Görüş Bildir
Haberler
Bülent Arınç'tan İmalı Sözler: 'Dünün Mücahitleri Bugün Müteahhit Oldu'

Bülent Arınç'tan İmalı Sözler: 'Dünün Mücahitleri Bugün Müteahhit Oldu'

Eski devlet bakanı Fehim Adak'ın anma töreninde konuşan Bülent Arınç, 'Bizim bugün en büyük sıkıntımız maalesef dünün mağdurlarının bugün mağrur olmasıdır. Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız' dedi. Arınç, kadınlarla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yaptığı açıklamalarla sık sık AKP içerisinden eleştiri alan Bülent Arınç’tan dikkat çeken bir açıklama daha geldi. 

Sözcü'nün haberine göre 1974-1978 yılları arasında devlet bakanlıkları yapmış olan Fehim Adak’ın 5. ölüm yıl dönümünde konuşan Arınç, şunları söyledi;

  • Bugün gördüğümüz kötü örneklere karşı gerçek bir müminin nasıl yaşaması gerektiğini gösteren ve zenginleşmemenin yolunu nasıl bulabilmiş insanları, bugün örnek almak yolunda bize bir rehber oluyor.

  • Bizim bugün en büyük sıkıntımız maalesef dünün mağdurlarının bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde ne varsa kaybetmiş olmalarıdır.

  • Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit, daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi. Ona bile şükredeceğiz. Dünya için her şeylerini feda etmiş bir kalabalık topluluk var karşımızda. Ama toplasan yüzbinlerini, içinden bir tane bile Fehim Adak çıkmaz.

Fehim Adak’ın örnek hayatının yeni nesillere, Z kuşağına da aktarılması gerektiğini belirten Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü; 

  • Ben geçmişi unutmadım ama dünü çok rahat unutabiliyorum. Bu güzel bir haslet ama gençlerimizin geçmişte yaşanan güzel örnekleri görmesi lazım ki bugün bu örnekleri anlatarak birilerini ikaz edebilelim. Birilerine ‘dur bakalım yanlış yola gidiyorsun’ diyebilelim. Bugünkü sıkıntılarımızın temelinde Fehim Adak’ların neslinin artık körelmiş olması da yatıyor.

"Kadınların elini sıkmazdı"

"Kadınların elini sıkmazdı"

Kadınlarla tokalaşma konusunda da dikkat çeken açıklamalarda bulunan Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü;

  • Fehim Bey tavizsiz bir Müslümandı. Hem hayatında ibadetlerini yaparken hem de devlet umuru görmüş bir insan olarak. En son 95-96 hükümletlerinde de görev aldığı zaman eskiden beri yaptığı, hiçbir şekilde kadınların elini sıkmazdı.

Arınç konuşmasını sosyal medya hesabından da paylaştı 👇

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
3
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Yani sanki kadınlar iğrenç bir varlık, sankı günahların sebebi gibi kadınların bile elini sıkmazdı o kadar ki tavizsiz bir Müslümandı ne demek? Bunu genel ol... Devamını Gör

Tıntın

Sen onu bırak da açıklama yapacaktın o ne oldu? Doğruya sizde işler şantajla

Emre Akdağ

Bülent Arınçta parti kuruyormus ne gülerim sen seyret o zaman cümbüşü 😄😄