi ödemiyor falan der diye.