Görüş Bildir
Haberler
Wuhan’da İnceleme Yapan DSÖ Yetkilisi: 'Canlı Hayvan Pazarında Önemli İpuçları Bulduk'

Wuhan’da İnceleme Yapan DSÖ Yetkilisi: 'Canlı Hayvan Pazarında Önemli İpuçları Bulduk'

R.G.
08.02.2021 - 12:46

Koronavirüsü salgınının başladığı Çin'in Wuhan kentinde incelemelerde bulunan Dünya Sağlık Örgütü heyetinden bir yetkili, 'Huanan'daki canlı hayvan pazarında önemli ipuçları bulduk' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Sağlık Örgütü’nün birkaç hafta önce Çin’in Wuhan bölgesine gönderdiği heyetten açıklama geldi. Heyette yer alan yetkililerden Peter Daszak, Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. Zoom üzerinden katıldığı programda açıklama yapan Daszak, “Wuhan’daki Huanan’da yer alan canlı hayvan pazarında çok önemli ipuçları bulduk” ifadesini kullandı.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Daszak, “Çinli yetkililer de son birkaç aydır bölgede incelemelerini sürdürüyor.Arka planda çalışıyorlar ve bilgilere ulaşmaya çabalıyorlar” dedi.

"O zaman bilmediğimiz şeyleri şimdi biliyoruz"

"O zaman bilmediğimiz şeyleri şimdi biliyoruz"

Wuhan’daki canlı hayvan pazarının temizlendikten sonra incelemelerin yapıldığını hatırlatan Daszak, “Ortam temizlenmiş olsa bile insanlar buradan aceleyle kaçtılar ve ekipmanlarını bıraktılar, burada kanıtlar bıraktılar ve biz de bunlara bakıyoruz. O zaman bilmediğimiz şeyleri şimdi biliyoruz. Örneğin semptom göstermeyen vakalar olduğunu ya da bu hastalığın soğuk algınlığına benzediğini o zaman bilmiyorduk” ifadesini kullandı.

Daszak buldukları ipuçlarını henüz açıklamayacaklarını da sürecin devam ettiğini söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
9
4
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nrettnbayar1

kanka biraz erken olmamış mı?

Mr Logical

Heyetteki rus bilim adamı da ortada virüsün çıkış noktasının bu pazar olduğunu ispat edebilecek bir şey olmadığını söyledi. Birbirinizden mi haberiniz yok, h... Devamını Gör