Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Atatürk Havalimanı Saldırısında Can Kaybı 44'e Yükseldi

Anasayfa > Gündem

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki canlı bomba saldırısını gerçekleştiren teröristlerin uyruğu tespit edildi. Teröristlerden birinin Özbek vatandaşı olduğu, birinin Dağıstan uyruklu Rus vatandaşı, birinin de Kırgız vatandaşı olduğu belirlendi. İçişleri Bakanı Efkan Ala, saldırıda hayatını kaybeden 43 kişinin 19'unun yabancı uyruklu olduğunu açıklamıştı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi. Diğer yandan İstanbul Valiliği, hastanelerde tedavisine devam edilen 238 kişiden 144’ünün taburcu edildiğini, 94 kişinin tedavilerine devam edildiğini açıkladı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırıyı düzenleyen teröristlerin teröristlerden birinin Özbek vatandaşı olduğu, birinin Dağıstan uyruklu Rus vatandaşı, birinin de Kırgız vatandaşı olduğu belirlendi. 

Dağıstan uyruklu Rus vatandaşı olan teröristin Fatih'te kiraladıkları evde pasaportunu bıraktığı ve bu pasaport ile yaklaşık 1 ay önce Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

13 gözaltı

13 gözaltı

Saldırıya ilişkin bugün kentteki 16 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, 3'ü yabancı uyruklu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

‘Hayatını kaybeden 43 kişiden 19'u yabancı uyruklu’

‘Hayatını kaybeden 43 kişiden 19'u yabancı uyruklu’

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Meclis'te yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 43'e yükseldiğini, 19'unun yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Canlı bombalardan birinin kimliğinin belirlendiğini söyleyen Ala, 'Bulgular saldırıyı DAEŞ'in gerçekleştirdiği yönünde' dedi.

Ala, 'DAEŞ terör örgütüyle ilgili olarak bugüne kadar 5 bin 310 kişi gözaltına alınmış, bunlardan bin 654'ü tutuklanmıştır. Sadece 2016 yılında bin 654 kişi gözaltına alınmıştır, bunların 791'i yabancı uyrukludur ve gözaltına alınanların 663'ü tutuklanmıştır. Tutuklananların 371'i yabancı uyrukludur' diye konuştu.

Can kaybı 44'e yükseldi

Doğan Haber Ajansı, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e yükseldiğini paylaştı.

Valilik: 'Saldırıda yaralanan 238 kişiden 144'ü taburcu edildi'

Valilik: 'Saldırıda yaralanan 238 kişiden 144'ü taburcu edildi'

Diğer yandan İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, saldırıda yaralanan ve hastanelerde tedavisine devam edilen 238 kişiden 144’ünün taburcu edildiği, 94 kişinin tedavilerine devam edildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

'28.06.2016 tarihinde Atatürk Havalimanında meydana gelen menfur terör saldırısı neticesinde 30.06.2016 (bugün) saat 13:00 itibariyle; 

42 kişinin hayatını kaybettiği belirlenmiş olup, hayatını kaybedenlerden 38 kişinin kimliği tespit edilmiş, bunlardan 11’inin yabancı uyruklu, 5’inin ise çifte vatandaş olduğu anlaşılmıştır. Hayatlarını kaybeden 33 kişinin cenazeleri yakınlarına teslim edilmiştir.

Hastanelerde bulunan 238 kişiden 144’ü taburcu edilmiş, 94 kişinin tedavilerine devam edilmektedir. Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden menfur saldırının faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmekte olup, çalışmalar kapsamında 13 kişi gözaltına alınmıştır.'

DHA ve İstanbul Valiliği

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
425
150
70
21
8
7
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
merveno

ya şu yabancı uyruklu kişilere biraz daha dikkat edilse. bunlar nasıl kolayca ev kiralayabiliyor her yerden?

Pasif Kullanıcı

IŞİD toplamaları, bu illet bi anda din adı altında nasıl çıktı ? Nasıl bu kadar büyüdü ? Biz örgütlenmeye kalksak 5dk da tutuklarlar vururlar bu sadist ruh... Devamını Gör

A.Doruk GÜR

Mayası islam, darılmayın hiç...

Valkorion

Türk Milleti kendine ihanet edecek kadar alçaldı..

Pasif Kullanıcı

Kırgız desen Kırgız değildir o büyük bir ihtimalle, Çeçendir veya Tadjiktir diye düşünüyorum, Özbek desen olabilir çünkü Özbeklerin İQ azdır olabilir veya Ta... Devamını Gör