Görüş Bildir

etiket Asfalt Çalışmasının Yeni Tamamlandığı Yerde Zifte Gömülen Yavru Köpeğe Yardım Eli

Haberler
> Asfalt Çalışmasının Yeni Tamamlandığı Yerde Zifte Gömülen Yavru Köpeğe Yardım Eli

Muğla Seydikemer'de yol kenarındaki arazide zift birikintisine gömülen yavru köpek, fotoğraf çekimi için otomobilleriyle duran gelin ve damat tarafından farkedildi. Yapıştığı yerden kurtarılan ve hareket edemeyen köpeğin hayati tehlikesi sürüyor...

Fethiye'den Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Plajı'na fotoğraf çekimi için giden çift, dün saat 17.00'de Seydikemer-Kaş Karayolu üzeri Çaykenarı Mahallesi'nde otomobili kenara çekerek mola verdi.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından asfalt çalışması yeni tamamlanan yol kıyısında fotoğraf çekinmek isteyen çift, yola 3 metre mesafedeki zift birikintisine gömülmüş bir yavru köpek gördü.

Çift ve arkadaşları, henüz 4-5 aylık köpeğin vücüdunun tamamına yapışan zift nedeniyle hareket edemediğini farketti...

Çift ve arkadaşları, henüz 4-5 aylık köpeğin vücüdunun tamamına yapışan zift nedeniyle hareket edemediğini farketti...

Yaklaşık 20 dakikalık uğraşa rağmen köpeği ziften çıkaramayan çift ve yanlarındakiler, bunun üzerine zift tabakasını komple araziden kaldırarak hayvanı kurtardı.

Gece boyu itfaiyede kaldı

Gece boyu itfaiyede kaldı

Yavru köpek bu sırada olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Seydikemer Grup Amirliği ekiplerine teslim edildi. Hareket edemeyen yavru köpek, geceyi itfaiye binasında geçirdi. 

İtfaiye ekipleri tarafından sütle beslenen köpek, sabah saat 09.00'da Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı'na getirildi.

Barınaktaki görevliler sol göz ve kulağı bile zifte bulanmış köpeğin üzerindeki büyük parçaları elleriyle temizledi

Barınaktaki görevliler sol göz ve kulağı bile zifte bulanmış köpeğin üzerindeki büyük parçaları elleriyle temizledi

Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı Müdürü Veteriner Emre Kangal ise barınaktaki ameliyathaneye taşınan köpeğin vücudunu gazyağıyla silmeye başladı.

Vücudunun tahriş olmuş bölgelerine tedavi uygulayacaklarını aktaran Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı Müdürü Veteriner Emre Kangal, bu şekilde yavruyu hayatta tutmak için çabalayacaklarını söyledi.

'Hali içler acısı...'

'Hali içler acısı...'

Köpeği gördüğünde veteriner olarak büyük üzüntü yaşadığını belirten Kangal, 'Köpeği ilk görenler duyarlılık gösterdi. Bu sayede buraya transferi sağlandı. Köpeğin hali içler acısı. Umarım en kısa sürede bu durumu atlatır' dedi.

Hayati tehlikesi sürüyor

Hayati tehlikesi sürüyor

Veteriner Kangal, müdahaleye rağmen çok yorgun ve bitkin düşen minik yavrunun hayati tehlikesi bulunduğunu ve hayatını kaybedebileceğini söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
612
175
145
27
12
10
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Therewasauser

Ypacağınız asfalt çalışmasına sıçsınlar o zamna lan.İnsan gibi bir iş yapın lan hayat ne kadar ucuz olmuş

KediSevici

ayy Allah yardımcısı olsun. Onu görüp de yardımcı olanların da ellerinden öperim. Yüreğinize sağlık. Hiç değilse yaşam mücadelesini, sonuç alabileceği emin e... Devamını Gör

Nur Kızıl

Resim çekmek için durmasalarmış belki günlerce fark edilmeyecekti ve ölüp gidecekti bu yavrucak. Kaderinde yaşamak var bence, umarım tedavisi olumlu sonuç ve... Devamını Gör