Görüş Bildir
Haberler
Ay ve Yıldız Kesici Alet Sayıldı: Türk Bayrağı ile Protestoya Katılan Kişi Mahkemelik Oldu...

Ay ve Yıldız Kesici Alet Sayıldı: Türk Bayrağı ile Protestoya Katılan Kişi Mahkemelik Oldu...

Ulaş
08.02.2021 - 13:40

Almanya'da polis şiddeti protestosuna Türk bayrağı ile katılan Murat Güneş mahkemeye sevk edildi. Polisin direğin ucundaki 'yıldız ve hilali' kesici alet kabul ettiğini ifade eden Güneş, 'Böyle hazımsızlık görülmedi' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Almanya’da Türklerin en yoğun yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Wuppertal kentinde polisin orantısız güç kullandığı gerekçesiyle düzenlenen protesto gösterisinde bir skandala imza atıldı.

Alman polisi, protestoya Türk bayrağı direğiyle katılan Murat Güneş’i hazmedemedi. Alman polisinin Türk bayrağı direğinin ucundaki kromdan yapılmış “yıldız ve hilali” kesici alet kapsamına alarak, Güneş’i mahkemeye sevk etti. Yaşadığı olayı anlatan Güneş, “Protesto sırasında taşıdığım Türk bayrağı direği birilerini rahatsız etti. Bayrak direğinin ucundaki ay ve yıldız, kesici alet kapsamında değerlendirildi. Hem 1.200 euro ceza kesildi, hem de mahkemede hakkımda dava okunacak” dedi.

'Türk düşmanlığının geldiği son nokta...'

'Türk düşmanlığının geldiği son nokta...'

Güneş, Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Almanya’da da artan polis şiddetine tepki göstermek için yasal olarak protesto düzenlediklerini ifade ederek, Geçtiğimiz hafta bir vatandaşımızın öldürülmesi ve bazı vatandaşlarımızın yaralanmasıyla ilgili polis şiddetini protesto ettik. Tabi polisler kendilerini protesto ettiğimiz için bizi yakın takibe aldı. Araçlarımızı kontrol ettiler. Herhangi bir kusuru bulamayınca Türk bayrağımıza yöneldiler. Bu Almanya’daki Türkiye düşmanlığının geldiği son noktadır. Burada sindirilmeye çalışıyoruz” dedi.

'Terör yandaşlarını dokunulmuyor.'

'Terör yandaşlarını dokunulmuyor.'

Almanyanın Wuppertal kentinde terör örgütü PKK sempatizanları ve üyelerinin örgüte haraç topladığını belirten Güneş, “Polisler bunu bildikleri halde operasyon yapmıyor. Ama işte görüldüğü gibi bizlere olmadık bahanelerle cezalar yazıyorlar. İki kere 1200 euro ceza yazdılar” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
4
4
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pickle Rick

Mağduriyet is loading... Akp bunu sahiplenir hemen.

Yigit Karabey

Olayin ay yildizla uzaktan yakindan alakasi yok!!! Gosteri yapiyorsun ve elinde ucu sivri olan bir DEMIR var!!!! O demir hac da olsa bebek de olsa her hangi ... Devamını Gör