Görüş Bildir

etiket İmamlardan RTÜK'e 'Güldür Güldür Kaldırılsın' Talebi: 'Değerlerimiz Ayaklar Altına Alınıyor'

Anasayfa > Gündem

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür programında, skeçteki rol gereği imam kostümüyle sahneye çıkan karakterlerden birinin küpeli olması ve parmak arası terlik kullanmasına tepki göstererek, 'Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz. Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka değerlerimiz ayaklar altına alınıyor adına da show denilerek kahkaha attırılıyor.' diye konuştu.

Konuyla ilgili konuşan Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, skeç için 'Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. Milli manevi ve bizi biz yapan değerlerimizi aşağılayan aşağılıkları kınıyor ve dindarlardan özür dilemeye davet ediyorum' dedi.

Şanlı tepkisini şu sözlerle sürdürdü 👇

Şanlı tepkisini şu sözlerle sürdürdü 👇

'Güldür Güldür Show programında sözde sanatçının birine imam kostümü giydirilerek kulağında küpesi ayağında parmak arası terlikle, imam görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor' diyen Şanlı, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak RTÜK’ü göreve davet ettiklerini belirtip 'Bir imamın namaz kıldırma esnası haricinde, sarık cüppe giyip dolaşması dahi kanunen yasak. Tüm camia olarak, güya, birkaç kişiyi güldürme adına, bu tür soytarılık gösterileri yapanları, buna göz yuman TV kanallarını şiddetle uyarıyor ve kınıyorum.

Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz. Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka değerlerimiz ayaklar altına alınıyor adına da show denilerek kahkaha attırılıyor.

Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi TV’de show malzemesi yaparak Türk milletinin dini değerlerini ve dini inançlarını bazı alçak herifler alaya alıyor. RTÜK ise her zamanki gibi uyuyor. RTÜK’ü dini değerlerimize yapılan hakaret karşısında göreve davet ediyoruz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
858
326
230
78
25
24
19
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?