Görüş Bildir
Haberler
Arınç'tan Sedat Peker Yorumu: 'Şanlı Yargımız Ne Kadar Bağımsız Olduğunu Göstermeli'

Arınç'tan Sedat Peker Yorumu: 'Şanlı Yargımız Ne Kadar Bağımsız Olduğunu Göstermeli'

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili 'Yargı gereğini yapmalıdır' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'de gündem, organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hüküm giyen Sedat Peker'in sosyal medyadan paylaştığı videolara kilitlendi.

Independent Türkçe'den Can Bursalı'ya konuşanEski TBMM Başkanı, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,  Peker'in iddialarını değerlendirdi. 

Yargının gereğini yapması gerektiğini söyleyen Arınç, 'Nasıl yapacak? Bütün bu iddiaları en ciddi biçimde inceleyecek ve sonucu kamuoyuna açıklayacak. Lohusa kadınların bile tutuklandığı, çocukları ile beraber cezaevinde kaldığı bir Türkiye'de, kanser hastalığı ile boğuşurken bile tahliye edilmeyen insanların bulunduğu bir Türkiye'de tutuklamalar yapılacaksa bu ağır suçların sahipleri hakkında herhalde yapılacak. Bu yargının görevidir. Tabii Adalet Bakanımızın yargının, HSK'nın ve bunlara talimat verme durumunda olan herkesin 'Bu olayların üzerine gideceksiniz arkadaş. Ben sizden adalet bekliyorum' demesi lazım' dedi.

"Bu insanların yanına bile yaklaşmamak lazım"

"Bu insanların yanına bile yaklaşmamak lazım"

'Bizim varlık sebebimiz yolsuzluk ile mücadeledir. Hem Tayyip Bey açısından, belediye başkanlığıyla başlayan süreç, AK Parti'nin güçlenmesi ile ileri giden süreç' diyen Arınç, şöyle devam etti:

'Gündemdeki bu iddialar, arkadaşlıklar dostluklar bunlar güzel şeyler değil. Bu insanlar bilinir. Şüpheli insanlardır. Bu insanların yanına bile yaklaşmamak lazım. Siyasi hayatımda bunu yaptım, beğenmediğim adama selam bile vermedim. Yanımdan geçiyorsa başımı çevirdim. Birlikte fotoğraf çektirmedim. Aynı masaya oturmadım. Benim hiçbirisiyle kafa çekerken, bağırıp çağırırken, şarkı söylerken birbirimizi överken hiçbir sözümü bulamazsınız. Bundan kaçındım ben. Bu benim kendi düşüncelerim. Alkışlanırken, sıfatlar takılırken bu kişilerin medyanın ilgi noktasında olduğunu gördük şimdi ise bazı medya kuruluşlarının görmezden gelmesi içler acısı bir durumdur.'

"Üzerinde ciddiyetle durmalıyız"

"Üzerinde ciddiyetle durmalıyız"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sedat Peker'in 'Namusu maaşı kadar olanlar' dediğini hatırlatan Arınç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 'Ne kadar acı bir şey. Düşünebiliyor musunuz? Hala köşesinde bu konuyla ilgili yazı yazmayan insanlar var. Hala bu olayları duymazdan gelenler var. Devekuşu gibi kafasını kuma sokmuş, 'beni görmüyorlar' diyor. Türkiye'de medyanın düştüğü hale bakın. Bereket ki sosyal medya var, Youtube kanalları var. İnsanlar onları daha çok takip ediyor. Bugün amiral gemileri hepsi battı çıktı. Bu çok ayıp bir şey. Mücadele etmek istiyorsak medya görevini yapacak. Yargı görevini yapacak, siyaset görevini yapacak. Siyasetin içindeki insanlar kendi görev alanlarını iyi yapacaklar. Şeffaf olacaklar ve hesap verecekler. Hesap vermek hamasi nutuklar atarak olmaz. İddialara cevap vererek olur. Topu taca atarak olmaz. Top sahada oynanacak. Sahada top çevirmeyeceksin, golü atacaksın. Ne sorulduysa ona göre cevap vereceksin. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın son konuşmasında 'Bunlarla aynı çuvala girenler pişman olurlar' dedi. Olmuşlardır da nitekim. Yani bu tür insanlara selam verenler bile günün birinde hem yalnız kalırlar hem şaibe altında kalırlar. Bütün siyasetçiler için bunları söylüyorum. Buna itina gösterenler de var, hiçbir şey olmaz canım, millet bunları görmez, duymaz diye düşünenler de var. Ama bu olay hepimizin aklımızı başımıza getirmeli. 

Bu vesile ile her konunun üzerinde ciddiyetle durmalıyız. Meclis Başkanı arzu ederse, TBMM'de bir araştırma komisyonu da kurulabilir. Ama önemli olan şey, şimdi bu iddiaların değerlendirilmesini bizim yargımızın yapmasıdır. Yargı eskiden bağımsızdı. 2010'dan bu yana ona bir de tarafsız kelimesini ekledik. Şimdi bizim şanlı yargımızın ne kadar bağımsız ne kadar tarafsız olduğunu göstermesi lazım. Göstermelidir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
6
5
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ersaglamnihat

Bağımsız yargı dsajkdhasjkdsahasdjkhdsajksda buna kargalar bile güler lan.

Ziya Akbaş

Kargalar da geldiğine göre çürük kokusu iyice yayıldı demektir...

Halil Değerli

"Şanlı yargı ".... ... "Bağımsız yargı " ... ...... Ben ilk defa duyuyorum.... Daha önce duyan var mı.... .... 🤪😡😠