Görüş Bildir

Ayak Bileği İçin Doktora Giden Kadın, İnterseks Olduğunu Öğrendi

Haberler
> Ayak Bileği İçin Doktora Giden Kadın, İnterseks Olduğunu Öğrendi

Çin'de hamile kalmaya çalışan fakat başaramayan evli bir kadın incinen bileği nedeniyle doktora gittikten sonra biyolojik olarak erkek doğduğunu öğrenince şoke oldu.

25 yaşındaki kadın hayatı boyunca kadın olarak yaşamıştı. Hiç adet görmedi ve kadın dış cinsel organlarına sahip.

Kadın, sakatladığı ayak bileği için doktora gittiğinde hayatını değiştiren bulguyla yanlışlıkla karşılaştı ve doktorlar kendisine erkek Y kromozomuna sahip olduğunu söyledi. Bu, erkek ve kadın ikiliği dışında kalan bedenler için kullanılan ortak terimle bazen interseksüel olarak tanımlanan kişilerde görülen nadir bir durum.

South China Morning Post'un haberine göre kimliğinin gizlenmesi için ismi Pingping olarak verilen kadına bir erkek ve bir dişi kromozomu olan kişilerin cinsel organlarının gelişimini etkileyen “46 XY cinsel gelişim bozukluğu (DSD)” durumu olduğu söylendi.

"Utanç verici bulduğum için hiç ciddiye almadım"

"Utanç verici bulduğum için hiç ciddiye almadım"

Doktorlar, nadir görülen genetik durumunun ebeveynlerinin yakın akraba  olmasının bir sonucu olabileceğinden şüpheleniyor.

Röntgeni kemiklerinin ergenlik çağını geçtikten sonra gelişmediğini ortaya koydu ve bu bulgu, doktorları hamile kalamamasının ardındaki nedeni daha derinlemesine araştırmaya yöneltti.

Kadın utandığı için bir yetişkin olarak neden hiç adet görmediği sorusuna hiç akıl yormadığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:'Gençken annem beni doktora götürmüştü. Doktor cinsel olarak yaşıtlarımdan daha yavaş geliştiğimi ve birkaç yıl içinde adet görebileceğimi söylemişti. Büyüdükten sonra, bu konuyu oldukça utanç verici bulduğum için hiç ciddiye almadım.'

"Sosyal rolü yeniden oluşturup aileyi yeniden inşa etmek uzun zaman alır"

"Sosyal rolü yeniden oluşturup aileyi yeniden inşa etmek uzun zaman alır"

Bir endokrinolog olan doktoru Dong Fengqin kadına rahim veya yumurtalıklarının olmadığını söyledi. Ayrıca doktorların doğduğunda var olabileceğine fakat daha sonra 'gerilemiş ve körelmiş' olabileceğine inandığı erkek cinsel organı veya testislerden de yoksundu. Doktorlar, kendi vücuduyla ilgili yeni bulguların kadını toplumsal cinsiyet kimliğini yeniden düşünmeye zorladığını söyledi.

Doktor, insanların 'cinsel bilgiden ne kadar yoksun olduğu' konusunda endişelerini dile getirirken ailenin kontrollere daha erken gitmiş olması gerektiğini söyledi. Bir akıl sağlığı doktoru olan Hu Shaohua, toplumsal cinsiyet kimliği konusunda bir sonuca varmasının fiziksel sorunlardan daha elzem olduğunu belirrti.

Shaohua 'Sosyal rolü yeniden oluşturup aileyi yeniden inşa etmek uzun zaman alır ve psikolojik müdahalenin gerekli olduğu zahmetli bir süreç olacaktır. Fakat Pingping şu ana kadar bizden yardım istemedi' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
115
41
17
13
12
11
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Filizim

Regl olmadan nasıl hamile kalacağını düşünmüş?.

Cehaletten ve toksik utançtan dolayı. Toksik utanç budur işte.

V for Valkyr

Müslümanlar bunu açıklasın...

Develop ER

Allah'ın hikmeti, Allah sınıyor.. Allahtan gelen çekilir ? Başına koy Allah ' ın ismini tamamdır .. !

Cinsiyeti sadece pipi ve kukudan ibaret sananlara duyurulur :D LGBTi+ 'nin İ'si işte bu.