Apple Yine Kesenin Ağzını Açtı: iPhone'un Açığını Bulan Çayan Temel'e '200 TL Ödül'

 > 
651PAYLAŞIM

Mersin'de yaşayan 20 yaşındaki Çayan Temel, iPhone'un 'Siri' uygulaması üzerinde açık buldu. Durumu Apple'a aktaran Temel'e 200 TL para ödülü verildi. Temel'in daha önce de Apple'da açık bulduğu ve 500 TL ödül aldığı öğrenildi. 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, zamanının büyük bölümünü bilgisayar ve telefon başında geçiren Çayan Temel, "Daha öncede Apple'da iki açık bulmuştum. Şimdi yeni bir açık buldum, yetkili kişilerle mail ve telefon yolu ile görüşmem oldu" dedi.

Açığı 'Siri' üzerinde bulduğunu aktaran Temel, 'Aynı kişiyle ikili görüşme yaptım' dedi.

Temel, "Normalde, görüşmedeyken Siri'yi açamıyoruz ama yaptığım denemeden sonra ben çağrıdayken Siri'yi açtım. Aynı kişiyle ikili görüşme yaptım. Bu yaptığım işlemi Apple’a bildirdim. Yaptıkları incelemenin ardından teşekkür ettiler ve 200 TL ödül gönderdiler."

'Ekip olarak size sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz...'

Temel, teşekkür mailimde ise şunların aktarıldığını belirtti: "Merhaba Çayan Bey, süpersiniz! Bildirdiğiniz hata için tüm ekibimiz olarak size sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yeni güncelleme ile (IOS 13.2.2) bulduğunuz sistem hatasına çözüm getirmiş bulunmaktayız. Sizin için ufakta bir sürpriz hazırladık. 200 TL ödülünüzü almak için lütfen IBAN, banka ve iletişim bilgilerinizi bu maile yanıtlayarak gönderebilirsiniz."

Amacının açık bulmak olmadığını kaydeden Çayan Temel, şunları söyledi 👇

"Daha önce telefonda ücretsiz oyun oynama yolu arıyordum, bulunca da şirketlere bildiriyordum. Şirketler de kendilerine önlemler alıyorlardı. Şu ana kadar Apple'da 3 , Youtube'da 2 ve e-devlet'te 1 açık buldum. Bulduğum açıkları kimseye söylemeden şirketlere ve firmalara bildirdim. Amacım firmaların ve şirketlerin zarar görmemesi.  Apple benim mirasım oldu gibi bir şey. Apple'da hata var ve bunları keşfetmek benim için çok kolay. Apple'dan kazandığım paraları sanırım bir yerlere bağışlarım."

Geçtiğimiz günlerde de Apple'da açık bulan başka bir kişiye 100 TL para ödülü verilmişti.

iPhone'un Açığını Bulan Lise Öğrencisine Apple'dan '100 TL' Para Ödülü - onedio.com
iPhone'un Açığını Bulan Lise Öğrencisine Apple'dan '100 TL' Para Ödülü - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir