Atatürk Havalimanı Saldırısıyla İlgili 13 Gözaltı

 > -

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin kentteki 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi, 3'ü yabancı uyruklu 13 kişi gözaltına alındı.

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen saldırının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerine bağlı polisler, İstanbul genelinde bazı ilçelerde IŞİD operasyonu gerçekleştirdi. 16 adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda 3'ü yabancı uyruklu 13 kişi gözaltına alındı.

Operasyon yapılan ilçelerden biri de Başakşehir'di. İl Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesinden konvoy halinde çıkan polisler Kayaşehir'de bulunan bir siteye geldi. Özel Harekât polislerinin öncülüğünde önceden belirlenen bir adrese giren ekipler, içeride arama yaptı.

Pendik'te de önceden belirlenen bir adrese operasyon yapıldı. Şıhlı Mahallesi'ndeki adrese Özel Harekat polisleri desteğinde giren ekipler evde arama yaptı. Aramanın ardından evdeki bir şüpheli gözaltına alındı.

İzmir'de 9 gözaltı

İzmir'deki IŞİD operasyonunda da 9 kişi gözaltına alındı. Sabah erken saatlerde Konak, Buca, Karabağlar ve Bornova'da 200 polisin katılımıyla yapılan operasyon yapılan adreslerde örgütsel doküman ve 3 av tüfeği ele geçirildi, dijital veriler bulundu. 

AA, DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir