Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli'den Sonra Oktay Vural'dan da TRT’ye Tepki

Bahçeli'den Sonra Oktay Vural'dan da TRT’ye Tepki

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Osmaniye'deki gezisi sırasında TRT'ye ait mikrofonu istememesinin ardından, TRT'de yayınlanan 'Fetret' adlı belgesele tepki göstermek için açıklama yapan Grup Başkanvekili Oktay Vural da, görüntü alan TRT ekibine tepki gösterdi.

Yarın yapılacak seçimler öncesinde Oktay Vural, TRT’de yayınlanan ‘Fetret’ adlı belgesele tepki göstermek için TRT İzmir Bölge Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. TRT’yi ve yönetimini sert biri dille eleştiren Oktay Vural, “AKP kaybettiği iktidarı, zorla, tehditle milletin haberleşme kanallarını kısıtlayarak, gasp ederek, yeniden ele geçirme oyununu oynamaya fütursuzca devam ediyor. Kamu kaynaklarıyla halk için yayın yapması gereken TRT, AKP borazanı haline getirilmiş, utanamadan, sıkılmadan bu milletin helal vergilerini kendi pis kirli oyunlarına alet eder hale gelmişlerdir” dedi.

Türkiye’de basın yayın hürriyetinin tamamen ortadan kalktığını söyleyen Vural, şöyle konuştu:

“TRT gibi milletin vergilerinden maaş alanlar, AKP’nin borazanı haline gelen bu kanalı fütursuzca hortumlamaktadırlar. Kanallar karartılıyor, televizyonlar ele geçiriliyor. Gazeteler, Pravda gibi basılırken TRT belgesel adı altında, senaryoları AKP genel merkezinde hazırlanmış belgesel gibi seçim oyunlarını tezgaha koyuyor. ‘Fetret’ adlı bir belgeseli buraya koydular. Bu belgeselde AKP’ye oy verilmesi için millet, tehdit ediliyor. Bu belgeselde karanlık dönemin sorumlusu olarak ülkücüler söylenmektedir. Dönemin başbakanı Erdoğan, bizlere ‘kandan beslenenler’ diye hakaret ederken; TRT, Fetret’le bu belgeselde ülkücülere, katil yaftası yapıştırmaktadır. Meydanlarda AKP, ‘ülkücü kardeşlerim’ derken, Pravda’sı olan TRT ise ülkücüleri aşağılamaktadır. Belgeselde PKK aklanmaktadır. Terörle mücadele edenler karalanmaktadır. Devletin güvenlik güçleri, masum insanları öldüren, kuyulara atan, beyaz toroslara binenlerin geri gelmediği gösterilmektedir. Ne utanmazsınız ya, terörle mücadele edenleri böyle göstermekten utanmıyor musunuz? Kahraman jandarmaları, uyuşturucu taşıyanlar olarak gösteriliyor. Gaddarca cinayet işleyen, ülkücü cani gibi gösteriyorsunuz.

Bre utanmazlar. Bunlar, Ermeni diyasporasından değil, Gece Yarısı Ekspresi filminden değil, devletin kanalı TRT’de yayınlanmaktadır. Kendi milletine devletine düşmanca yaklaşan TRT artık bu milletinin kanalı değildir. Türkiye ismini de silmelidir. Git saraydan beslen. Besleme bir kanala haline gelmişsin. Bu belgesel AKP’nin, PKK ile ortak hareket ettiğini göstermektedir. Terörle mücadele ediyoruz, diyenler, devletin televizyonlarında, PKK ve amaçlarını masumlaştırmaktadır. Bu, ülkücülere hakaretin elbette hesabını verecekledir.”

TRT ekibine tepki gösterdi

Bu sırada açıklamayı çekmek için sonradan gelen TRT ekibine de sert tepki gösteren Oktay Vural, “Buraya ne geliyorsunuz? Ne diye geliyorsunuz? Böyle bir rezalete olmaz. İstemiyorum TRT’yi. Genel Başkanımızın istemediğini ben ne yapayım? Yeter artık be. Yeter artık. Başbakan’a 30 saat, Recep Tayyip Erdoğan’a 29 saat, MHP’ye 1 saat 10 dakika. Sonra 37 AKP’li vekili çağır televizyonda, askeri polisi suçlu göster, PKK’yı terörist başını, Karayılan’ı akla. Ülkücüleri suçlu göster. Utanmazlar. MHP olarak bu dönemi bitireceğiz. Eğer TRT belgesel yapmak istiyorsa, çıkın Oslo’daki belgeleri açıklayın. Görüşmenin kayıtlarını Erdoğan’a bizzat ben sundum. Açıklayın bakalım. Oslo’da ne görüşüldü? Kirli pazarlıklar nelerdi? AKP’li vekiller bu toplantılara katıldı mı? Niye bunları açıklamıyorsunuz? Bütün bunların hepsi var, çıkın açıklayın bakalım. Kandil’deki kriptolu telefonları kim verdi? Kandildekileri özel uçakla Oslo’ya kim götürdü? Oslo’dan önce kimle nerede görüştürler? Açıklayın bakalım. Siz hangi hakka terörle mücadele eden insanları kötülüyorsunuz. Vicdan yok mu sizde? Böyle rezalet olmaz. Hürriyetimizi gasp ediyorlar. Bunlar, vatandaşın televizyonu milletin televizyonu değil, sarayın televizyonu olmuşlar. Haram olsun milletimin vergisi. Bu millet, elektrik parası öderken size para veriyor. Gece yarısı ekpresi misiniz? Adam gibi yayın yaptıracağız. Bununla ilgili yayınlar yapanların, talimat verenlerin hepsi hesap verecek. Korkunun ecele faydası yok. Bu oyunu bitireceğiz. Ama kanıma dokunuyor ya. Televizyonda askerim, polisim jandarmam, masum insanları öldürüyor gibi gösteriyorsunuz. Utanma yok mu sizde? Genel Başkanımızın istemediğini ben ne yapayım. Yeter artık be. Yeter artık. Bu talimatları veren, bunların yayınlanmamasını söyleyenler, er ya da geç hesabını vereceklerdir. Onlar hakkında da biz belgesel hazırlayacağız” dedi. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
153
21
5
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ferrari fırat

TRT göt oldu valla 😂👏👏👏👏😎

Hakan Salih

eeee ne oldu basın özgürlüğünüze ? Kendinize oldumu doğru karar değil mi ? çıkarcılar sürüsü :)

Mr Logical

Basın özgürlüğü yanlı yayın yapmanın bir noktada kalkanı durumunda. Bunu X televizyonu yapabilir. Doğru olmasa bile yalan ve iftira içermediği müddetçe özgür... Devamını Gör

Bak bak basın özgürlüğü bıdı bıdısına başlamışlar hemen. Yahu birader, bu güya devletin yayın kanalı olan, gelirini senin benim milletin paralarıyla sağlayan... Devamını Gör