Askerdeyken Yaşanan Romantik Anları Paylaşarak Hem Duygulandıran Hem de Kahkahaya Boğan İnsanlar

2.2bPAYLAŞIM

Askerlik bu, hiçbir şeye benzemez. Yokluk, özlem ve hasret dolu o günlerin işte böyle romantik ve komik anıları var...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

Ne kadar naif ve içten... Mektup da kalmadı artık, bu kadar samimi yazışmalar da.

bseozyrt

"Çirkin çıkmışım kusura bakma" çok iyi ya :DD

chellebi

#4 numarayın Serdar Ortaç görmesin. Hemen bir beste yapar.

Gizli Kullanıcı

#5 20.nci satırda sik mi atıyormuş :D

emre-senduran1

ne kadar fesatsın :D bazı kelimelerde ı yerine i, ç yerine c,ğ yerine g kullanmış.

gladiator07

Hahaha askere gidipte mermiyle yazı yazmayan yoktur heralde, mp5 9mm mermilerle yazı yazıyordum, benim şarjörümde mermi bitince yazıyı tamamlamak için arkadaşın şarjöründen borç mermi almışlığım vardır. İlla o yazı yazılacak arkadaş :)) Bir de tecrübe 9mm le uzun yazı yazmaya kalmayın, kalp deseni filan aman aman bütün mermiyi bitiriyor, he bixi kullanıyorsanız rahat rahat yazılıyor :)) Bir de nöbette aman diyim girmeyin o işlere ...

ilhan-eren-lale

Vallaha kardeşim ben yazmadım ama buradan bir şey söylemek istiyorum askere gitmeyen kardeşlerime bir öğüt kulaklarına küpe olur. Askerliğimi Elazığ Kovancılar J.Ö.H Tabur'un da yaptım, 4 aylık askerim, sabah 6-8 nöbetin de 3 nolu kule de nöbet tutanlar 4 gün üst üste taciz atışı yapılıyor diyor.

ilhan-eren-lale

Neyse araştırılıyor falan çocuklar doğru söylüyorlar, aylardan Aralık 6-8 nöbetin de heryer sis hiçbir şey görünmüyor. Karşıları da boş arazi ağaç bile yok, komutanlar diyor ki bir daha olursa siz de rastgele sesin geldiği yere doğru 3-5 el ateş edin emrini veriyor. Onlardan önce o silahı kullanmış orospu çocukları şov yapmak için barutları boşaltıyor, onunla da yazı yazdı kesin başka ne yapacak. Çocuk ateş ediyor ediyor silah patlamıyor nöbetten dönüyorlar komutana diyor silahım bozuk diye, kontrol ediyorlar silahta sorun yok, çekirdekleri çıkartıp bakıyorlar barutlarını boşaltmışlar. Yani arkadaşlar şov yapıp barutla yazı yazıp ateşlemek için sakın böyle bir şey yapmayın, bir saldırı olur da askerin mermilerinde ki barut boşaltılmış olursa sonuçları çok ağır olur. Eğer okuduysanız ve daha askere gitmediyseniz bu söylediğim lütfen kulağınıza küpe olsun ve aklınız bir köşesine yazmanızı rica ediyorum.

gladiator07

Kesinlikle doğru yazmışsın barut'unu çıkartmak falan aman aman onun şakası yok... Bizim ki masumane mermilerle yazılardı. Nöbette hele asla, şakası olmaz, başıma gelmez demek olmaz...Allah korusun çatışma esnasında bir mermi bile olayın seyrini değiştirir... Askerliğini yapmamış olanlara duyrulur...

r2d2

Hacı Barutu boşaltıp mermi çekirdeklerini geri nası sıkmışlar yerine? Ayrıca Asker tacize cevap vermez özellikle nöbettekiler veremez zira kulelerden ateş edildiği anda hazır kıta orada olay var diye intikal eder. Ortalık karışır başıma gelmemiş şey değil. J.Ö.H taburu diyorsun birde. J.Ö.H taburu sıkılan merminin boşa gitmesini sevmez bir ceset ya da kan arar. En azından bizde öyleydi. Hakkari Yüksekova Efeler J.Ö.H te bombaatar eriydim bende.. Senin anlattığın genelde askerler arasında anlatıla anlatıla şişirilen bir olaya benziyor.

Görüş Bildir